Usługa VPS Cloud 2014 zostanie niedługo wyłączona

Najczęstsze pytania

Stale udoskonalamy nasze rozwiązania VPS i stosujemy coraz bardziej zaawansowane technologie. Dlatego podjęliśmy decyzję o wycofaniu gamy VPS Cloud 2014 z dniem 27 lipca 2020 i zastąpieniu jej nową gamą.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego muszę zmienić serwer VPS na nowy?
Nasze rozwiązania VPS ewoluują, podobnie jak wykorzystywane przez nas technologie. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać klientom coraz lepsze usługi, dlatego postanowiliśmy wycofać dotychczasową ofertę VPS Cloud 2014 i zastąpić ją nową gamą - jeszcze lepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Czy mogę automatycznie migrować dane na nowy VPS?
Tak, wystarczy jedynie zaprogramować datę migracji w Panelu klienta. Typ VPS, na który przeniesiesz dane, zostanie wybrany automatycznie, tak aby jak najlepiej pasował do Twojego obecnego modelu.

Jaki wpływ będzie miała migracja na wysokość moich opłat?
Migracja umożliwia skorzystanie z nowej usługi VPS, której cena jest niższa lub zbliżona do ceny Twojego obecnego serwera VPS (bez kosztów opcji i ewentualnych licencji). Zyskasz większą wydajność i co najmniej taką samą jak w starej ofercie przestrzeń dyskową (dokładna specyfikacja zostanie podana w Panelu klienta).

Czy na etapie migracji mogę wybrać model VPS?
Nie, nie jest to możliwe na tym etapie. Natomiast po zakończeniu migracji będziesz mógł zwiększyć wydajność VPS, wybierając wyższy model bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.
Sprawdź tutaj nową gamę VPS OVHcloud: https://www.ovhcloud.com/pl/vps

Czy mogę zmienić opcje?
Na etapie migracji zmiana opcji nie jest możliwa. Po jej zakończeniu możesz anulować istniejące opcje lub wykupić nowe.

Co się stanie, jeśli nie zatwierdzę zlecenia migracji?
Począwszy od 18 lipca 2020 będzie realizowana automatyczna migracja serwerów VPS Cloud 2014. Wówczas nie będziesz już mógł zmienić daty migracji ani przedziału czasowego, w którym zostanie ona przeprowadzona.

Kiedy mogę przeprowadzić migrację?
Migracja została zaplanowana na dni: od 10 czerwca do 17 lipca 2020. Będziesz mógł zaprogramować datę i godzinę operacji.
Jeśli we wskazanych okresie nie wykonasz żadnych czynności, z dniem 18 lipca 2020 VPS zostanie przeniesiony automatycznie. W tym przypadku nie będziesz mógł zmienić proponowanej daty migracji ani przedziału czasowego, w którym zostanie przeprowadzona

Czy mogę zmienić datę migracji?
Kiedy Twoje zlecenie migracji zostanie zatwierdzone, zmiana daty nie będzie już możliwa.

Jakie są poszczególne etapy migracji?
Migracja będzie się składała z następujących etapów:
 • wyłączenie VPS Cloud 2014,
 • utworzenie obrazu VPS Cloud 2014,
 • utworzenie nowej usługi VPS,
 • przeniesienie obrazu VPS Cloud 2014 na nowy VPS,
 • uruchomienie nowej instancji na nowej infrastrukturze z zachowaniem adresu IP,
 • migracja opcji:
  • przeniesienie dodatkowego adresu IP na IP Failover (bez opłat),
  • konfiguracja opcji Snapshot i Automatyczne kopie zapasowe, o ile wcześniej były aktywowane (ich historia nie jest zachowana),
  • jeśli na serwerze VPS Cloud 2014 miałeś zainstalowany obraz systemu Windows, opcja ta zostanie zachowana i na nowym VPS będzie płatna,
  • opcja tworzenia kopii zapasowych FTP pozostanie dostępna, o ile była wykupiona dla VPS Cloud 2014.


Czy w trakcie migracji moja usługa będzie dostępna?
Migracja VPS Cloud 2014 trwa od 1 do 4 godzin, w zależności od wielkości dysku. Przez cały ten czas będą występowały przerwy w dostępności usługi.

Czy po przeprowadzeniu migracji zachowam kopie zapasowe mojego serwera VPS Cloud 2014?
Stare kopie zapasowe serwera VPS Cloud 2014 nie są przechowywane. Opcje tworzenia kopii zapasowych pozostają jednak dostępne na nowym serwerze VPS.