OVH Platynowym sponsorem Let’s Encrypt – projektu dostarczającego darmowe certyfikaty SSL

Roubaix, 22 grudnia 2015

OVH Platynowym sponsorem Let’s Encrypt – projektu dostarczającego darmowe certyfikaty SSL

Firma OVH, europejski lider segmentu Digital as a Service, została właśnie Platynowym sponsorem Let’s Encrypt – urzędu certyfikacji powołanego przez organizację Internet Security Research Group (ISRG). Zostając partnerem tej inicjatywy OVH po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w rozwój bezpiecznego Internetu.

« Jesteśmy zaszczyceni mogąc zostać Platynowym sponsorem tego projektu. Dzięki Let’s Encrypt firma OVH będzie mogła ustanowić nowy standard bezpieczeństwa w Internecie, oferując domyślnie pełne szyfrowanie komunikacji wszystkim naszym społecznościom i projektom » – skomentował Octave Klaba, założyciel i CTO OVH.

Let’s Encrypt od 3 grudnia 2015 r. dostępny jest w fazie Public Beta. Celem projektu jest dostarczenie użytkownikom darmowych certyfikatów SSL/TSL (Secure Sockets Layer/Transport Layer Security), rozpoznawanych przez prawie wszystkie przeglądarki. Cały proces jest prosty, w pełni zautomatyzowany i opiera się o wykorzystanie open-source’owego klienta. Ideą, która przyświecała inicjatorom projektu, było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w Internecie – poprzez zaoferowanie wszystkim zainteresowanym łatwo dostępnych, darmowych certyfikatów dla stron internetowych.

Umowę o współpracy z Let’s Encrypt sformalizowano 21 grudnia – dzięki niej OVH dołącza do grona Platynowych sponsorów projektu, do którego należą również Mozilla, Cisco, Akamai oraz organizacja EFF (Electronic Frontier Foundation).

« Internet w coraz większym stopniu staje się integralną częścią naszego codziennego życia, a dostarczenie użytkownikom domyślnie włączonego szyfrowania jest niezbędne do zapewnienia im wymaganego przez nich poziomu bezpieczeństwa i prywatności. Misją Let’s Encrypt jest zaszyfrowanie Internetu – wsparcie OVH pozwoli nam opłacić naszych specjalistów i inne koszty operacyjne w roku 2016. » – napisano na stronie projektu.

Informacje na temat OVH Group

Grupa OVH została założona w 1999 roku. Od tego czasu firma wykorzystuje innowacyjne rozwiązania w zakresie Internetu, centrów danych, sieci oraz usług cloud. Za pomocą znaków towarowych takich jak OVH.com, So you Start, RunAbove, Kimsufi i hubiC, grupa OVH proponuje proste i wydajne narzędzia i rozwiązania, dzięki którym może wykorzystywać technologię w swojej działalności i rewolucjonizować sposób pracy swoich 930 000 klientów na całym świecie. Poszanowanie każdej osoby oraz wolności, równość szans dostępu do nowych technologii są od zawsze ściśle związane z firmą. Dla OVH "Innovation is Freedom".