Public Cloud = OpenStack + OVH

Aby utworzyć usługę Cloud dostosowaną do wszystkich użytkowników, OVH połączyło najlepsze technologie wirtualizacji oraz swoje doświadczenie w zakresie sieci i sprzętu.

Oferta oparta na technologii cloud OpenStack

« Oferta Public Cloud OVH opiera się na najlepszych technologiach cloud, zgodnych z najnowszymi standardami, do których dodaliśmy do gwarancję wydajności i bezpieczeństwo danych. Oferta ta daje możliwość prostej migracji danych na cloud. »

Damien Rannou, Tech Lead - OVH Brest, Francja

Dostęp Root

Jesteś administratorem swojej maszyny, tak jak w przypadku innych produktów w infrastrukturze OVH.

Import/Eksport

KVM i QEMU pozwalają na importowanie i eksportowanie obrazów (QCOW2, VMDK (VMware), VDI (Virtualbox), RAW, OVA (Amazon), VHD (Microsoft), ISO...).

Gwarantowane zasoby

Zasoby pamięci RAM i procesora są gwarantowane, jak na maszynie dedykowanej.

Wysoka dostępność

Dane znajdujące się na dodatkowych dyskach są kopiowane na 3 fizycznych maszynach w centrum danych.

Czy wiesz, że...?

Zespoły zajmujące się ofertą Public Cloud korzystają z wielu projektów open source (RabbitMQ, Galera, QEMU KVM, OVS, Puppet...) oraz z projektów grupy OVH (DBaaS Time series, Logs aaS, TaT, Ceph aaS...)

Chmura obliczeniowa na najlepszej technologii

« OVH wybrało technologię OpenStack, która jest zarazem otwarta i dojrzała. Następnie dostosowaliśmy ją do osób początkujących oraz do użytkowników `cloud-ready`. »

Maxime Hurtrel, Product Manager - OVH Quebec, Kanada

Doświadczenie

OpenStack jest wspierany i wykorzystywany przez firmy, takie jak PayPal, WalMart, NASA i CERN.

Standard

OpenStack kładzie nacisk na współoperatywność dostawców. Korzystaj z tego samego API, bez względu na to, kto jest dostawcą chmury.

Chmura hybrydowa

Połącz prywatną chmurę obliczeniową z Public Cloud OVH i wykorzystuj strategię hybrydową dla swoich projektów.

Społeczność

OpenStack jest jednym z najbardziej aktywnych projektów open source. Zrzesza więcej użytkowników niż projekt związany z kernelem Linux.

Czy wiesz, że...?

OVH jest jednym z dostawców infrastruktury (Infrastructure Donor) dla Fundacji OpenStack. Nowe funkcjonalności i łatki są kompilowane, testowane i integrowane na instancjach Public Cloud OVH.

Oferta zbudowana na tym, co najlepsze w OVH

« OVH, wierne swoim wartościom, wybrało najlepszy sprzęt, bez kompromisów w zakresie sieci. Chcemy zagwarantować każdemu wydajność porównywalną z bare-metal. »

Krzysztof Tomaszewski, R&D – OVH Wrocław, Polska

Szeroka oferta dostosowana do wszystkich zastosowań

Proponujemy liczne procesory Intel x86 (z oferty serwerów), z licznymi zestawieniami między częstotliwością, liczbą rdzeni i pamięcią RAM.

Dyski "enterprise"

Nasze dyski SSD i NVMe z gamy enterprise gwarantują najlepszy przepływ i/o.

Sieć o wysokiej wydajności

Każda instancja Public Cloud korzysta z publicznego adresu IP, bez konfiguracji NAT ani bramy.

Ochrona Anty-DDoS

Przepustowość do Internetu jest gwarantowana. Ochrona Anty-DDoS zawarta jest w ofercie serwerów OVH.

Czy wiesz, że...?

Każda z fizycznych maszyn, na których zainstalowane są wirtualne serwery, dysponuje dwoma interfejsami sieciowymi o bardzo wysokiej wydajności. Jeden z nich jest przeznaczony tylko do obsługi ruchu klientów.

Przyspieszenie rozwoju

« Ekosystem OpenStack pozwala programistom na prostszą automatyzację zarządzania ich infrastrukturą. Dzięki temu mogą oni korzystać z wszystkich zalet chmury. »

Jean-Daniel Bonnetot, Ekspert OpenStack – OVH Lyon, Francja

Ekosystem

Proponując API OpenStack, OVH daje dostęp do wszystkich SDK przygotowywanych i aktualizowanych w najpopularniejszych językach programowania: Python, PHP, Java, Go...

Automatyzacja

Oferta jest kompatybilna z narzędziami takimi jak Terraform, Docker-machine, Vagrant, Juju, SaltStack, CloudFoundry, Cloud Management Plateform, CloudForms, RightScale, Scalr...

Doświadczenie

Społeczność zainteresowana wykorzystywanymi technologiami jest bardzo aktywna. We Francji i na całym świecie każdego miesiąca organizowane są liczne wydarzenia, dzięki którym można pogłębić wiedzę oraz porozmawiać ze specjalistami.

Możliwość przejścia na wyższą ofertę

OVH regularnie wprowadza nowe funkcjonalności OpenStack, aby klienci mogli z nich korzystać.

Czy wiesz, że...?

OVH gwarantuje odizolowanie danych w wybranym centrum danych, natomiast nasze narzędzia (API, panel klienta) ułatwiają tworzenie infrastruktur na wielu kontynentach.

Czym wyróżnia się chmura publiczna OVH?

Historia rozwoju usług Public Cloud OVH opowiedziana przez inżynierów i ekspertów, którzy projektowali i budowali infrastrukturę.

Skorzystaj już teraz z naszych instancji cloud.