ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
AustraliaAsiaSingapour

OVH wspiera OUISTOCKDzięki firmie Ouistock gospodarka dzielenia się zdobywa rynek przechowywania

Wywiad z Michielem Missotten, dyrektorem technicznym startupu z Lille.Z jednej strony rosnące ceny nieruchomości skłaniają właścicieli do zarabiania na niezajętej jeszcze przestrzeni. Z dugiej strony ceny tradycyjnych magazynów są wysokie: « Przykładowo jeden m2 przestrzeni magazynowej na przedmieściach Lille kosztuje dwa razy więcej niż jeden m2 mieszkania w centrum miasta! »
Platforma www przygotowana przez Ouistock w 2014 roku pozwala na nawiązanie kontaktu między osobami dysponującymi niewykorzystaną przestrzenią (piwnica, strych, garaż, wolny pokój) i osobami, które poszukują przestrzeni magazynowej. « Jest to prosty pomysł, który wpisuje się w rozwój gospodarki dzielenia się. Pomagamy osobom fizycznym w wymienianiu się usługami, bezpośrednio, lokalnie. I obie strony na tym zyskują. »


Dzięki współpracy z firmą SwissLife, która automatycznie ubezpiecza przechowywane dobra, użytkowników jest coraz więcej. Prawie 1000 osób każdego dnia odwiedza stronę w poszukiwaniu przestrzeni znajdującej się w pobliżu. « Nie ma nic bardziej praktycznego, jak przechowywanie rzeczy na tej samej ulicy lub u sąsiada. W dużych miastach przestrzeń jest dostępna co 100 metrów dzięki Ouistock! » A jeśli przestrzeń magazynowa jest trochę bardziej oddalona, użytkownik korzysta z preferencyjnych cen dotyczących wynajmu.
Dziś na stronie ouistock.fr do wynajęcia jest dostępnych już ponad 500 000 m3, « co stawia nas przed tradycyjnymi firmami zajmującymi się magazynowaniem. » 4000 zarejestrowanych właścicieli, w ponad 1500 francuskich miastach, zarabia średnio 120 euro miesięcznie.


Latem 2015 roku firma Ouistock uzyskała 600 000 euro na szybki rozwój. Wśród strategicznych obszarów inwestycji znajduje się rekrutacja nowych pracowników, marketing oraz sama platforma.

« Zbudowaliśmy skalowalną infrastrukturę korzystając z technologii Docker i z hostingu w ramach usługi Public Cloud. Aplikacja, w większości napisana w PHP, używa baz danych MongoDB, Redis i MySQ jak również RabbitMQ (message queue). Nasze narzędzia programowania (Registry Docker, Chronos, itp.) jak również nasz CRM oraz nasze blogi (blog.ouistock.fr i demenagement.ouistock.fr/) są zainstalowane na 8 serwerach VPS dostarczonych przez OVH. Nasz system stałej integracji również jest zainstalowany w chmurze. Nasze kolejne wyzwania dotyczą rozwoju centralnego API REST, które będzie dostępne z poziomu platformy www i z naszych aplikacji wewnętrznych. »


Ouistock korzysta z kilku programów wspierania startupów. Może więc sprawdzić różne oferty na rynku.

« Dopiero zaczynamy naszą przygodę. Mamy ograniczone środki, ale jest to właśnie moment na dokonanie dobrych wyborów technologicznych. OVHcloud Startup Program pozwala na sprawdzenie, najmniejszym kosztem i bez zobowiązań, wydajności usług dostawcy hostingu i ich dostosowania do naszych potrzeb. »
Masz startup?


Zarejestruj się


Zarejestruj się