Cloud Disk Array
powered by

Skalowalna przestrzeń dyskowa nowej generacji

Wybierz rozmiar usługi Cloud Disk Array

Rozmiar usługi Cloud Disk Array

665,93 PLN
 netto / m-c

Wybierz centrum danych

Zalety:

1
Skalowalność do 1PB
Oferta podstawowa to 2TB. Możesz w prosty sposób rozszerzać szafę dysków aż do kilku Petabajtów. Technologia Ceph pozwala na zmianę rozmiaru przestrzeni dyskowej bez przerw w działaniu.
2
Dostępność 100%
OVH Cloud Disk Array jest rozwiązaniem o wysokiej dostępności. Dane są kopiowane 3-krotnie, w celu zagwarantowania maksymalnej dostępności plików.
3
Spójność danych
W przypadku każdej kopii co tydzień weryfikowana jest spójność danych. Operacja ta jest transparentna dla użytkownika, który sprawdza jedynie ważność swoich danych.

Przykłady zastosowania

Skalowalny Block Storage
Dzięki technologii CEPH można w prosty sposób skonfigurować usługę Cloud Disk Array jako skalowalne i redundantne rozwiązanie block storage do obsługiwania i udostępniania najważniejszych plików Twojej firmy.
Klaster przestrzeni Proxmox
Block Storage to rozwiązanie idealne do przechowywania obrazów wirtualnych maszyn i do budowania prywatnej, niezawodnej i wydajnej infrastruktury cloud.

Pierwsze kroki z Cloud Disk Array

Zamów przestrzeń dyskową i administruj nią

Po zamówieniu usługi Cloud Disk Array, będziesz mógł nią zarządzać bezpośrednio w panelu klienta. Będziesz mógł monitorować zasoby, dodawać przestrzeń dyskową i zarządzać dostępami.

Przesyłaj i udostępniaj dane

1- Eksportuj dane za pomocą jednego z dostępnych protokołów (RBD, API REST, …)
2- Twoje dane są przechowywane w ramach usługi Cloud Disk Array i są kopiowane 3 razy, w celu zapewnienia dostępności na poziomie 100%.
3- Do udostępniania danych swoim użytkownikom możesz używać jednego z dostępnych protokołów.

Zwiększ przestrzeń dyskową

Potrzebujesz więcej przestrzeni? Przejdź do panelu klienta OVH i wybierz dodatkową przestrzeń dla swojej infrastruktury. Przestrzeń zwiększy się automatycznie po zaakceptowaniu zamówienia. Otrzymasz e-mail z informacją. Podczas tego procesu wydajność usługi może być mniejsza.

Funkcje

Technologia
 • CEPH to technologia rozproszonej przestrzeni dyskowej, którą można skonfigurować jako system plików, block storage lub object storage. CEPH jest zaprojektowany tak, żeby dostarczać usługi wydajne, niezawodne (redundancja) i proste w rozszerzaniu. CEPH jest systematycznie wykorzystywany w środowiskach OpenStack.
Przestrzeń dyskowa
Zmiana rozmiaru
 • Dzięki przestrzeni Cloud Disk Array możesz w prosty sposób i bez przerwy w działaniu rozszerzać swoją infrastrukturę bezpośrednio w panelu klienta.
Strefy geograficzne
 • Francja: Gravelines (GRA1)
 • Francja: Strasburg (SBG1)
 • Kanada: Beauharnois (BHS1)
Wydajność
 • Każdy dysk jest dedykowany. Oznacza to, że możesz korzystać z najlepszych parametrów. CEPH zapewnia skalowalność parametrów. Wydajność zwiększa się wraz z rozmiarem przestrzeni dyskowej. Testy wydajności są dostępne w naszej dokumentacji technicznej.
Dostępność
 • 100%
  Każdy blok usługi Cloud Disk Array jest kopiowany 3 razy. Poza tym architektura Ceph jest zbudowana na zasadzie braku unikalnego punktu awarii (SPOF). Każda usługa jest redundantna i zapewnia maksymalną dostępność.
Protokoły dostępu
 • Aby uzyskać dostęp do usługi Cloud Disk Array, możesz korzystać z różnych technologii:
  • Vous pouvez accéder à votre Cloud disk Array en mode bloc, grâce à RBD (RADOS Block Storage).
Kompatybilne produkty
 • Serwery dedykowane (OVH, So you Start, Kimsufi), Private Cloud, OVH Public Cloud, VPS
Od  
665,93 PLN netto / m-c

Moje konto klientaKontakt z Działem SprzedażyWebmail OVHcloud Blog

Witamy w OVHcloud!

Zaloguj się, aby złożyć zamówienie, śledzić jego status oraz zarządzać produktami i usługami

Zaloguj się