Jak wybrać serwer VPS?

Nasze serwery dedykowane VPS (Virtual Private Server) to wydajne rozwiązania hostingowe w przystępnej cenie. Uzyskasz dostęp "root" (administratora) do własnego serwera zainstalowanego w bezpiecznej infrastrukturze zarządzanej przez OVH.

Jakie parametry powinien mieć mój VPS ?

Na serwerze VPS będzie działać kilka aplikacji VPS.

Więcej niż 2 GB pamięci RAM, zwłaszcza jeśli łączysz pracę bazy danych z aplikacjami WWW.

Moja aplikacja ma już szerokie grono odbiorców.

Wybierz Prywatne serwery wirtualne Cloud z gwarancją SLA oraz możliwością rozbudowy.

Mam dużą ilość danych.

Oszacuj rozmiar bazy i nie martw się o jej wzrost. Zawsze możesz zwiększyć parametry serwera lub dodać większy dysk.

Mam dużo treści i plików.

Oszacuj ilość treści i nie martw się o ich zwiększenie. Zawsze będziesz mógł dodać do serwera dodatkowy dysk. Jeśli twoje dane przekraczają proponowany rozmiar, znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie dostosowane do potrzeb.

Posiadam wrażliwe dane.

Wybierz rozwiązanie Cloud i korzystaj z jego natywnej wysokiej dostępności oraz opcji tworzenia kopii zapasowych.

Używam bazy danych.

Baza danych może zużywać dużo pamięci RAM. Należy więc zarezerwować część zasobów na jej działanie.

Wszystko na jednym serwerze VPS czy na kilku?

Możesz skorzystać ze strategii odizolowania bazy danych od usług WWW i serwera aplikacji. Każda z usług będzie zużywać mniej zasobów niż wszystkie razem.

Używam panelu administracyjnego.

Plesk i Cpanel zużywają dużo zasobów. Dla własnego komfortu należy przewidzieć 2GB pamięci RAM, jeśli będziesz korzystać z wielu aplikacji. Pamiętaj o wyborze prawidłowej licencji.

Używam modułu CMS.

CMS łączy działanie różnych aplikacji i pozwala na dynamiczne wyświetlanie stron, co wymaga większych zasobów procesora i pamięci RAM niż prosta strona.

Jaki adres IP powinienem wybrać dla mojego VPS i dlaczego?

Niezależnie od tego, czy chcesz zapewnić jak najlepsze doświadczenie użytkownika (user experience), czy też poprawić naturalne pozycjonowanie strony, skracając czas jej ładowania, odpowiednią strategią będzie geolokalizacja adresu IP w kraju, w którym znajduje się docelowa grupa użytkowników.

Sprawdź skąd pochodzą Twoi użytkownicy i określ swoją strategię rozdzielenia usług sprawdzając punkty POP proponowane przez OVH.

Jeśli chcesz zamówić kilka serwerów VPS, które będą komunikować się między sobą, sprawdź odległość między nimi. Może ona mieć wpływ na wymianę danych i czas odpowiedzi.

Czy potrzebuję dodatkowych adresów IP?

Adresy IP mogą być przydatne w następujących sytuacjach:

  • Instalacja certyfikatu SSL;
  • Przypisanie adresu IP do każdej strony zainstalowanej na Twoim serwerze (jeśli tego nie zrobisz, strony internetowe będą korzystać z głównego adresu IP serwera);
  • Używaj oddzielnych adresów IP dla różnych usług (strony internetowe, aplikacje mobilne, etc.)
  • Przypisanie różnych IP do różnych usług (CMS, baza danych, itp.);
  • Przypisanie kilku adresów IP do jednej strony. To zastosowanie może być przydatne dla stron wielojęzykowych, pozwalających na lokalizację każdej domeny (mojastrona.pl, mojastrona.fr, mojastrona.es, mojastrona.it, mojastrona.ca, itp.) w kraju odpowiadającym językowi, w którym została utworzona.

Jak ocenić moje przyszłe potrzeby?

W OVH doskonale zdajemy sobie sprawę, że Twoje wymagania dotyczące wydajności infrastruktury będą zmieniać się z czasem. Pamięć RAM, której potrzebujesz dzisiaj, za miesiąc może być niewystarczająca. To samo dotyczy procesora czy przestrzeni dyskowej. Dlatego nasze rozwiązania są skalowalne: w dowolnym momencie, za pomocą zaledwie kilku kliknięć, możesz ulepszyć swój VPS i w ten sposób dostosować go do Twoich bieżących potrzeb.

Jak zarządzać kilkoma stronami WWW na serwerze VPS ?

Chcesz lepiej zarządzać hostingiem swoich stron? Mieć globalną i uproszczoną wizję wszystkich swoich projektów na tym samym serwerze VPS?
Zarządzaj Twoimi stronami WWW za pomocą paneli administracyjnych dostępnych na serwerach VPS w OVH:
prostego i przejrzystego interfejsu Plesk, cPanel czy innych podobnych narzędzi, pozwalających na łatwe zarządzanie dużą liczbą stron internetowych na jednym VPS.

Wybrać system Linux czy Windows dla mojego VPS ?

Poza przyzwyczajeniami i kompetencjami o wyborze serwera decydują aplikacje, które będziesz instalował na serwerze.
Jeśli pracujesz w .NET lub zamierzasz używać aplikacji Microsoft, serwer Windows będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.
Jeśli jesteś zwolennikiem wolnych technologii, większość z nich (CMS, PHP, Mysql...) w prostszy sposób możesz zainstalować w systemie Linux - jeśli posiadasz wymaganą wiedzę. Możesz również wybrać wersje wstępnie zainstalowane przez OVH, aby ograniczyć ryzyko nieprawidłowej instalacji.
Dystrybucje i licencje Windows są dostępne opcjonalnie w ofercie VPS Cloud. Można je zamówić w panelu klienta VPS.

Dostępne wyłącznie na Prywatne serwery wirtualne Cloud