badge xeon blue

Serwery Storage

Pojemna przestrzeń do przechowywania danych i kopii zapasowych

Serwery Storage mogą służyć do przechowywania danych lub jako serwery backup do archiwizowania i tworzenia kopii zapasowych dużych ilości danych. Wybierz serwer dedykowany o najlepszym stosunku ceny do pojemności. W gamie Storage znajdziesz serwery z dyskami o różnej pojemności i prędkości zapisu dopasowane do różnorodnych zastosowań.
Wybierz gwarantowane zasoby dedykowane, aby zyskać optymalną dostępność danych.

Storage

Zalety serwerów Storage

Hot Swap

Hot Swap: wymiana dysku bez wyłączania serwera

Funkcja "Hot Swap" umożliwia usunięcie dysku lub jego wymianę bez przerywania ciągłości usługi. Jest to opcja niezbędna w przypadku architektury o wysokiej dostępności. Do Twojej dyspozycji wraz z serwerami: FS-48T, FS-72T i FS-MAX.

vRack

vRack: prywatna sieć OVH bez dodatkowych kosztów

Oprócz dysków o dużej pojemności, wraz z gamą serwerów Storage otrzymujesz usługę vRack, która umożliwia połączenie w ramach bezpiecznej sieci różnych produktów OVH (serwery dedykowane, VPS, instancje cloud) dostępnych w tym samym lub w różnych centrach danych.

Poznaj prywatną sieć vRack

Dodatkowe korzyści

  • Zoptymalizowane serwery z przestrzenią dyskową do 216 TB oferują najlepszą relację ceny do pojemności. Dyski SATA, SSD i NVMe są dostępne dla serwerów FS-MAX (możesz podłączyć do 36 dysków do Twojego serwera).
  • Pamięć RAM ECC (Error Correcting Code). Technologia ta pozwala zapobiec uszkodzeniu danych i zapewnia ich stabilność oraz bezpieczeństwo. Technologia ta jest wykorzystywana we wszystkich serwerach dedykowanych OVH.

Polecane konfiguracje

Intel  Xeon E5-2620v3
6/12t - 2.4GHz /3.2GHz
64GB DDR4 ECC 1866 MHz
SoftRaid 12x4TB SAS
1 Gbps przepustowości
vRack: 3 Gbps
Już od:
1 365,99 PLN
 netto / m-c (1680,17 PLN brutto)
Intel  2x Xeon E5-2620v3
12/24t - 2.4GHz /3.2GHz
64GB DDR4 ECC 1866 MHz
 - Do 36 dysków
1 Gbps przepustowości
vRack: 3 Gbps
Już od:
1 330,99 PLN
 netto / m-c (1637,12 PLN brutto)
Intel  Xeon E5-2620v3
6/12t - 2.4GHz /3.2GHz
64GB DDR4 ECC 1866 MHz
HardRaid 12x6TB SAS                                       + Cache 1x160GB  SSD
1 Gbps przepustowości
vRack: 3 Gbps
Już od:
1 696,99 PLN
 netto / m-c (2087,30 PLN brutto)

Zastosowanie serwerów Storage

Serwer Backup'owy

Serwer Backup'owy

Serwery z tej gamy zostały specjalnie zaprojektowane do przechowywania ważnych danych i są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz przestrzeni dla kopii zapasowych Twoich systemów operacyjnych i innych istotnych plików.

Przechowywanie multimediów

Przechowywanie multimediów

Prowadzisz działania wymagające dostępu do plików multimedialnych (zdjęć, filmów itp.)? Nasze serwery mają gwarantowaną przepustowość 500 Mbps i są idealnym rozwiązaniem do streamingu lub współdzielenia plików.

Przechowywanie dużych baz danych

Przechowywanie dużych baz danych

Nasze serwery Storage mogą pomieścić do 216 TB danych. Twój serwer może być wykorzystywny do hostowania baz danych lub służyć jako back-up SQL.

Metody tworzenia kopii zapasowych

Tworzenie kopii zapasowej danych:

Czynność ta polega na tworzeniu kopii danych, a następnie zapisaniu ich w innym, bezpiecznym miejscu. Czasami dane są przechowywane w odrębnych folderach znajdujących się na tym samym dysku. W takiej sytuacji kopia zapasowa musi być przechowywana w przestrzeni całkowicie niezależnej od miejsca przechowywania oryginału danych. Dzięki temu dane z kopii zapasowej są chronione przed potencjalnymi incydentami, które mogą spowodować ich utratę lub uszkodzenie.

Różnicowa kopia zapasowa:

Ten rodzaj kopii zapasowej jest oparty na pełnej kopii zapasowej i zawiera tylko dane, które zostały zmienione od czasu utworzenia pełnej kopii zapasowej. Każda różnicowa kopia zapasowa kumuluje modyfikacje wprowadzone podczas wykonywania poprzedniej kopii i dodaje nowe modyfikacje. Z tego powodu zajmuje więcej miejsca na dysku niż przyrostowa kopia zapasowa, ale jednocześnie pełne odzyskanie zarchiwizowanych plików jest mniej czasochłonne.

Przyrostowa kopia zapasowa:

Przyrostowa kopia zapasowa jest szczególnie interesująca ze względu na oszczędność przestrzeni dyskowej. Zostaje wykonana następnego dnia (D + 1) po wykonaniu pełnej kopii zapasowej danych (D - dzień). Każda nowa przyrostowa kopia zapasowa zawiera tylko zmodyfikowane informacje i nowe dane w stosunku do dnia D - 1. Pełna kopia zapasowa wymaga dłuższego czasu przywracania danych w porównaniu do różnicowej kopii zapasowej, ponieważ każda przyrostowa kopia zapasowa musi zostać ponownie skopiowana na dysk.