Dyski SSD


Dyski SSD


Za 20 PLN netto / m-c możesz zwiększyć wydajność przestrzeni dyskowej 500-krotnie*!


*: Liczba wejść/wyjść na sekundę (IOPS) na dysku HDD: aż do 100 IOPS. Na dysku SSD DC S3K: aż do 75 000 IOPS w trybie do odczytu.

Aż do 500x
szybsze*
Jednostki SSD są przyszłością przechowywania danych: ceny są coraz niższe a parametry coraz lepsze. Nowe generacje dysków SSD przygotowywanych dla centrów danych mają dziś poziom niezawodności identyczny z dyskami mechanicznymi HDD, ale ich wydajność jest aż do 500 razy większa.Większa wydajność
HDD

HGST Ultrastar 7.2 krpm 4 TB

SSD

Intel DC3500 800 GB

IOPSSequential bandwidth (Mb/s)


Najedź na rysunek, aby uzyskać więcej informacji.


Random Latency (ms)
Stała wydajność i jakość usługiStałość tych wyników ma największe znaczenie dla serwerów. To jeden z elementów rozróżniających dyski SSD dostępne dla wszystkich od modeli “datacenter” wybranych przez OVH.

W przypadku korzystania z konfiguracji RAID ta stałość gwarantuje proporcjonalne zwiększanie się wydajności.NiezawodnośćJednostki SSD są fizycznie tak samo niezawodne jak wysokiej jakości dyski mechaniczne, ze średnim czasem między awariami (MTBF) na poziomie 2 milionów godzin. Kwestia, która często powraca w przypadku dysków SSD, to trwałość, ponieważ komórki pamięci obsługują ograniczoną liczbę cykli zapisu. Bez paniki! Kontrolery SSD po każdym zapisie sprawdzają, czy dane nie są uszkodzone. W przeciwnym razie dane są ponownie zapisywane w innym miejscu.

Proces ten mógłby zmniejszyć dostępny rozmiar oraz wydajność, ale dyski "datacenter" dysponują komórkami rezerwowymi i gwarantują wyższą trwałość niż dyski ogólnodostępne.

Poza tym dyski SSD Intel DC dysponują kondensatorami, które w przypadku przerwy w zasilaniu zasilają obwody elektryczne, aby dokończyć cykl zapisu i uniknąć uszkodzenia danych (technologia Power Loss Imminent).

- MTBF na poziomie 2 milionów godzin

- Ochrona przed uszkodzeniem pamięci

- Technologia Power Loss Imminent
Czas życia (MTBF)


Technologie i specyfikacjePodczas gdy klasyczne dyski twarde składają się z magnetycznych taśm i są kontrolowane przez urządzenie mechaniczne, dyski Solid-State Drive (SSD) składają się tylko z półprzewodników (pamięć Flash). Dzięki temu są szybsze i znacznie skracają czas ładowania danych


Szczegółowa specyfikacja dysków proponowanych w ofercie serwerów dedykowanych OVH:Rozmiar (GB) Przepustowość (Mb/s) Operacje na sekundę
(IOPS-Blocs 4 KB)
Czas odpowiedzi (µs)
Odczyt Zapis Odczyt Zapis Odczyt Zapis
300 GB Do 500 Mb/s Do 315 Mb/s Do 75 000 IOPS Do 9 000 IOPS 50 µs 50 µs
480 GB Do 500 Mb/s Do 410 Mb/s Do 75 000 IOPS Do 11 000 IOPS 50 µs 65 µs
800 GB Do 500 Mb/s Do 450 Mb/s Do 75 000 IOPS Do 11 500 IOPS 50 µs 65 µs