OVH kontynuuje rozwój i otwiera pierwsze centrum danych w Niemczech

Roubaix, 4 lipca 2017

OVH kontynuuje rozwój i otwiera pierwsze centrum danych w Niemczech

Pod nazwą LIM1 grupa OVH uruchomiła pierwsze centrum danych w Niemczech. Lokalizacja pod Frankfurtem powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku związane z infrastrukturą cloud, ponadto centrum wesprze rozwój biznesu klientów na arenie międzynarodowej.

Klienci mogą poznać i przetestować usługi świadczone w nowej lokalizacji w ramach specjalnej oferty « Discover OVH ». Jest to oferta limitowana, prezentująca na każdym z rynków najkorzystniejszą relację jakości do ceny. W nowym centrum danych serwery dedykowane Intel Xeon E3-1245v6 są dostępne w cenie od 199,99PLN netto/m-c.

Co miesiąc, w zależności od lokalizacji, portfolio produktów będzie poszerzane o kolejne usługi: serwery dedykowane, VPS, Public Cloud i Private Cloud. OVH, aby optymalizować doświadczenia użytkowników, zamierza udostępnić klientom na całym świecie wszystkie swoje rozwiązania za pomocą panelu klienta oraz API.

Niemieckie centrum może obsłużyć prawie 45 000 serwerów i znajduje się w odległości mniejszej niż 1 milisekunda od Frankfurtu. Dzięki temu punktowi PoP centrum korzysta z bezpośrednich połączeń z Brukselą, Strasburgiem, Pragą oraz z Paryżem, Amsterdamem, Londynem i Mediolanem.

Warto zaznaczyć, że usługi dostępne w centrach danych zawierają w cenie ochronę przed różnymi typami ataków DDoS. OVH oferuje również usługę vRack, która pozwala na połączenie usług w sposób odizolowany i dzięki której użytkownicy mogą budować zaawansowane, prywatne infrastruktury znajdujące się w różnych lokalizacjach na świecie.

OVH, które jesienią ubiegłego roku zainicjowało ambitny plan globalnej ekspansji, buduje aktualnie centrum danych w Wielkiej Brytanii oraz dwa inne centra danych w Stanach Zjednoczonych (na wschodnim i zachodnim wybrzeżu). Plan OVH docelowo zakłada otwarcie centrów danych w 11 krajach i na 4 kontynentach. Wszystkie centra danych będą podłączone do globalnej sieci światłowodowej OVH, której aktualna przepustowość to ponad 11 Tbps.

Dowiedz się więcej o nowych lokalizacjach OVH po tym linkiem https://www.ovh.pl/discover/

Kontakt:
Joanna Parasiewicz
joanna.parasiewicz@corp.ovh.com

O OVH

Grupa OVH została założona w 1999 roku. Od tego czasu firma wykorzystuje innowacyjne rozwiązania w zakresie Internetu, centrów danych, sieci oraz usług cloud. Za pomocą znaków towarowych takich jak OVH.com, So you Start, RunAbove, Kimsufi i hubiC, grupa OVH proponuje proste i wydajne narzędzia i rozwiązania, dzięki którym może wykorzystywać technologię w swojej działalności i rewolucjonizować sposób pracy miliona swoich klientów na całym świecie. Poszanowanie każdej osoby oraz wolności, równość szans dostępu do nowych technologii są od zawsze ściśle związane z firmą. Dla OVH "Innovation is Freedom".