Public Cloud

Wysoka wydajność i bezpieczeństwo dla profesjonalistów

Czym wyróżnia się chmura publiczna OVH?


Jak powstały usługi Public Cloud od OVH

Historia rozwoju usług Public Cloud OVH opowiedziana przez inżynierów i ekspertów, którzy projektowali i budowali infrastrukturę.

SLA 100%
SLA na poziomie 99.999%
Dzięki wysoko dostępnej architekturze software-defined, w pełni zarządzanej przez OVH infrastrukturze oraz sprzętowi najnowszej generacji, możemy obsługiwać najbardziej wymagające środowiska produkcyjne.
Prosty cennik
Prosty cennik
Wdrażaj projekty i uruchamiaj maszyny wiedząc, że płacisz zawsze najkorzystniejszą cenę, wybierając abonament za godzinę za wykorzystane zasoby, lub za miesiąc oszczędzając 50%.

Wszystko w cenie
Wszystko w cenie
Korzystaj z dedykowanych i gwarantowanych zasobów procesora, pamięci RAM, dysku i sieci. Zarządzaj systemem operacyjnym z pomocą klucza SSH, bez dodatkowych kosztów za transfer i zapytania, dla wszystkich typów instancji.
Odwracalność
Odwracalność
OVH udostępnia usługi chmurowe zgodnie ze standardami OpenStack. Dzięki temu zapewnia mobilność środowiska w chmurze oraz możliwość tworzenia rozwiązań hybrydowych pomiędzy usługami w centrach danych OVH i innych dostawców.


Panel klienta Cloud: intuicyjny i kompletny interfejs

Opcje dostępne w Public Cloud od OVH

Opłaty za wykorzystane zasoby

Za godzinę w przypadku instancji, za gigabajt w przypadku przestrzeni dyskowej.

Płatności miesięczne

Obniż Twoje koszty płacąc za instancje w trybie miesięcznym.

Dysk o wysokiej dostępności

Potrójna replikacja danych.

Przystępny Panel klienta

Zarządzaj wszystkimi Twoimi projektami cloud.

API OVH & OpenStack

Zautomatyzuj zarządzanie za pomocą kodu.

Sieć OVH

Korzystaj ze światowej infrastruktury sieciowej OVH.

Najczęstsze pytania

Jak są naliczane płatności za usługę Public Cloud?

Opłata za wykorzystane zasoby jest pobierana między 1. a 5. dniem każdego miesiąca i dotyczy zasobów wykorzystanych w poprzednim miesiącu.
W przypadku abonamentu miesięcznego, abonament za kolejny miesiąc jest płatny wraz z ewentualnym przekroczeniem zasobów w poprzednim miesiącu (instancje, object storage). W przypadku przejścia na abonament miesięczny w ciągu miesiąca, pobierana jest proporcjonalna opłata za bieżący miesiąc.
Opłaty są naliczane za każdą instancję, jeśli nie została ona usunięta z Panelu klienta OVH.

Jaki jest gwarantowany poziom SLA dla usług Public Cloud?

Public Cloud zobowiązuje się do poziomu usługi 99,999% dla wszystkich dostępnych zasobów (serwer, przestrzeń dyskowa, sieć).
W przypadku utraty połączenia stwierdzonej przez pomoc techniczną i nie związanej z zaplanowaną konserwacją, przysługuje rekompensata w wysokości 0,5% za minutę niedostępności (do 100% wykorzystania zasobów z danego miesiąca).

Dlaczego Public Cloud działa w oparciu o oprogramowanie OpenStack?

OpenStack to oprogramowanie otwartoźródłowe pozwalające na wdrażanie infrastruktur cloud computing w modelu IaaS. OVH, będąc członkiem fundacji OpenStack, poza swoim API i interfejsem zarządzania, udostępnia klientom standardowe API OpenStack oraz interfejs Horizon.
W każdej chwili możesz przenieść swoje aplikacje z platformy innego dostawcy i na odwrót. OpenStack API umożliwia zautomatyzowanie procesów w infrastrukturze oraz zarządzanie obrazami serwera i dysku.

Czy w ramach oferty Public Cloud fakturowany jest ruch przychodzący i wychodzący z instancji?

Ruch przychodzący z sieci publicznej oraz ruch przychodzący i wychodzący w ramach sieci prywatnej (vRack) jest nielimitowany i bezpłatny we wszystkich naszych regionach Public Cloud.
Ruch wychodzący do sieci publicznej jest nielimitowany i bezpłatny z wyjątkiem regionów Singapur (SGP) i Sydney (SYD), w przypadku których w pakiecie otrzymujesz limit 1 024 GB/m-c dla każdego projektu i w każdym centrum danych. Po przekroczeniu tego limitu za każdy dodatkowy GB naliczona zostanie opłata w wysokości 0,293 PLN netto/GB.

Przykłady zastosowań: cloud OVH połączony z Twoimi infrastrukturami

SYSADMIN BADASS
NextRadioTV

Skalowalna infrastruktura, która może obsłużyć duże wzrosty ruchu.

SYSADMIN BADASS jest dostawcą infrastruktury dla strony sofoot.com. Na stronie tej znajdują się aktualności związane z piłką nożną. Początkowo strona ta był zainstalowana na serwerze dedykowanym. Od 2006 roku zainteresowanie stroną znacznie wzrosło.

Przed mistrzostwami świata w 2014 roku trzeba było uruchomić mocniejszą i skalowalną infrastrukturę, która mogłaby obsłużyć wzrost ruchu na stronie w trakcie tego wydarzenia (ponad milion stron oglądanych każdego dnia przez 500 000 unikalnych użytkowników).


Kulisy infrastruktury, która obsługuje cyfrową działalność stacji BFM, RMC i 01net.

Aby rozwijać działalność online tych mediów (aplikacje www i mobilne), NextRadioTV wdrożyło w OVH infrastrukturę o wysokiej dostępności, które może obsłużyć wzrost obciążenia osiągający 9 milionów odwiedzających dziennie.

Łącząc usługi Dedicated Cloud, public cloud i serwery dedykowane, NextRadioTV korzysta z silnej i skalowalnej infrastruktury hybrydowej, której zasoby są współdzielone przez 6 stron i 15 aplikacji przygotowanych przez grupę.