ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
AustraliaAsiaSingapour

OVHcloud wspiera firmę FOREPAASForePaaS ułatwia dostęp do danych

Wywiad z Vincentem Michelem, współzałożycielem firmy ForePaaSBig data zmienia nasz sposób postrzegania biznesu. Dziś dane są wszędzie. Ich rozmiar stale się zwiększa. Jest coraz więcej źródeł danych. Są one różnej natury. Wszystko to dzięki sieciom społecznościowym oraz pojawianiu się nowych technologii, takich jak obiekty podłączone do Internetu.
ForePaaS odpowiada na zapotrzebowanie związane z przetwarzaniem i eksploatacją zbieranych danych i używa do tego infrastruktur OVHcloud.


"Szukając doradztwa w zakresie problematyki dotyczącej infrastruktur, skontaktowałem się z Paulem Sinaï, który stał się jednym z moich dostawców usług. Rozmawialiśmy o przypadku jednego z moich klientów, który nie wiedział, w jaki sposób przetwarzać wszystkie dane. Wraz z Paulem stwierdziliśmy, że nasza kultura Internetu oraz znajomość technologii, które wywodzą się z GAFA, pozwoliłyby nam na wymyślenie nowego podejścia w zakresie eksploatacji tych danych. Dziewięć miesięcy później znaleźliśmy naszego pierwszego klienta. Powstała firma ForePaaS.
Cel firmy ForePaaS jest prosty: przygotować proste narzędzie pozwalające na jak najlepsze wykorzystanie danych. ForePaaS to platforma as a Service przeznaczona do wykonywania analiz. Pozwala ona na przygotowywanie spersonalizowanych aplikacji, na uprzemysławianie ich i na ich szybkie wdrażanie w zabezpieczonym środowisku. Platforma ta pozwala na zautomatyzowanie całego łańcucha wartości - od pobrania danych do ich przywrócenia poprzez wszystkie operacje Data Management. Jest ona zbudowana na bazie technologii WWW najnowszej generacji. Umożliwia wykorzystanie całej swojej mocy i elastyczności do eksploatacji danych w środowisku firmowym.


Gdy zastanawialiśmy się nad formą naszej infrastruktury, od razu pomyśleliśmy o OVH: Paul był klientem OVHcloud od około dziesięciu lat i polecał niezawodność i swobodę działania zapewniane przez produkty OVH. Podczas targów Vivatech, na których byliśmy wystawcą, spotkaliśmy zespół OVHcloud Startup Program, który przedstawił nam swój projekt. W związku z tym, że OVH jest naszym głównym dostawcą usług chmurowych, wydawało nam się naturalnym wzmocnienie naszych więzi, określenie wspólnych możliwości, wspólne zdefiniowanie i zbudowanie usług o dużej wartości dodanej. Konkretnie, mamy kilka produktów OVH, które służą nam do przechowywania danych i na których opieramy nasze rozwiązanie: korzystamy z usług Dedicated Cloud, z serwerów dedykowanych i z usługi Public Cloud!


Cieszymy się z uczestnictwa w OVHcloud Startup Program! Poza zasileniami konta, które pozwoliły nam na większą dowolność w rozbudowywaniu naszej infrastruktury, niezaprzeczalną wartość dodaną miał dla nas program wsparcia. Pomoc ze strony zespołu architektów rozwiązania pozwoliło nam na wdrożenie innowacji i na zwiększenie niezawodności naszej platformy. Staliśmy się też bardziej widoczni: program dał nam możliwość uczestnictwa w kilku wydarzeniach OVH, w tym w OVH Summit. Jest to doskonała okazja do spotkania klientów i inwestorów!"
Masz startup?


Zarejestruj się


Zarejestruj się