ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
AustraliaAsiaSingapour

OVHcloud wspiera PUMPKINPumpkin: wirtualny portfel, który ułatwia rozliczenia wśród przyjaciół

Wywiad z Victorem Lennel, współzałożycielem i dyrektorem technicznym startupu Pumpkin, wspieranego w ramach OVHcloud Startup Program.Grupowy prezent, kolega, który je więcej niż inni w barze... Jest wiele sytuacji, w których ktoś jest komuś winny pieniądze. Dzięki mobilnej aplikacji Pumpkin nie będzie już wymówek i trzeba będzie oddać pieniądze naszym najbliższym: sprawa zostanie załatwiona w mniej niż minutę (w tym rejestracja w ramach usługi).
Zajmując się problemem starym jak świat, firma Pumpkin obiecuje świetlaną przyszłość. Młodym pomysłodawcom aplikacji nie brakuje ani humoru ani ambicji: « Nazywając naszą usługę nazwą owoca (« dynia » z języka angielskiego), postanowiliśmy umieścić naszą firmę na poziomie znaków towarowych takich jak Apple, Orange czy Blackberry… ».


« Każdemu zdarzyło się zapomnieć oddać komuś pieniądze, wyjaśnia Victor. Jeśli nie mamy przy sobie pieniędzy, nie mamy zbyt wielu możliwości: czek - niezbyt dostosowany do małych kwot, przelew - często płatny i/lub podlegający autoryzacji przez bank. »
Zalegający z płatnościami, którzy nie mają wyrzutów, korzystają również z okoliczności łagodzących. « Każdy z nas ma przy sobie telefon, który w prosty sposób może się zmienić w środek płatności. To właśnie cel naszej aplikacji. »
Aplikacja ta jest przeznaczona dla osób w wieku 18-35 lat z bogatym życiem społecznym. Dziś z aplikacji korzysta już 40 000 osób wykonując 1000 transakcji dziennie na łączną kwotę 3 milionów euro od utworzenia usługi.


Usługa Pumpkin, darmowa dla osób fizycznych od jej wprowadzenia we wrześniu 2014 roku
będzie się składać z dwóch aplikacji:

  • Pumpkin Event: Aplikacja przeznaczona dla biur studenckich ułatwiająca zbieranie zapisów na przykład na jakieś wydarzenie.
  • Pumpkin Pro: Aplikacja do dostarczania handlowcom wirtualnego terminala do płatności elektronicznych pozwalającego na akceptowanie płatności kartą za pomocą smartfona.

Od każdej transakcji będzie pobierana prowizja przeznaczona na finansowanie rozwoju firmy. « Chcemy zostać prawdziwym mobilnym bankiem. »


W oczekiwaniu na zyskowność usługi, każde zainwestowane przez firmę euro pochodzi z funduszy uzyskanych w maju 2015 roku (600 000 €). Fundusze te należy wykorzystać w jak najbardziej inteligentny sposób.
« Musimy inwestować w marketing i komunikację, żeby osiągnąć jak największą liczbę użytkowników. Im więcej jest użytkowników, tym infrastruktura techniczna musi obsłużyć większe obciążenie. Korzystanie ze wsparcia OVHcloud pozwala nam na przyspieszenie naszego go to market. Zamiast zastanawiać się nad kosztami, możemy zbudować idealną infrastrukturę opartą na najnowszych dostępnych technologiach.
Firma Pumpkin wybrała usługę Cloud Public, ze względu na jej aspekt przedprodukcyjny oraz produkcyjny, który korzysta z systemu load balancing oraz auto-scalling (oparty na przekraczaniu zdefiniowanych wcześniej progów w aplikacji monitoringu).
« Mając 160 000 sesji i 3 miliony stron odwiedzanych miesięcznie, musimy korzystać z solidnych rozwiązań! », stwierdza Victor.

Masz startup?


Zarejestruj się


Zarejestruj się