OVH wprowadza ofertę Przyspieszenie-jako-usługa (AaaS) wykorzystującą nowy, programowalny akcelerator Intel®, a także e-sklep z aplikacjami partnera przedsięwzięcia Accelize - dostawcy platformy, ułatwiającej korzystanie z FPGA

19 października 2017 r., Paryż

OVH wprowadza ofertę Przyspieszenie-jako-usługa (AaaS) wykorzystującą nowy, programowalny akcelerator Intel®, a także e-sklep z aplikacjami partnera przedsięwzięcia Accelize - dostawcy platformy, ułatwiającej korzystanie z FPGA

OVH, globalny dostawca hiperskalowalnej chmury, ogłosił wprowadzenie opartej na układach FPGA (zaawansowanych układach programowalnych ang. Field Programmable Gate Array) oferty Akceleracja-jako-usługa (Acceleration-as-a-Service, AaaS). Usługa wykorzystuje programowalne akceleratory Intel® (Intel PAC) z układem Intel® Arria® 10 GX FPGA, bazując na współpracy z Accelize®. Dostępny dla klientów e-sklep z aplikacjami QuickStore® oferuje szerokie portfolio gotowych do użycia, zoptymalizowanych programów płynnie integrujących się z platformą akceleracji opartą na układach Intel FPGA.

To pionierskie rozwiązanie pozwala na rzeczywiste i efektywne przyspieszanie działań oraz zwiększenie wydajności, podobnie jak w przypadku modelu Funkcjonalność-jako-usługa (Function-as-a-Service — FaaS). Poszczególne narzędzia są dostępne przez interfejs API oraz - dzięki współpracy z Accelize QuickStore - na platformie wykorzystującej technologię Intel FPGA. Klienci mogą wybrać zoptymalizowane akceleratory w pełni wykorzystujące potencjał analizy olbrzymich zbiorów danych, wirtualizacji urządzeń, uczenia maszynowego, a także kompresji, kryptografii i transkodowania wideo. Usługa będzie w pierwszym etapie dostępna w ofercie chmury publicznej OVH, zbudowanej w oparciu o rozwiązania OpenStack. Następnie pojawi się w innych rozwiązaniach cloud OVH.

„Dzięki OVH korzyści wynikające z wydajności akceleratorów FPGA firmy Intel staną się dostępne także dla klientów grupy”, powiedział John Sakamoto, wiceprezes i główny kierownik działu Data Center and Communications w pionie Programmable Solutions Group firmy Intel Corporation. „Wykorzystanie gotowych pod konkretne potrzeby rozwiązań Accelize pozwoli klientom OVH z Europy i Ameryki Północnej na szybkie wdrożenie FPGA w różnych zastosowaniach wymagających intensywnej obróbki danych”.

„Bardzo się cieszymy, że razem z OVH i Intel możemy udostępnić usługę akceleracji FPGA szerszej grupie odbiorców, z których część może jeszcze nie znać tego rozwiązania”, powiedział Jean-Yves Brena, dyrektor wykonawczy Accelize. „Dzięki tej współpracy członkowie ekosystemu QuickAlliance wdrożą swoje rozwiązania w chmurze OVH”.

Innowacyjna oferta OVH poprawia szybkość pracy, zmniejsza koszty i podwyższa elastyczność, pozwalając na realizację wielu zadań obliczeniowych realizowanych przez centra danych OVH na całym świecie. „Nieustannie poszukujemy rozwiązań zapewniających najwyższą wydajność aplikacji naszych klientów”, powiedział Germain Masse, dyrektor techniczny OVH. „Jesteśmy dumni, że razem z Intel i Accelize jesteśmy liderami technologii FPGA”.

„OVH planuje wdrożyć rozwiązania typu Proof-of-Concept u kluczowych klientów w 2017 r. oraz zwiększyć dostępność oferty Akceleracja-jako-usługa w pierwszym kwartale 2018 r.”

Informacje o Accelize:

Accelize, spółka wyodrębniona z PLDA Group, to organizacja skupiona na przyspieszeniu wdrażania układów FPGA w chmurze. Opracowane przez nią mechanizmy — środowisko QuickPlay do rozwoju oprogramowania dla układów FPGA, płatności w sklepie QuickStore rozliczane za każde wykorzystanie narzędzia oraz sieć QuickAlliance z zewnętrznymi akceleratorami i rdzeniami IP — pozwoliły Accelize na wdrożenie akceleracji FPGA jako usługi u dostawców chmury, a deweloperom na tworzenie, wdrażanie i monetyzowanie akceleratorów FPGA w infrastrukturze IT. Więcej informacji podano na stronie www.accelize.com.

Accelize Press Contact: Toni Sottak [url="mailto:toni@wiredislandpr.com"]toni@wiredislandpr.com[/url]

Intel i Arria są znakami towarowymi firmy Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych lub innych krajach.

Informacje o OVH:

OVH jest dostawcą hiperskalowalnych rozwiązań chmurowych o nieprzeciętnej wydajności. Założona w 1999 we Francji, przez polską rodzinę Klaba, grupa OVH zarządza 27 centrami danych w 12 lokalizacjach, na 4 kontynentach. Firma rozwija globalnie własną sieć światłowodową oraz zarządza zintegrowanymi usługami hostingowymi. OVH dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne dla ponad 1000 000 klientów na całym świecie, działając w oparciu o własną infrastrukturę, działy R&D oraz oferując wsparcie 24h. DNA marki tworzą wartości, takie jak: szacunek wobec jednostki, poszanowanie wolności oraz równość w dostępie do najnowszych technologii. Polski oddział OVH został założony we Wrocławiu w 2004 roku i nieprzerwanie realizuje z sukcesem misję firmy – „Wolność dzięki innowacji”, czyli „Innovation is Freedom”.
OVH Press Contact: joanna.parasiewicz@corp.ovh.com