ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
AustraliaAsiaSingapour


FAQ


Nie jesteś uczestnikiem programu OVHcloud Startup, ale masz pytania?Rejestracja

Jak zgłosić się do programu?

Kandydaturę do programu można przesłać online, wypełniając formularz rejestracyjny przez stronę główną, korzystając z konta klienta, które chcesz przypisać do programu. Procedura jest prosta i zajmuje około 15 minut. Przetwarzanie wniosku trwa około tygodnia.

Które konto OVHcloud powinienem podać w trakcie rejestracji?

Podaj konto OVHcloud Twojej firmy używane do celów księgowych. Na to właśnie konto przelane zostaną środki z przyznanego budżetu na infrastrukturę. Przesunięcie środków na inne konto OVHcloud nie będzie możliwe. Prosimy zatem o niepodawanie w żadnym wypadku prywatnego konta OVHcloud.

Nie mam jeszcze konta OVHcloud, czy mogę mimo to przystąpić do programu?

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta OVHcloud, możesz je utworzyć, używając w tym celu formularza rejestracyjnego. Zostaniesz zaproszony do wypełnienia formularza na pierwszym etapie procesu.

Podczas rejestracji zostałem poproszony o podanie "kodu wydarzenia". Nie posiadam takiego kodu. Jak mogę go uzyskać?

Kod wydarzenia nie jest obowiązkowy i nie wiąże się z uzyskaniem benefitów. Służy do identyfikacji Twojej rejestracji przez pracowników lub partnerów OVHcloud, z którymi spotkałeś się podczas wydarzenia lub konferencji. Użycie kodu jest natomiast konieczne w przypadku startupów należących do programu partnerskiego "Premium" w ramach OVHcloud Startup Program. W tym przypadku zgłoś się po kod do działu lub osoby odpowiedzialnej za udział w programie partnerskim w Twojej firmie.

Zalety

Jakie są zalety programu OVHcloud Startup Program?

Kiedy przyłączysz się do programu, udostępnimy Ci budżet na infrastrukturę, który może sięgnąć nawet 100 000 EUR. Dzięki temu będziesz mógł wdrożyć rozwiązanie zbudowane na infrastrukturach OVHcloud. Dzięki programowi będziesz mógł również korzystać przez cały czas realizacji projektu ze wsparcia doświadczonych architektów rozwiązań. Proponujemy rozwiązania odpowiadające na potrzeby wszystkich startupów i dostarczamy wydajne infrastruktury umożliwiające wdrażanie elastycznych usług o wysokiej dostępności.

Jakie są zalety programu OVHcloud Startup Program w porównaniu do oferty konkurencji?

Ponieważ bardzo zależy nam na transparencji, zawsze podajemy cenę za miesiąc lub za godzinę korzystania z usługi. W naszej ofercie brak ukrytych kosztów i dodatkowych opłat za przepustowość do sieci publicznej. Ponadto OVHcloud dostarcza usługi open source i gwarantuje ich interoperacyjność. Migracja Twojej infrastruktury będzie zatem zawsze możliwa. Jesteśmy jednak przekonani, że docenisz wysoką jakość świadczonych przez nas usług i będziesz kontynuował współpracę z OVHcloud.

Czym program OVHcloud Startup Program różni się od innych programów?

Po dołączeniu do programu będziesz mógł korzystać z porad naszych ekspertów w zakresie tworzenia lub określania rozmiaru infrastruktury. Dzięki temu będziemy mogli lepiej dostosować naszą ofertę do Twoich potrzeb w dłuższym okresie, a Ty będziesz mógł skoncentrować się na sednie Twojej działalności. Ponadto w ramach programu będziesz mógł hostować Twoje dane na infrastrukturach posiadających certyfikaty PCI-DSS (w przypadku danych płatniczych) i Healthcare (w przypadku wrażliwych danych medycznych) w krajach, gdzie certyfikaty te są dostępne.

Czy budżet na infrastrukturę jest mniejszy w ramach programu OVHcloud Startup Program w porównaniu do budżetu w innych podobnych programach?

Nie, przyznane kwoty są takie same w większości programów wsparcia startartupów. Są one ustalane z uwzględnieniem kursu euro do dolara, a także relacji ceny do wydajności rozwiązań OVHcloud (według raportów Cloud Spectator relacja ta jest najlepsza na rynku). Dzięki wsparciu naszych specjalistów możesz również lepiej zarządzać budżetem na infrastrukturę i optymalizować jego wielkość. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych kosztów, których młoda firma nie mogłaby pokryć po zakończeniu programu OVHcloud Startup Program.

Kryteria zakwalifikowania kandydatów do programu

Jakie startupy mogą skorzystać z programu?

Chcemy dać możliwość uzyskania wsparcia każdemu startupowi na świecie zajmującemu się innowacjami technologicznymi niezależnie od poziomu jego dojrzałości i bez względu na to, czy korzysta z usług OVHcloud czy nie, czy jest to niewielki zespół, który chce przetestować swój pomysł czy też startup generujący już przychody.
Program OVHcloud Startup Program nie obejmuje jednak:
 • projektów niebędących startupami, w tym także organizacji (NGO, stowarzyszenia, itp.);
 • projektów firm, które już dołączyły do programu lub uczestniczyły w innych programach OVHcloud realizowanych dla startupów (Inkubator, Digital Launch Pad);
 • projektów firm nieposiadających dostępnej i działającej strony WWW w momencie przetwarzania wniosku o przyjęcie do programu;
 • projektów firm, które zawarły w formularzu nieprawdziwe, niekompletne lub zbyt mało szczegółowe informacje.

Dodatkowo, niektóre wnioski mogą zostać odrzucone, jeśli bardziej odpowiadają programowi partnerstwa z OVHcloud. Uczestnictwo w programie OVHcloud Partner lub Marketpace jest bardziej wskazane dla:
 • firm, które chcą dystrybuować produkty OVHcloud jako integratorzy usług lub sprzedawcy produktów white label;
 • firm świadczących usługi informatyczne, firm konsultingowych oraz firm chcących rozpocząć działalność konkurencyjną wobec OVHcloud.

Co mogę zrobić, aby ułatwić zatwierdzenie mojego projektu?

Następujące elementy mogą ułatwić zatwierdzenie wniosku:
 • rzetelne wypełnienie pól formularza rejestracyjnego;
 • zaproponowanie już uruchomionego lub dojrzałego projektu;
 • przynależność do innego programu wsparcia dla startupów;
 • posiadanie działającej strony WWW, na której wyjaśniony jest koncept Twojego rozwiązania;
 • szczegółowe przedstawienie Twojego rozwiązania w formularzu (zalecany film video, pokaz slajdów, MVP…);
 • zamieszczenie w formularzu opisu Twojego modelu biznesowego;
 • sprecyzowanie w formularzu Twoich potrzeb technicznych oraz sposobu, w jaki OVHcloud może Cię wesprzeć (rozwiązania, ilość zasobów, technologie…);
 • przeprowadzenie już co najmniej jednej tury pozyskiwania funduszy.

Mój startup korzysta już z programu wsparcia. Czy nadal mogę skorzystać z programu OVHcloud Startup Program?

Tak! Możesz zapisać się do naszego programu wsparcia. Będzie to okazja do porównania naszych rozwiązań z alternatywnymi rozwiązaniami na rynku.

Wymagania

Czy OVHcloud Startup Program jest darmowy?

OVHcloud Startup Program jest całkowicie darmowy. OVH nie uczestniczy w realizacji projektu Twojego startupu. Udostępniamy Ci środki umożliwiające osiągnięcie sukcesu, ale Ty zajmujesz się realizacją tego planu.

Czy muszę zwrócić wykorzystany lub niewykorzystany budżet na infrastrukturę przyznany mi w ramach OVHcloud Startup Program?

Nie, możesz dowolnie wykorzystać budżet na infrastrukturę. OVHcloud nie poprosi o żaden zwrot.

Funkcjonowanie

Ile czasu będzie trwał program OVHcloud Startup Program? W którym momencie zaczyna się moje uczestnictwo w programie?

Będziesz brał udział w programie przez maksymalnie 12 miesięcy. Program rozpoczyna się w chwili zawarcia przez Ciebie umowy online, otrzymanej na etapie zatwierdzenia wniosku. Od tej pory będziesz miał dostęp do wszystkich korzyści przewidzianych w programie OVHcloud Startup.

Czy budżet na infrastrukturę obejmuje również usługi OVHcloud, z których już korzystam?

Tak. Po zatwierdzeniu Twojego budżetu na infrastrukturę rozwiązania OVHcloud, z których już korzystasz oraz te, które dopiero zamówisz, będą automatycznie opłacane z przyznanego Ci budżetu (pod warunkiem, że jego kwota będzie wystarczająca na ich pokrycie).

Jaki cennik obowiązuje w przypadku usług, z których korzystam w trakcie i po zakończeniu programu?

Cennik rozwiązań OVHcloud nie zmienia się w trakcie ani po zakończeniu programu dla startupów. Zamieszczony jest on na naszych stronach WWW.


Co się dzieje po przesłaniu kandydatury?W jakim czasie mój wniosek zostanie przetworzony?

Zespół odpowiedzialny za wybór startupów do programu poinformuje Cię o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Dlaczego mój wniosek został odrzucony?

Otrzymujemy wiele wniosków. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług komisja rozpatrująca wnioski spotyka się codziennie, aby wybrać startupy kwalifikujące się do programu OVHcloud. Priorytetowo traktowane są najbardziej innowacyjne projekty, do których OVHcloud może wnieść swoją wiedzę i doświadczenie oraz te, które wymagają złożonej infrastruktury, a także większego wsparcia finansowego.

Program OVHcloud Startup nie wspiera:
 • projektów niebędących startupami, w tym także organizacji (NGO, stowarzyszenia, itp.);
 • projektów firm, które już dołączyły do programu lub uczestniczyły w innych programach OVHcloud realizowanych dla startupów (Inkubator, Digital Launch Pad);
 • projektów firm nieposiadających dostępnej i działającej strony WWW w momencie przetwarzania wniosku o przyjęcie do programu;
 • projektów firm, które zawarły w formularzu nieprawdziwe, niekompletne lub zbyt mało szczegółowe informacje.
Dodatkowo, niektóre wnioski mogą zostać odrzucone, jeśli bardziej odpowiadają programowi partnerstwa z OVHcloud. Uczestnictwo w programie OVHcloud Partner lub Marketpace jest bardziej wskazane dla:
 • firm, które chcą dystrybuować produkty OVHcloud jako integratorzy usług lub sprzedawcy produktów white label;
 • firm świadczących usługi informatyczne, firm konsultingowych oraz firm chcących rozpocząć działalność konkurencyjną wobec OVHcloud.
Aby uzyskać więcej informacji o przyczynach odrzucenia Twojego wniosku, skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość na adres: startup@ovh.com


Co się dzieje po zaakceptowaniu kandydatury?Zostałem przyjęty do programu, jakie są kolejne etapy?

Gratulujemy, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą wkrótce, aby wyjaśnić Ci kolejne kroki. Tymczasem możesz już podjąć następujące działania:

 • zapoznaj się i zaakceptuj warunki umowy programu. Działanie to spowoduje zasilenie Twojego konta OVHcloud, wskazanego w formularzu rejestracyjnym przyznaną kwotą na infrastrukturę (ważnego 12 miesięcy);
 • umów się na pierwszą rozmowę telefoniczną z architektem rozwiązań, wysyłając wiadomość na adres: dlp@ovh.com.

Gdzie znajdę wiadomość e-mail z potwierdzeniem przystąpienia do OVHcloud Startup Program?

E-mail ten został wysłany w momencie Twojej rejestracji w programie. Możesz go również znaleźć w Panelu klienta w sekcji "Moje konto" > "Moje e-maile". W przypadku problemu z zaakceptowaniem regulaminów skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość na adres: dlp@ovh.com (podaj numer identyfikacyjny klienta OVHcloud użyty podczas rejestracji).

Ile czasu będzie trwał program OVHcloud Startup Program? W którym momencie zaczyna się moje uczestnictwo w programie?

Będziesz brał udział w programie przez maksymalnie 12 miesięcy. Program rozpoczyna się w chwili zawarcia przez Ciebie umowy online, otrzymanej na etapie zatwierdzenia wniosku. Od tej pory będziesz miał dostęp do wszystkich korzyści przewidzianych w programie OVHcloud Startup.

Czy budżet na infrastrukturę obejmuje również usługi OVHcloud, z których już korzystam?

Tak. Po zatwierdzeniu Twojego budżetu na infrastrukturę rozwiązania OVHcloud, z których już korzystasz oraz te, które dopiero zamówisz, będą automatycznie opłacane z przyznanego Ci budżetu (pod warunkiem, że jego kwota będzie wystarczająca na ich pokrycie).

Jaki cennik obowiązuje w przypadku usług, z których korzystam w trakcie i po zakończeniu programu?

Cennik rozwiązań OVHcloud nie zmienia się w trakcie ani po zakończeniu programu dla startupów. Zamieszczony jest on na naszych stronach WWW.

Jak mogę sprawdzić niewykorzystaną jeszcze kwotę budżetu na infrastrukturę?

Możesz sprawdzić tę kwotę w dowolnym momencie w Panelu klienta, w sekcji "Moje konto" > "Sposoby płatności" > "Moje vouchery". Jeśli nie wyświetla się tam żadna kwota, może to oznaczać, że nie zaakceptowałeś regulaminów OVHcloud Startup wysłanych do Ciebie e-mailem lub że użyty numer klienta jest inny niż ten, który podałeś podczas rejestracji. W takiej sytuacji przejdź do odpowiedzi na pytanie: "Gdzie znajduje się e-mail z potwierdzeniem przystąpienia do programu OVHcloud Startup Program?" lub zaloguj się do odpowiedniego konta klienta.

W jaki sposób mogę wykorzystać mój budżet na infrastrutkurę?

Po zakwalifikowaniu Twojej kandydatury do programu i po zaakceptowaniu przez Ciebie regulaminów prześlemy kwotę budżetu na infrastrukturę na konto OVHcloud podane podczas rejestracji. Kwota ta może zostać wykorzystana na usługi wyszczególnione w poniższej tabeli.

Rozwiązanie Opis
Cloud Databases Prywatne bazy danych połączone z publiczną siecią Cloud Databases są kompatybilne ze wszystkimi Twoimi usługami OVHcloud oraz usługami zewnętrznymi.
Dowiedz się więcej
Cloud Disk Array Dzięki Cloud Disk Array możesz w prosty sposób rozbudować Twoją infrastrukturę storage bez wyłączania serwera, możesz przeprowadzić tę operację bezpośrednio w Panelu klienta. Każdy blok Cloud Disk Array jest replikowany trzykrotnie. Ponadto architektura Ceph nie ma pojedynczego punktu awarii (SPOF). Każda usługa jest redundantna, aby zapewnić maksymalną dostępność. Z wszystkich dysków korzystasz na wyłączność, więc otrzymujesz lepszą wydajność. A ponieważ Ceph jest zbudowany tak, aby był skalowalny, skalowalna jest także jego wydajność. Im więcej masz miejsca do przechowywania, tym wyższa będzie wydajność.
Dowiedz się więcej
Load Balancer OVH Load Balancer równoważy obciążenie pomiędzy różnymi zasobami hostowanymi w naszych centrach danych. Rozwiązanie to pozwala skalować infrastrukturę w przypadku dużego ruchu, gwarantuje odporność na awarie i umożliwia optymalny czas odpowiedzi. Wszystko to dzięki usłudze, której celem jest Zero Downtime.
Dowiedz się więcej
Private Cloud Private Cloud to unikalne na rynku rozwiązanie oferujące skalowalność usługi Cloud na dedykowanej infrastrukturze sprzętowej. Wirtualizacja infrastruktury jest realizowana za pomocą technologii VMware i w pełni zarządzana przez OVH, tworząc rozwiązania Hosted Private Cloud, Software-Defined Data Center, Healthcare i Payment Infrastructure. Możesz bez żadnych ograniczeń tworzyć wirtualne maszyny z poziomu interfejsu vSphere!
Dowiedz się więcej
Pakiet Dedicated Cloud składa się z minimum 2 Hostów AMD, z 2 Datastores, i z 2000 VxLAN do wdrażania prywatnych sieci. Twórz bez limitów wirtualne maszyny z poziomu hypervisora VMware® vSphere. W każdej chwili możesz zmieniać rozmiar swojej infrastruktury, dodając lub usuwając zasoby.
Dowiedz się więcej
Software-Defined Data Center (SDDC) to wersja premium infrastruktury Private Cloud. Została ona uzupełniona technologiami «Software-Defined» zwiększającymi wydajność i bezpieczeństwo infrastruktury, jak również rozwiązaniami ułatwiającymi zarządzanie i poprawiającymi produktywność. Dowiedz się więcej
Dane oraz systemy informatyczne dla służby zdrowia są szczególnie wrażliwe. Stanowią one ważny element życia prywatnego pacjentów i są narzędziem dla jednostek służby zdrowia. OVHcloud, świadoma tych zagadnień, wykorzystało całą swoją wiedzę i doświadczenie, aby zaproponować ofertę hostingu danych medycznych, która przestrzega najbardziej wymagających standardów dotyczących bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej
Dane z kart płatniczych są przedmiotem licznych oszustw. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa dla firm zajmujących się systemami informatycznymi są więc bardzo wysokie. OVHcloud wdrożyło zaawansowane środki bezpieczeństwa w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla infrastruktur płatności swoich klientów. Dowiedz się więcej
Public Cloud Instancje (wirtualne serwery) Public Cloud łączą w sobie elastyczność chmury i gwarantowane zasoby. W czasie krótszym niż minuta zyskujesz dostęp do zasobów CPU, RAM i przestrzeni dyskowej bez nadmiernej alokacji zasobów, a także dostęp administratora (root). Public Cloud fakturowane jest w modelu godzinowym. Wraz z naszymi rozwiązaniami otrzymujesz wiele funkcjonalności, takich jak na przykład dodawanie zasobów bez reinstalacji. Dzięki API OpenStack zautomatyzujesz zarządzanie infrastrukturą.
Dowiedz się więcej
OVHcloud oferuje kompletną gamę rozwiązań do przechowywania danych.
Dowiedz się więcej
Kubernetes jest to platforma do orkiestracji zarządzania kontenerami. Ułatwia rozwijanie aplikacji oraz zapewnia ich odporność i skalowalność przy zastosowaniu rozwiązań hybrydowych oraz multicloud.
Dowiedz się więcej
Wraz z rozwiązaniami Data Analytics Platform oferujemy kompletne portfolio usług pozwalających wydobyć pełen potencjał z Twoich danych.
Dowiedz się więcej


Pomoc i porady:Pamiętaj: kiedy się z nami kontaktujesz, podaj jak najwięcej informacji (numer identyfikacyjny klienta, numer faktury, rodzaj problemu, itd.), aby ułatwić nam przetwarzanie Twojego zgłoszenia.

Mam pytanie dotyczące rozwiązań OVHcloud, złożonego zamówienia lub awarii jednej z usług. Z kim powinienem się skontaktować?

Możesz skontaktować się z pomocą techniczną lub zespołem handlowym, wysyłając wiadomość na adres https://www.ovh.pl/pomoc/

W jaki sposób mogę umówić się na rozmowę z konsultantem w sprawie mojej infrastruktury lub skontaktować się z członkiem zespołu OVHcloud Startup Program?

Możesz skontaktować się z naszym zespołem, wysyłając wiadomość na adres dlp@ovh.com. Nasz konsultant skontaktuje Cię z odpowiednią osobą.

Czy program OVHcloud Startup oferuje jedynie usługi w chmurze?

Przygotowując program, skupiliśmy się na rozwiązaniach chmurowych. Oferujemy najbardziej innowacyjne rozwiązania do budowy skalowalnej i wysoce dostępnej infrastruktury z opcjami bezpieczeństwa (jak vRack) oraz opcją kopii zapasowych. Dzięki temu możesz zapewnić swoim użytkownikom usługi bez awarii sprzętu i zagwarantować obsługę wzrostów obciążeń.

Poziom wsparcia, który został mi przyznany nie odzwierciedla dojrzałości mojej firmy lub mojego projektu. Czy jest to definitywna decyzja?

Poziomy programu nie są przyznawane na podstawie dojrzałości Twojej firmy lub projektu. Opieramy się na oszacowaniu Twoich potrzeb w zakresie infrastruktury (na okres 12 miesięcy) w związku z prowadzoną przez Ciebie działalnością, na bieżących płatnościach za usługi OVHcloud, a także na informacjach podanych przez Ciebie w formularzu rejestracyjnym. Przyznany Ci poziom wsparcia nie jest ostateczny i może zostać dostosowany podczas trwania programu. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, skontaktuj się z nami, wysyłając e-mail: dlp@ovh.com

Ile czasu trwa program OVHcloud Startup Program? Co się dzieje po upływie tego czasu?

Maksymalny czas trwania programu to 12 miesięcy. Po tym czasie nie korzystasz już z budżetu na infrastrukturę ani ze wsparcia wynikającego z programu. Natomiast jako klient OVHcloud nadal możesz korzystać z pomocy zespołu sprzedaży oraz działu wsparcia klienta.

Czy muszę zwrócić wykorzystany lub niewykorzystany budżet na infrastrukturę przyznany mi w ramach OVHcloud Startup Program?

Nie, możesz dowolnie wykorzystać budżet na infrastrukturę. OVHcloud nie poprosi o żaden zwrot.

Jaki cennik obowiązuje w przypadku usług, z których korzystam w trakcie i po zakończeniu programu?

Cennik rozwiązań OVHcloud nie zmienia się w trakcie ani po zakończeniu programu dla startupów. Zamieszczony jest on na naszych stronach WWW.

Czym jest platforma partnerska OVHcloud Startup Program?

Platforma ta umożliwia:
 • korzystanie z kontentu premium (porady, szkolenia techniczne, webinary, itd.);
 • dostęp do aktualności związanych z programem;
 • dostęp do społeczności startupów;
 • zapisywanie się na wydarzenia (OVHcloud Academy, OVHcloud Tour, meetupy, webinary, itd…).


Zarejestruj się