#Manifest

Udostępnij w sieciach społecznościowych #Manifest

FacebookTwitterLinkedin

OVH Cloud Industry
Manifest

Od dwudziestu lat OVH dąży do tego, aby dostarczać alternatywną, wolną chmurę. Nasza filozofia opiera się na założeniu, że chmura powinna być "smart" (ang. simple, multilocal, accessible, reversible, transparent), czyli prosta, multilokalna, dostępna dla wszystkich na całym świecie, odwracalna i w przewidywalnej cenie. Nasza chmura jest również otwarta i interoperacyjna. Ta koncepcja przyświeca nam już od dwóch dekad.

W branży usług chmurowych jesteśmy graczami typu pure player. Zajmujemy unikalną pozycję w tym obszarze: projektujemy i dostarczamy infrastrukturę IT, w szczególności usługi w chmurze, i nigdy nie konkurujemy z naszymi klientami.

Od dwudziestu lat wierzymy, że zachowując kontrolę nad całym łańcuchem produkcyjnym i wprowadzając innowacje, tworzymy unikalną wartość dla naszych klientów. Oferujemy im największą wydajność w najlepszej cenie, a ponadto gwarantujemy im pełną kontrolę dzięki otwartemu środowisku.

W manifeście tym przedstawiamy naszą wizję chmury, którą chcemy promować. Znajdujemy się w samym centrum rewolucji danych. Aby przekuć tę rewolucję w sukces wszystkich uczestników rynku, każdy musi mieć swobodę zarządzania danymi, tworzenia innowacji i realizacji przedsięwzięć. Przyświeca nam idea, że technologia musi służyć użytkowników, a nie odwrotnie. Znajduje to odzwierciedlenie w naszym motto: Innovation For Freedom.

Serwery OVH

Model przemysłowy powstały z myślą o naszych klientach

Kontrola łańcucha produkcyjnego stanowi o sile firmy OVH, pozwala jej wyróżnić się na rynku i jest jedną z jej fundamentalnych wartości. Dzięki niej możemy zagwarantować naszym klientom najlepsze rozwiązania w najlepszej cenie. Poczynając od pozyskiwania komponentów i części zamiennych po uruchomienie centrum danych - wdrożyliśmy kompletny proces przemysłowy, aby dostarczać serwery spełniające potrzeby klientów w czasie krótszym niż 120 sekund.

Od ponad dwudziestu lat montujemy własne serwery. Posiadamy dwa zakłady produkcyjne: w Kanadzie i we Francji. Zakład w Croix ma 14 000 m2 powierzchni przeznaczonej na potrzeby produkcyjne, logistyczne i badawczo-rozwojowe. Dzięki strategii lean management zwiększyliśmy naszą roczną produkcję ze 120 000 do 400 000 serwerów.

Przyjęty przez nas zintegrowany model pozwala nam stale wprowadzać innowacje w krótkich cyklach, a także wdrażać nowe produkty w bardzo krótkim czasie od momentu stworzenia prototypu do produkcji na skalę przemysłową.

 • 1 mln

  serwerów wyprodukowanych od 1999 r.
 • 1,4 mln

  klientów w 132 krajach na świecie
 • 95%

  serwerów zmontowanych w mniej niż 4 dni
Infrastruktura OVH

Własna infrastruktura zapewniająca większą wydajność i maksymalne bezpieczeństwo

Posiadamy własną globalną sieć światłowodową, która daje nam unikalną pozycję na rynku i stanowi o naszej przewadze konkurencyjnej. Dzięki temu możemy oferować wraz z każdym serwerem dedykowanym nielimitowany transfer danych. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom klientów OVH, podwoiliśmy przepustowość i wynosi ona teraz 1 Gbps.

W OVH ochrona przed atakami nie jest opcją. Dzięki temu, że posiadamy naszą własną sieć możemy zaoferować naszym klientom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie oraz odporność na ataki. Wraz z naszymi usługami dostarczamy jeden z najbardziej wydajnych systemów anty-DDoS dostępnych na rynku. Pozwala on chronić infrastruktury naszych klientów przed atakami DDoS przez całą dobę, bez ograniczeń w kwestii wielkości czy czasu trwania ataku.

 • 17 Tbps

  całkowitej pojemności sieci szkieletowej
 • 34

  punkty obecności
 • 10

  podwodnych światłowodów
 • 2,8 mln

  ataków DDoS zatrzymanych w 2018 r.
Centra danych OVH

Centra danych: doskonałość operacyjna gwarantująca jakość usługi

Obsługa centrów danych i inwestowanie w zrównoważony rozwój to podstawa naszej działalności. Sposób, w jaki projektujemy, budujemy i zarządzamy naszymi obiektami odzwierciedla kontrolę nad wszystkimi naszymi działaniami. Pierwsze centrum danych OVH zaprojektowaliśmy w 2003 r. w Paryżu, a dziś mamy ich ponad 28 na całym świecie.

W celu zapewnienia zgodności naszych infrastruktur i usług z najlepszymi międzynarodowymi praktykami i standardami uzyskujemy co roku certyfikaty od niezależnych organizacji, które przeprowadzają w OVH niezbędne audyty. Ostatnio uzyskaliśmy certyfikat ISO/IEC 27001 dla serwerów bare metal*.

Jakość usług mierzymy w czasie rzeczywistym, procedury bezpieczeństwa są nieustannie zaostrzane, co pozwala nam stawiać czoła wszystkim typom potencjalnych ataków. Dodatkowo stosujemy konserwację prewencyjną dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji.

* Certyfikacja obejmuje centra danych w Roubaix (RBX2, 3, 5, 6 i 7), Strasburg (SBG1, 3 i 4), w Beauharnois (od BHS1 do BHS7), a także w Singapurze i w Sydney.

 • 28

  centrów danych
 • 99,994%

  poziom dostępności sprzętu (styczeń 2019 r.)
Watercooling w OVH

Odpowiedzialność ekologiczna biznesu z myślą o przyszłości

W OVH mamy świadomość, jak ważne wyzwanie, z punktu widzenia ekologii, stoi przed przemysłem cyfrowym, a zwłaszcza przed firmami zarządzającymi centrami danych. Dlatego staramy się ograniczyć wpływ naszej działalności na środowisko i nieustannie wprowadzamy w tym zakresie udoskonalenia: optymalizujemy budowę centrów danych, zrezygnowaliśmy z klimatyzacji, poddajemy recyklingowi komponenty sprzętowe, zmniejszamy ich zużycie i wydłużamy okres ich użytkowania.

Ograniczamy również ilość energii elektrycznej potrzebnej do obsługi naszych centrów danych. Jesteśmy pionierami w technologii watercooling. Od 2003 roku korzystamy z własnego systemu chłodzenie serwerów cieczą. Opracowaliśmy również drzwi termiczne do szaf serwerowych. Szafy mogą być ustawione w dowolnym miejscu i pozostają całkowicie niezależne od zewnętrznych temperatur.

 • 1,09

  współczynnik efektywności zużycia energii (PUE)
 • 98%

  serwerów chłodzonych cieczą (watercooling)
 • 70 kt

  ekwiwalentu CO2
 • 200 kg

  średniej rocznej emisji CO2 na serwer
Innowacje w OVH

Kultura organizacyjna OVH sprzyjająca innowacjom i ciągłemu doskonaleniu

Działalność na skalę przemysłową wiąże się z koniecznością budowy silnej kultury organizacyjnej, która pobudza do nieustannego tworzenia innowacji. Nasze główne wartości to zaufanie, które pozwala nam wspólnie tworzyć; pasja odzwierciedlająca zaangażowanie na każdym etapie projektu; współpraca, zarówno z naszymi klientami, jak i partnerami; wychodzenie poza schematy, gdyż nowe idee rodzą się dzięki zmianie sposobu myślenia oraz odpowiedzialność, ponieważ mamy świadomość, że nasze działania to zobowiązanie.

 • 39

  patentów zarejestrowanych w 2018 r.
Dla partnerów

OVH częścią otwartego ekosystemu

Tworzenie innowacji jest nierozerwalnie związane z doborem właściwych partnerów. W OVH współpraca z partnerami opiera się na wartościach: transparencji i otwartości. Wspólne tworzenie innowacji jest sednem filozofii firm technologicznych, tych mniejszych, ale również takich, jak Intel i NVIDIA. Celem każdego z uczestników tych działań są korzyści dla klienta. Firma OVH angażuje się w programy badawczo-rozwojowe niektórych z jej partnerów technologicznych.

Zgodnie z naszą filozofią tworzenia wspólnych innowacji prowadzimy działania ze startupami w ramach programu Digital Launch Pad, rozwijamy relacje z resellerami (program partnerski) i wzmacniamy współpracę ze szkołami i uniwersytetami. Uczestniczymy także w rozwoju społeczności open source, współtworząc i sponsorując wiele projektów.

 • 7

  nagród Service Provider of the Year (Global lub EMEA) przyznanych przez VMware
 • + 5000

  partnerów
 • + 1500

  startupów wspieranych w ramach programu DLP
FacebookTwitterLinkedin