ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
AustraliaAsiaSingapour

OVH wspiera LEAKWATCHLeakwatch pomaga firmom w kontrolowaniu wycieków danych

Rozmowa z Rémi Parent, współzałożycielem startupu.Gdy spotkaliśmy się z Benjaminem, obaj byliśmy jeszcze studentami w Supinfo Valenciennes. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że łączy nas to samo pragnienie: wynaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby nam zaspokoić potrzeby w zakresie bezpieczeństwa IT, a jednocześnie stworzyć naszą firmę. Jest to wyzwanie, które podejmujemy dzisiaj z Leakwatch, startupem, który założyliśmy i który jest wspierany przez Serre Numérique.
Na pierwszym etapie postanowiliśmy zająć się cyberatakami oraz zbieraniem informacji, i tak powstał Leakwatch. Celem firmy jest, aby przedsiębiorstwa jako pierwsze dowiadywały się o wyciekach danych. Dzięki temu mogą one szybko reagować, zanim dane zostaną wykorzystane. Nasze rozwiązanie z zakresu « Security Intelligence » działa w trzech kluczowych obszarach: gromadzenie danych, analizowanie, alarmowanie. W pierwszej kolejności zbieramy duże ilości danych pochodzących z kilku źródeł, które zidentyfikowaliśmy jako będące źródłem publikacji informacji wrażliwych. Następnie narzędzia, które przygotowujemy interpretują zebrane dane, w celu odnalezienia elementów, które mogą szkodzić bezpieczeństwu firm, które chronimy. Gdy wykryjemy związek z jedną z tych firm, oceniamy poziom ryzyka, które może stanowić wyciek danych i informujemy tę firmę. Oferujemy firmom dwa sposoby konsultowania: dashboard, czyli gotowy interfejs WWW pozwalający na wyświetlanie informacji o wyciekach danych, oraz nasze API, które pozwala na bezpośrednią integrację z uruchomionymi już narzędziami.


Serwery to narzędzia, które wykorzystujemy w naszej codziennej pracy. Każdego dnia przetwarzamy duże zbiory danych, dlatego też potrzebowaliśmy szybko wydajnej infrastruktury. Od początku projektu wykorzystywaliśmy produkty OVH do testów naszego rozwiązania. Znaliśmy reputację OVH i marka So You Start, z jej korzystnym stosunkiem jakości do ceny, wydała nam się doskonałą opcją dla tej fazy testów.
Zespół OVH prowadzący OVHcloud Startup Program spotkaliśmy, gdy prezentował on swój projekt w Serre Numérique. Od razu wiedzieliśmy, że OVHcloud Startup Program to coś dla nas. Dzięki różnorodności usług proponowanych przez OVH, przede wszystkim w zakresie Public Cloud, uruchomiliśmy skalowalną i bezpieczną infrastrukturę, która wspiera nas w rozwoju naszego projektu! Nadal jesteśmy na etapie budowania rozwiązania, a posiadanie wsparcia OVHcloud, produktów firmy oraz zespołu OVHcloud Startup Program jest ważnym dla nas atutem!
Masz startup?


Zarejestruj się


Zarejestruj się