OVH NEWS | AKTUALNOŚCI, INNOWACJE I TENDENCJE W IT


Najnowsze informacje o OVH
06/03/2017
Podziel się z innymi
Zmiany w Zarządzie i nowy etap rozwoju OVH


• Octave Klaba obejmuje stanowisko CEO i zachowuje swoje funkcje Prezesa Rady Nadzorczej;
• Laurent Allard obejmuje stanowisko Wiceprezesa Rady Nadzorczej.

Ostatnie 2 lata miały duże znaczenie dla struktury OVH: zwiększenie kapitału o 250 milionów euro wraz z pojawieniem się nowych międzynarodowych inwestorów, wysoki wzrost dochodów, szybki rozwój na arenie międzynarodowej dzięki otwarciu nowych centrów danych w Australii, w Singapurze i w Polsce, tworzenie zespołów w Stanach Zjednoczonych. Teraz OVH zwiększa prędkość i wprowadza nowy Zarząd, w celu zapewnienia jeszcze szybszego rozwoju Grupy i osiągnięcia pozycji globalnego lidera w dziedzinie infrastruktur Cloud.

Laurent Allard obejmuje stanowisko Wiceprezesa Rady Nadzorczej. Jego zadaniem będzie utworzenie Komitetu strategicznego Grupy i zarządzanie nim. Komitet ten będzie zajmował się zdefiniowaniem strategii, zarządzaniem planowaniem strategicznym, działalnością publiczną i współpracą strategiczną.
Octave Klaba obejmuje stanowisko CEO. Zarządza on realizacją strategii i zajmuje się technologią. Zachowuje on swoje funkcje Prezesa Rady Nadzorczej.

Taki podział ról ma na celu wspieranie realizacji planu strategicznego Next Level, który obejmuje przede wszystkim osiągnięcie miliarda euro obrotów do roku 2020 i zatrudnienie ponad 1000 osób w ciągu dwóch kolejnych lat. Ta nowa organizacja pozwoli OVH na sprostanie dwóm wyzwaniom: wzmocnienie długoterminowej wizji rozwoju Grupy i wyposażenie jej w najskuteczniejszy model operacyjny.

"Zmieniając nasze role przenosimy OVH w nowy wymiar. Misją Laurent jest zarządzanie agendą wzrostu. Ja zajmę się realizacją strategii, mobilizacją zespołów oraz wspieraniem naszych klientów na co dzień", wyjaśnia Octave Klaba, założyciel OVH. "Po 18 latach rozpoczynamy nowy cykl, zachowując jednocześnie dynamikę i ducha przedsiębiorczości, które są naszą siłą".

"W ciągu dwóch lat OVH osiągnęło nowy pułap. Jesteśmy dziś gotowi do napisania kolejnego rozdziału tej wspaniałej przygody i do zabrania firmy jeszcze dalej" dodaje Laurent Allard.