#OVH Summit 2018: zapowiedź nowych produktów

Organizowana rokrocznie konferencja gromadzi w jednym miejscu wszystkich, którzy współtworzą ekosystem OVH. Inaugurując OVH Summit, Octave Klaba, prezes i założyciel firmy OVH, przedstawił swoją wizję alternatywnej chmury i poinformował o wdrożeniu czterech obszarów działalności firmy.

W ciągu ostatnich miesięcy firma OVH przyspieszyła swój rozwój. W wyniku przeprowadzonej analizy klientów wyodrębnione zostały cztery modele korzystania z naszych usług. W ten sposób powstały cztery obszary: OVHmarket, OVHspirit, OVHstack i OVHenterprise. Każdy z tych czterech obszarów działania, które będą stopniowo wdrażane w najbliższych miesiącach, odpowie na zmieniające się potrzeby i sposoby funkcjonowania klientów:

 

OVHmarket, zestaw cyfrowych narzędzi stymulujący wzrost biznesu

 • Hosting Cloud Web oferuje firmom możliwość realizacji projektów web, na przykład stworzenia strony internetowej, platformy e-commerce lub aplikacji mobilnej, w bezpiecznym i wydajnym środowisku. To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie prostotę zarządzania hostingiem na dedykowanym wirtualnym prywatnym serwerze i nie wymaga wiedzy administracyjnej.
 • Pakiet Widoczna firma pozwala klientom korzystającym z hostingu zarządzać informacjami i danymi swojej firmy znajdującymi się w różnych katalogach online, z poziomu tego samego interfejsu w Panelu klienta. W rezultacie poprawiają widoczność swojej działalności w wyszukiwarkach, na portalach społecznościowych i serwisach. Ponadto klienci mogą łatwiej i szybciej komunikować się ze swoimi społecznościami poprzez publikację dedykowanych im treści lub odpowiadając na zamieszczane opinie.

OVHspirit, wszystkie elementy infrastruktury niezbędne do zbudowania platformy cloud

 • Dla wszystkich klientów użytkujących serwery dedykowane OVH przepustowość tych serwerów zostanie w najbliższych tygodniach podwojona, bez wzrostu opłat: klienci dysponujący maksymalną prędkością transmisji danych 500 Mbps za tę samą cenę skorzystają z prędkości wynoszącej 1 Gbps.
 • Grupa OVH znacząco przebuduje swoje gamy serwerów dedykowanych. Pozwoli to na stworzenie oferty bardziej zróżnicowanej, koncentrującej się na potrzebach użytkowników profesjonalnych, przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Serwery dedykowane i VPS tych gam będą jak zawsze korzystały z elastycznej przestrzeni dyskowej oraz usług sieciowych i zabezpieczeń oferowanych przez OVH: własna globalna sieć światłowodowa o przepustowości 15 Tbps z 34 punktami obecności, ochrona anty-DDoS bez dodatkowych kosztów. Usługi będą dostępne w 28 centrach danych OVH znajdujących się na 4 kontynentach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo OVH zachowuje swoją pozycję wyłącznego dostawcy oferty serwerów dedykowanych, zarówno na terenach niepodlegających ustawom Patriot Act i Cloud Act, jak i w strefach, gdzie amerykańskie prawo obowiązuje.
 • OVH aktualizuje swoją ofertę wysokiej klasy serwerów dedykowanych. Serwery HG 2019 są odpowiedzią na potrzeby firm poszukujących doskonałych rozwiązań pod kątem niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Bazujące na technologiach Intel Xeon Scalable i Optane DC, są one w szczególności zalecane do intensywnego przetwarzania danych. Powstanie tej innowacyjnej konfiguracji umożliwiła bliska współpraca partnerska OVH i firmy Intel, której celem było stworzenie nowej generacji usług cloud: „Nasza wieloletnia współpraca z OVH skupiła się na opracowaniu wszechstronnych i wysoce wydajnych usług chmurowych, wychodzących naprzeciw zróżnicowanym potrzebom profesjonalnych klientów,” mówi Jeff Wittich, Director of Cloud Service Provider Business at Intel. „W epoce masowego przetwarzania danych, wspólnie z OVH opracowujemy kolejne innowacje, włączając nasze najnowocześniejsze technologie - w tym procesory Xeon Scalable i technologię Intel Optane - do chmury OVH. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na nieustannie rosnące potrzeby klientów na opłacalne, wysokowydajne platformy obsługujące zadania związane z przetwarzaniem danych, jak data analytics czy bazy danych in-memory.” Przed końcem tego roku OVH wzbogaci tę gamę o serwery zaprojektowane specjalnie pod kątem potrzeb sztucznej inteligencji.

OVHstack, platforma chmury publicznej w otwartym standardzie

 • Aby zaspokoić potrzeby związane z rozwojem aplikacji chmurowych oraz spełnić oczekiwania programistów pragnących tworzyć w oparciu o architekturę mikrousług, OVH uruchamia usługę Managed Kubernetes w zamkniętej wersji beta. W perspektywie: gotowa, funkcjonalna platforma Kubernetes zarządzana w publicznej chmurze OVH: zwinna, elastyczna, wydajna i atrakcyjna cenowo.
 • Aby uprościć analizę danych, OVH wprowadza na rynek cały zestaw gotowych do użycia rozwiązań: OVH Analytics Data Platform, rozwiązanie służące do analizy dużych zbiorów danych, w całości otwarte i bazujące na technologii platformy Apache Hadoop, uruchamiane w Public Cloud w ciągu 1 godziny; zarządzane rozwiązanie do budowy klastra do analizy bardzo dużych zbiorów danych obsługiwane przez serwery dedykowane OVH oraz partnerów Cloudera i Claranet; wzbogacona oferta Cloud DataBases zawierająca bazy MariaDB, MongoDB, MySQL, PostgreSQL i Redis. Jako dopełnienie wyżej opisanych rozwiązań do zarządzania i eksploatacji danych oraz w celu przyspieszenia procesów przyswajania technologii deep learning, OVH wprowadza do swojego katalogu Public Cloud nową gamę GPU: z procesorami graficznymi GPU NVIDIA z gamy TESLA V100 oraz powiązaną z nimi platformę programową NVIDIA GPU Cloud. To nie koniec innowacji w tym roku! Przygotowaliśmy kilka nowych ofert dla naszych klientów, a wśród nich usługę Cloud Database o wysokiej dostępności, platformę douczenia maszynowego, nowe narzędzia do przetwarzania danych, takie jak OVH Analytics Data Compute ułatwiające korzystanie z Apache Spark.
 • OVH kontynuuje swój dynamiczny rozwój również w regionie Azji i Pacyfiku: jeszcze przed końcem tego roku w centrach danych w Singapurze i Sydney zostanie udostępniona pełna gama rozwiązań Public Cloud. Trzy nowe regiony Public Cloud zostaną otwarte we Francji, a rozwiązania Public Cloud będzie można łączyć z wirtualnym routerem oraz Load Balancerem (instancje), jak również zestawem narzędzi do monitoringu zużycia danych i wydajności (Logs, Metrics, Insight).

OVHentreprise, alternatywna chmura umożliwiająca udaną transformację cyfrową

 • OVH nieustannie uzupełnia swoją ofertę, aby wspierać przedsiębiorstwa w opracowywaniu i rozwijaniu strategii multicloud, przeplatając ze sobą infrastruktury oparte na modelu on-premises oraz w chmurze. Odzwierciedla to choćby OVHcloud Connect, który pozwala na w pełni wyizolowane i bezpieczne podłączenie się do sieci OVH za pośrednictwem licznych punktów obecności na całym świecie, oferując zarazem maksymalny poziom niezawodności i elastyczności.
 • Wzbogacenie oferty Software-Defined Data Center (SDDC) OVH poprzez integrację technologii vSAN firmy VMware. Hosty vSAN umożliwiają lokalne przechowywanie danych oparte na nowej generacji technologiach NVNe/SSD, co jest krokiem naprzód w kierunku hiperkonwergencji i bardzo wysokiej wydajności.
 • Grupa OVH wzmacnia swoje więzi z technologicznymi partnerami, proponując, między innymi, ofertę Veeam Enterprise, która pozwoli wszystkim użytkownikom rozwiązań do wirtualizacji VMware - bez względu na to, czy są klientami OVH czy nie - na wysoką elastyczność w zakresie licencji Veeam. W ten sposób będą oni mieli możliwość tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych niezależnie od swojej lokalizacji (on-site, u innego dostawcy usług chmurowych lub w OVH) i zachowania kontroli nad ich cyfrową infrastrukturą.

O dostępności nowych ofert będziemy informować za pośrednictwem sieci społecznościowych, e-maili oraz na stronie https://www.ovh.pl.