OVH udostępni pierwsze w Europie rozwiązanie w chmurze do obsługi procesu deep learning i wykorzystujące potencjał sztucznej inteligencji

Roubaix, 19 października 2017

OVH udostępni pierwsze w Europie rozwiązanie w chmurze do obsługi procesu deep learning i wykorzystujące potencjał sztucznej inteligencji

Europejski lider usług cloud zaoferuje NVIDIA’s DGX-1 z Tesla V100 umożliwiający proces głębokiego uczenia w modelu infrastruktury jako usługi.

OVH, dostawca rozwiązań cloud, będzie jednym z pierwszych w Europie, który zaoferuje superkomputer NVIDIA DGX-1 z ośmioma akceleratorami Tesla V100 GPU, stworzony z myślą o uczeniu maszynowym (ang. machine learning) i mechanizmach skupionych wokół deep learning, jako infrastrukturę AI w modelu usługi. To umożliwi korzystanie użytkownikom z olbrzymiej mocy obliczeniowej superkomputera bez ponoszenia znacznych nakładów. Tak zaawansowana technologia, dostępna w ofercie OVH, potwierdza pozycję grupy jako pioniera na polu innowacji cyfrowych.

NVIDIA DGX-1 jest gotowym do użycia systemem o wydajności odpowiadającej w przybliżeniu 800 CPU i 96 razy szybszym niż serwery CPU. Został stworzony, aby wspierać zaawansowane projekty, takie jak proces głębokiego uczenia się maszynowego. Deep learning polega na analizie złożonych, wielopoziomowych sztucznych sieci neuronowych, dzięki którym potężne systemy komputerowe uczą się rozpoznawać obrazy, wzory i obiekty dzięki analizowaniu ogromnych zbiorów danych.

NVIDIA DGX-1 wyposażono w system zarządzania aplikacjami w kontenerach oraz w oprogramowanie zaprojektowane tak, aby przyspieszyć o 30% proces uczenia w porównaniu z inną technologią. To idealne rozwiązanie dla wszystkich podmiotów, zainteresowanych testowaniem, wykorzystywaniem i rozwijaniem systemów łączących Big data ze sztuczną inteligencją.

Sztuczna inteligencja w chmurze

OVH blisko współpracuje z wiodącymi dostawcami sprzętu dzięki czemu może oferować klientom najnowocześniejsze rozwiązania. OVH była ponadto jednym z pierwszych dostawców na rynku oferującym swoim klientom technologię FPGA i NVMe.

"Jako europejski lider rynku cloud, OVH pomaga firmom w realizowaniu ich strategii transformacji cyfrowej. Sztuczna inteligencja stanowi jeden z kluczowych filarów tej zmiany, będącej zarazem dużym wyzwaniem dla infrastruktury. Dzięki dostępności rozwiązania NVIDIA DGX-1, OVH dostarcza klientom najbardziej wydajne środowisko AI, łączące zalety chmury w modelu IaaS. NVIDIA, globalny lider technologii obliczeń wizualnych oraz twórca GPU, jest dla nas idealnym partnerem." – powiedział Germain Masse, dyrektor techniczny OVH.

Ogromny potencjał dla rozwoju i zastosowań AI w praktyce

Superkomputer może być wykorzystywany do uczenia sztucznych sieci neuronowych. Technologie te uczą się rozwiązywać problemy, korzystając z ogromnych ilości danych w bardzo krótkim czasie, naśladując tym samym ludzki proces gromadzenia wiedzy na podstawie zbieranych doświadczeń. Głębokie sieci neuronowe umożwliają analizę zbiorów Big data w niezykle krótkim czasie.

Dane są organizowane w warstwy z wykorzystaniem złożonych parametrów do wykonywania operacji takich, jak na przykład identyfikacja obrazów. Duże zbiory danych (np. filmy wideo w serwisie YouTube) są dzielone na kategorie. Umożliwia to rozwijanie i tworzenie nowych aplikacji wykorzystujących nie tylko Big data, ale też właśnie mechanizmy deep learning czy uczenia maszynowego.

Temat cyfryzacji fascynuje zarówno świat naukowy, jak i biznes, ponieważ dla obydwu sektorów jest napędem rozwoju. OVH pomaga ujarzmić potencjał drzemiący w danych, przetwarzając je w chmurze. To atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich podmiotów gromadzących duże ilości danych, działających np. w służbie zdrowia, finansach i branży e-commerce. OVH oferuje ponadto najlepszą ochronę danych wrażliwych: jako europejski gracz działający globalnie w pełni realizuje europejskie normy dotyczące ochrony danych (RODO) oraz dysponuje niezbędnymi certyfikatami bezpieczeństwa (w tym ISO/IEC 27001, SOC 1 i SOC 2 Type II, PCI DSS i innymi).

"W każdym sektorze, sztuczna inteligencja napędzana przez moc obliczeniową GPU, staje się stategicznym czynnnikiem tranformacji cyfrowej" – powiedział Bart Schneider, Senior Director of CSP EMEA at NVIDIA. "OVH umożliwia korzystanie z mocy tego nowego modelu przetwarzania danych swoim klientom, ułatwiając im szybki dostęp do innowacji."

Oferta będzie dostępna dla wszystkich klientów OVH. Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: https://labs.ovh.com/nvidia-dgx-1

O firmie

OVH jest dostawcą hiperskalowalnych rozwiązań chmurowych o nieprzeciętnej wydajności. Założona w 1999 we Francji, przez polską rodzinę Klaba, grupa OVH zarządza 27 centrami danych w 12 lokalizacjach, na 4 kontynentach. Firma rozwija globalnie własną sieć światłowodową oraz zarządza zintegrowanymi usługami hostingowymi. OVH dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla ponad 1000 000 klientów na całym świecie, działając w oparciu o własną infrastrukturę, działy R&D oraz oferując wsparcie 24h. DNA marki tworzą wartości, takie jak: szacunek wobec jednostki, poszanowanie wolności oraz równość w dostępie do najnowszych technologii. Polski oddział OVH został założony we Wrocławiu w 2004 roku i nieprzerwanie realizuje z sukcesem misję firmy – „Wolność dzięki innowacji”, czyli „Innovation is Freedom”.

Kontakt:
Joanna Parasiewicz
Communication & Social Media Manager, OVH Sp. z o.o.
e-mail: joanna.parasiewicz@corp.ovh.com
gsm: +48 606 133 954