OVH NEWS | AKTUALNOŚCI, INNOWACJE I TENDENCJE W IT


Najnowsze informacje o OVHNajnowsze zdjęcia OVH

Zobacz wszystkie zdjęcia

Zdjęcia

Zobacz OVH w dużym formacie. Co tydzień umieszczamy nowe zdjęcia z różnych zespołów począwszy od montażowni, przez zespoły inżynierów i wsparcie naszych użytkowników.

Sieć

Zobacz wszystkie zdjęcia

OVH Summit

Zobacz wszystkie zdjęcia

Technologia

Zobacz wszystkie zdjęcia

Serwery

Zobacz wszystkie zdjęcia


2015

Sierpień

Serwery Game

Płyta główna z97 Gryphon jest proponowana na serwerach Game OVH. Tutaj jest ona wyposażona w pamięć RAM Kingston hyperX 1600 mhz i procesor i7 4790K.

OVH’s network

Oto jedna z 54 optycznych obudów Cisco, którymi OVH dysponuje w Europie. Dzięki sprzętowi tego rodzaju, routery zlokalizowane w Roubaix-Valley są bezpośrednio połączone na przykład z tymi we Frankfurcie. na tym zdjęciu widać porty 100G, które zostaną podłączone do sieci OVH.

Produkcja

Tego lata OVH wprowadza nową organizację procesu produkcji serwerów.

Czerwiec

Nowy Sales & marketing manager UK

Hiren Parekh, nowy Sales & Marketing Manager zatrudniony w oddziale UK OVH.

Nagroda Veeam on forum

OVH otrzymało nagrodę dla najlepszego dostawcy usług cloud od Veeam France za rozwiązania backup proponowane na Dedicated Cloud.

Wizyta grafika LEM

To tutaj, na terenach Socochim, OVH rozpoczęło prace nad kampusem, który ma przyjąć przyszłych pracowników firmy. Było to okazją dla LEMa, lokalnego artysty, na powrót do swoich pierwszych prac.

Kulisy OWT

Adélaide Moulière, Sale & Marketing Product manager, przygotowuje się do wejścia na scenę podczas OVH World Tour 2015 w Strasburgu.

Wdrażanie światłowodu

OVH.com postanowiło zainwestować we wdrożenie swojej własnej sieci światłowodów. Sieć OVH, oparta na sprzęcie DWDM, w trakcie migracji na technologię spójnego łącza 100G, oferuje całkowitą wydajność 3 Tbps do światowego Internetu.

Zasilanie i centra danych

Doi zasilenia sal serwerów OVH potrzebuje dużej ilości kabli elektrycznych. Do zasilenia centrum danych w Strasburgu wykorzystano 30 km kabli wysokiego napięcia.

Sieć OVH: więcej mocy

OVH.com rozwija swoją sieć wymieniając światłowody o mocy 10G przez światłowody 100G.

Kwiecień

Duża przestrzeń dyskowa

Dyski twarde SSD Intel DC S3300 Series 800GB dostępne w ofercie Enterprise, Hosting i Infrastructure OVH

Amin i Rocket01

OVH zleciło dwóm renomowanym artystom wykonanie fresku na ścianach R&D. Linie, neurony, synapsy...dzieło to jest odzwierciedleniem intelektualnego i zbiorowego poruszenia, które emanuje z działu Innovation OVH.

Sieć 2015

Zainstalowanie 12 switchy Cisco N7706 połączonych z 10 routerami ASR-9000 do końca lipca 2015 pozwoli punktom POP we Frankfurcie, Amsterdamie, Londynie, Warszawie, Paryżu i Newark na korzystanie z 3,2 Tbps z 100Gbps/s.

Konferencja prasowa OVH Campus

2 kwietnia OVH przyjęło przedstawicieli prasy i lokalnych polityków, aby zaprezentować swój nowy projekt: « OVH Campus ». Celem dostawcy usług hostingowych, który zajmuje 1. miejsce w Europie, jest przeprowadzenie do 2019 roku rekrutacji 1000 absolwentów z pasją. Pan Klaba, Dyrektor Generalny OVH Group, i Guillaume Delbar, mer Roubaix, rozmawiają o projekcie.

Nagłaśnianie informacji o pracach ERDF

Otwór wiertniczy, który przejdzie przez kanał w Roubaix pozwoli na zasilenie energią elektryczną przyszłych centrów danych OVH. ERDF zainstaluje kable, które będą mogły dostarczyć dodatkowo 20 megawatów. Lionel Deny, odpowiedzialny w OVH za działanie centrów danych, udziela wywiadu na placu budowy.

Nagłaśnianie informacji o pracach ERDF

Otwór wiertniczy, który przejdzie przez kanał w Roubaix pozwoli na zasilenie energią elektryczną przyszłych centrów danych OVH. ERDF zainstaluje kable, które będą mogły dostarczyć dodatkowo 20 megawatów. Arnaud Steyer, odpowiedzialny w OVH za infrastruktury elektryczne, i Francis, technik z placu budowy, analizują istniejące i przyszłe plany infrastruktury elektrycznej.

Przestrzeń dyskowa o wysokiej wydajności

OVH proponuje wysoką wydajność przestrzeni dyskowej dzięki dyskom twardym 2.5’’ HGST Ultrastar C10K1800 1.2TB 10.000 tr/min.

Marzec

Zlokalizowana w Roubaix firma Clic and Walk organizuje w dniach 13-15 marca drugą edycję Happy Hacking Days w La Plaine Images w Tourcoing. OVH jest partnerem tego wydarzenia a Nathan Castelein, Software engineer w OVH, (z prawej strony) jest członkiem jury. Podczas tego konkursu zespoły będą musiały podjąć wyzwanie: w ciągu 48 godzin przygotować zabawną aplikację związaną z podróżami.

SEO Camp’us założony w 2009 roku jest wydarzeniem składającym się z konferencji i warsztatów związanych z tematyką SEO. Po raz pierwszy OVH jest partnerem tego spotkania ekspertów.

SEO Camp’us założony w 2009 roku jest wydarzeniem składającym się z konferencji i warsztatów związanych z tematyką SEO. Rémi Bacha, SEO Manager w OVH od 3 lat, brał udział w konferencji « Serwer: od czego zacząć? », która odbywał się 20 marca.

Co trzy miesiące zarząd OVH organizuje spotkanie, na które są zaproszeni wszyscy pracownicy. Dla Laurenta Allarda, nowego CEO OVH, jest to okazja do wypowiedzenia się przed społecznością Roubaix Valley.

Zachód słońca widziany z dachu centrum danych Roubaix-4.

17 i 18 marca OVH organizuje Kick-Off. Jest to okazja do rozmów na temat przyszłości w tym historycznym miejscu w Lille.

Styczeń

OVH było obecne podczas 7. edycji Międzynarodowego Forum do spraw bezpieczeństwa w sieci 20 i 21 stycznia 2015 roku w Lille. Ta edycja była poświęcona roli bezpieczeństwa w sieci w transformacji cyfrowej.

7. edycja Międzynarodowego Forum do spraw bezpieczeństwa w sieci miała miejsce 20 i 21 stycznia 2015 roku w Lille. Ta edycja była poświęcona roli bezpieczeństwa w sieci w transformacji cyfrowej.

Dyski twarde SSD Pblaze 3L 1.2 TB są testowane w laboratorium OVH. Dostarczają one 2,4 GB/s podczas odczytu i 1,1 GB/s podczas zapisu.

Aktualnie w Roubaix-Valley produkuje się 350 serwerów tygodniowo. W 2014 roku wyprodukowano 25 000 serwerów.

Aby uzupełnić koncepcję części niezbędnych do działania systemu watercooling, OVH zainwestowało ostatnio w laser. Ciekły azot uwalnia ciepło najpierw przez laser.

2014

Grudzień

Aby potwierdzić swoją pozycję w świecie usług cloud, OVH przystąpiło do zgromadzenia 267 milionów euro. W połowie grudnia firma zorganizowała prywatna wizytę Jeffa Koonsa w Beaubourg, aby podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym finansowaniu.

7. spotkanie dyrektorów i twórców oprogramowania w regionie Nord-­Pas de Calais po raz pierwszy odbyło się w siedzibie OVH w Roubaix-­Valley. W programie były: prezentacja Top 250 , Saas Academy i rozmowy przy bufecie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia święty Mikołaj spotkał się z dziećmi pracowników OVH!

Lille to jedna z 9 metropolii niedawno określona jako « French Tech ». Z tej okazji sekretarz stanu Axelle Lemaire odwiedził centrum danych Roubaix 4 i rozmawiał z zarządem OVH.

W tym roku OVH zorganizuje World Tour w 18 miejscach w Europie i w Ameryce Północnej, aby zaprezentować swoje najnowsze innowacje i technologie. OWT w Kolonii to jeden z ostatnich etapów w 2014 roku przed rozpoczęciem jeszcze bardziej ambitnych wydarzeń w kolejnym roku.

Modele P3700 i P3600 nowej gamy SSD NVMe firmy Intel są aktualnie testowane w RunAbove. Są one wyposażone w interfejs PCIe 3.0x4, kompatybilne z protokołem NVMe i wyświetlają 4 GB/s w trybie do odczytu/zapisu. Czas odpowiedzi jest zredukowany do minimum i doskonale dostosowany do transferu danych między serwerem i przestrzenią dyskową.

OVH zatrudnia 500 osób w Roubaix i liczba ta stale rośnie. W związku z tym grupa otworzyła nową restaurację.

Cień Octava Klaby, który spotkał się z pracownikami podczas kwartalnego spotkania w 2014 roku. Te kwartalne spotkania są okazją do podsumowania ostatnich miesięcy i do przedstawienia kolejnych celów.Listopad

Prace nad nową kantyną idą do przodu. Za kilka dni drzwi nowej restauracji otworzą się dla 500 pracowników w Roubaix-Valley!

Załoga RunAbove podczas OpenStack Summit od 3 do 7 listopada, gotowa do wypuszczenia balonów: 3, 2, 1 Go…pher !

Współpracownicy OVH znajdują się na całym świecie: upgrade sprzętu do telekonferencji.

Zespoły techniczne OVH pracują nad salą sieciową 'Hardware Bench & Innovation'

OVH nagrodzone podczas VMworld Europe w Barcelownie 13 października: firma została wybrana najlepszym «Service provider» w Europie.

OVH jako pierwsze na świecie wprowadza instancje cloud computing oparte na Power 8, najnowszej generacji procesorach firmy IBM.

OVH przedstawi usługę RunAbove podczas OpenStack Summit od 3 do 7 listopada w Paryżu.

Październik

Pierre Ourdouillé podczas wywiadu przeprowadzanego przez Cédrica Ingranda, dziennikarza z programu « Plein écran » z kanału LCI. Reportaż pojawił się na kanale LCI 25 października.

Stoisko OVH na VMworld Europe od 14 do 16 października w Barcelonie.

Alexandre Morel, Alban Schmutz i Octave Klaba na konferencji prasowej podczas OVH Summit 2014.

8 przedstawicieli 12 europejskich oddziałów OVH na szkoleniu Dedicated Cloud w Roubaix Valley.

Octave Klaba w swoim biurze podczas kręcenia reportażu o OVH dla Canal+.

Kulisy VMworld Europe w Barcelonie.

Otwarcie OVH Summit 2014: Octave improwizuje i gra na gitarze utwór Pink Floyd!

Alexandre Morel, wiceprezes do spraw sprzedaży i marketingu, za kulisami przed wejściem na scenę podczas OVH Summit 2014.

Alban Schmutz, wiceprezes do spraw rozwoju i spraw publicznych, wyjaśnia przed kamerą strategię OVH.

Weryfikacja działań użytkowników OVH podczas warsztatów « post-it » zorganizowanych przez Anne Claire Maury.

Widok na Roubaix Valley z dachu centrum danych Roubaix 4 podczas wizyty prefekta departamentu.

Dron przygotowuje się do lotu nad Roubaix Valley.

Kulisy kręcenia filmu dotyczącego strony głównej OVH Télécom.

Zobacz kulisy OVH World Tour! Here, welcome in New York !

Sierpień

Octave Klaba, założyciel i CEO OVH oraz Pierre Ourdouillé z Runabove, razem w biurze OVH we Wrocławiu.

Zespół OVH.PL, znajdujący się we Wrocławiu, pracujący nad infrastrukturą mailową firmy OVH i systemem antyspamowym dla usługi Exchange.

Przestrzeń dyskowa o wysokiej wydajności Runabove: brainstorming między zespołem FR i PL.

Zespół Runabove przygotowuje nowy system przechowywania danych o wysokiej wydajności w ramach rozwiązania Cloud Computing.

Lipiec

MajKwiecieńMarzec

LutyStyczeń

2013

Grudzień

ListopadPaździernik

SierpieńLipiec

Czerwiec

Maj

KwiecieńMarzecLutyStyczeń2012

GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiec

Czerwiec

MajKwiecień

Marzec

Luty

Styczeń2011

GrudzieńListopad

Październik

WrzesieńSierpień

Lipiec

Czerwiec

MajKwiecieńMarzec

Luty

Styczeń2010

Grudzień

Listopad

Październik

WrzesieńSierpieńCzerwiecMajMarzecLutyStyczeń

2009

PaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń