Public Cloud OVH już dostępny w regionie Azji i Pacyfiku

Warszawa | 06-03-2019

Public Cloud OVH już dostępny w regionie Azji i Pacyfiku

Public Cloud OVH, jedno z największych i globalnie dostępnych rozwiązań typu Infrastructure as a Service (IaaS) opartych na OpenStack, poszerza ofertę centrów danych w regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Tym samym nowe centra danych OVH w Singapurze i Sydney zwiększą ogólną liczbę lokalizacji, gdzie dostępna jest usługa Public Cloud OVH, z sześciu do ośmiu, na czterech kontynentach.

Firmy z regionu APAC, podobnie jak klienci w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), mogą już korzystać z zalet zlokalizowanej lokalnie infrastruktury, takich jak m.in. większa odporność, wyższa jakość połączeń i szybszy transfer danych. Korzystając z możliwości wdrożenia rozwiązań bazujących na Public Cloud OVH użytkownicy mogą swobodnie rozwijać swój biznes w dowolnym miejscu na świecie. Teraz także w regionie Azji i Pacyfiku.

Zapewnienie naszym klientom szybkich i niezawodnych usług ma kluczowe znaczenie dla wszystkiego, co robimy – powiedział Michel Paulin, CEO OVH. – Dołączenie usługi Public Cloud OVH w regionie APAC znakomicie odzwierciedla strategię naszego rozwoju w tym regionie. Naszym celem jest wspieranie działań lokalnych użytkowników chmury. To realizacja strategii multilokalności, polegającej na fizycznej bliskości centrów danych względem korzystających z nich użytkowników końcowych. Jest to jednak posunięcie korzystne również z perspektywy naszych klientów z regionu EMEA, którzy chcą prowadzić swoją działalność właśnie w obszarze APAC, gdzie OVH dostarcza usługi już od 2016 r.

Otwarcie nowych centrów danych oznacza, że usługa Public Cloud OVH dostępna jest już na całym świecie i świadczona jest z takich lokacji jak Singapur, Sydney, Warszawa, Londyn, Frankfurt, Beauharnois (Kanada) oraz Strasburg i Gravelines (Francja).

To ekscytujące obserwować dynamiczny rozwój pioniera rozwiązań z zakresu otwartej infrastruktury, takiego jak OVH, opierającego swoje rozwiązania o OpenStack w skali 4 kontynentów i operującego na ponad 260 000 instancjach – mówi Mark Collier, dyrektor operacyjny, OpenStack Foundation. – Zaangażowanie OVH w społeczność OpenStack od 2014 roku dowiodło, że współpraca w ramach open source działa i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy firmy, także w regionie APAC.

OVH Public Cloud oferuje najlepszą w swojej klasie wydajność, dostępność i elastyczność dla firm, które potrzebują natychmiast skalować i dostosowywać pojemność chmury. Oparty na OpenStack, Public Cloud OVH jest intuicyjny w obsłudze i łatwy do wdrożenia. Oferując dużą różnorodność konfiguracji, od zrównoważonych zasobów CPU / RAM (dla aplikacji internetowych lub biznesowych) począwszy, przez rozwiązania o wysokiej wydajności (idealne dla dużych baz danych i Big Data), po instancje GPU (zaprojektowane dla aplikacji AI), OVH skutecznie obsługuje firmy każdej wielkości i to w bardzo konkurencyjnych cenach. Wszystkie usługi dostępne w nowych regionach będą obejmowały dostęp do globalnej sieci OVH o łącznej przepustowości 16 Tbps oraz ochronę anty-DDoS w cenie. Dostępna będzie również usługa vRack, umożliwiająca łączenie usług w sposób izolowany, dzięki czemu użytkownicy mogą budować złożone prywatne infrastruktury zlokalizowane w wielu centrach danych.

Więcej informacji o OVH Public Cloud na stronie: https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/

O firmie

OVH jest dostawcą hiperskalowalnych rozwiązań chmurowych o nieprzeciętnej wydajności. Założona w 1999 r. we Francji, przez polską rodzinę Klaba, grupa OVH zarządza 27 centrami danych w 12 lokalizacjach, na 4 kontynentach. Firma rozwija globalnie własną sieć światłowodową oraz zarządza zintegrowanymi usługami hostingowymi. OVH dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla ponad 1000 000 klientów na całym świecie, działając w oparciu o własną infrastrukturę, działy R&D oraz oferując wsparcie 24h. DNA marki tworzą wartości, takie jak: szacunek wobec jednostki, poszanowanie wolności oraz równość w dostępie do najnowszych technologii. Polski oddział OVH został założony we Wrocławiu w 2004 roku i nieprzerwanie realizuje z sukcesem misję firmy – „Wolność dzięki innowacji”, czyli „Innovation for Freedom”.

Kontakt dla mediów | Joanna Parasiewicz | OVH Communication & Marketing Manager

joanna.parasiewicz@corp.ovh.com
+48 606 133 954