FAQ techniczny i opcje

Pytania dotyczące serwerów dedykowanych

Jak liczony jest czas dostarczenia?

Czas dostarczenia usługi to czas liczony od momentu otrzymania i zaakceptowania płatności. Jest to informacja szacunkowa.Czym jest opłata instalacyjna?

Opłata instalacyjna odnosi się do kosztów przygotowania i podłączenia serwera w naszym centrum danych. Opłata ta jest pobierana przed uruchomieniem serwera i nie jest związana z długością abonamentu.Gdzie można zamówić proponowane opcje?

Wszystkie opcje można zamówić w panelu administracyjnym OVH od momentu uruchomienia serwera dedykowanego.Czy wszystkie produkty dedykowane są kompatybilne z moim serwerem??

Opcje są przypisane do oferty serwerów. Czy chodzi o serwer Enterprise, serwer Hosting czy serwer Infra, przed dokończeniem zamówienia sprawdź, czy opcja, której szukasz jest kompatybilna z serwerem.Dlaczego ochrona anty-DDoS jest zawarta w ofercie?

Ochrona anty-DDOS nie jest dostępna jako opcja w OVH z 2 powodów:

 • Atak na Twój serwer ma wpływ na Twoją działalność, może spowodować duże straty lub doprowadzić do zawieszenia działalności.
 • Przeciążenie Twojego serwera może mieć wpływ na wspólną sieć i usługi innych klientów.

OVH rozdziela koszty inwestycji włożone w usługę anty-DDoS na wszystkich klientów i wprowadza tą innowację w standardzie na usługach hostingowych.Dlaczego nowa opcja pomocy jest przypisana do wybranego serwera a nie do konta klienta?

Możliwe, że klient posiadający duży park serwerów będzie potrzebował więcej pomocy niż klient, który ma tylko jeden serwer. Wydaje się więc logiczne, że budżet związany z pomocą odnosi się do liczby serwerów.

Czym jest dożywotnia gwarancja na komponenty?

Od pierwszego dnia przez cały okres dzierżawy Twoje serwery korzystają z konserwacji sprzętowej 24/7, która zawiera automatyczną wymianę uszkodzonych części dożywotnio i bez żadnych kosztów. Wyłącznie w OVH!Jakie są inne różnice między poszczególnymi pakietami poza gwarantowanym pasmem?

Opcje Premium, Platinium oraz Ultimate pozwalają na optymalne wykorzystanie przepustowości w sieci OVH, niezależnie od lokalizacji użytkowników.Jaką opcję wybrać, jeżeli moi użytkownicy są geograficznie oddaleni od lokalizacji w serwerowni OVH?

Podstawowym aspektem jest ustalenie poziomu gwarancji, jaki jest niezbędny dla Twoich usług. Opcja Premium jest dostosowana do zastosowań wymagających dużego i stałego zużycia łącza np. podczas pobierania danych. W przypadku regularnego streamingu treści zalecamy wybór opcji Ultimate, w której czas dostępu dla użytkowników ulega skróceniu.Jak działa opcja Burst?

Opcje Burst 1Gbps i 3Gbps są uruchomione domyślnie dla każdego serwera, w zależności od dostępnego łącza: dla serwerów z kartą sieciową 1 Gbps i 10 Gbps. Usługa zostaje wyłączona w chwili, kiedy zużycie łącza przekracza 50% wartości gwarantowanego pasma dla serwera.W jaki sposób funkcjonuje przeliczenie w opcji burst?

Co 6 godzin rozliczamy średnie zużycie przepustowości (95% wartości), a następnie porównujemy je z 50% wartości gwarantowanej. Jeżeli wynik jest poniżej tej wartości, system pozostaje bez zmian. W przypadku przekroczenia tej wartości, opcja burst zostaje wyłączona. Oznacza to, że przez ok. półtora dnia możesz korzystać z dodatkowej przepustowości (od 1 do 3 Gbps) bez limitu transferu. Po przekroczeniu tego okresu opcja burst zostanie automatycznie wyłączona i będziesz dalej korzystać z opcji przepustowości gwarantowanej.Co się stanie, jeżeli wyłączę opcję burst?

Możesz wyłączyć opcję burst poprzez API. Wtedy przepustowość zostanie przywrócona do opcji gwarantowanej.Przepustowość w opcji Burst: zastosowanie usługi

Przepustowość Burst to idealne zastosowanie do obsługi krótkotrwałego wzrostu ruchu przychodzącego np. w związku z realizowanym projektem marketingowym i zwiększoną ilością odwiedzin strony. Innym zastosowaniem może być przygotowana aktualizacja systemów wymagająca pobrania większej ilości danych spoza sieci OVH. Jeżeli chciałbyś korzystać z tej opcji na stałe, zapoznaj się z dostępnymi opcjami przepustowości.Co się stanie z moimi adresami i blokami adresowymi IP w przypadku braku odnowienia serwera?

Adresy IP Failover oraz bloki adresowe IP, które wskazują na zawieszony serwer, zostaną usunięte. Aby móc z nich dalej skorzystać, należy wcześniej przenieść je na inne aktywne serwery dedykowane w OVH.Co się stanie z rozdzielonymi adresami IP dla bloku w przypadku braku odnowienia serwera?

Adresy IP pochodzące z rozdzielonego bloku są automatycznie parkowane i odpłatne 8 PLN Netto / m-c / IP (10 PLN brutto).Jak mogę zachować prawo do adresów, które nie wskazują na konkretny serwer w OVH?

W opcji "parkowania" zachowujesz prawo do adresów, które nie są przypisane do serwera dedykowanego w trakcie obowiązującego okresu abonamentowego. Za każdy zaparkowany adres lub adres z bloku IP zostanie naliczona opłata 8 PLN Netto / m-c / IP (10 PLN brutto).W jaki sposób są rozliczane "zaparkowane" adresy IP?

W ostatnim dniu każdego okresu abonamentowego jest wystawiona faktura za adresy IP, które przynajmniej jeden raz zostały "zaparkowane" w naszym systemie. Opłata zostanie również naliczona za wszystkie adresy IP dostępne w opcji płatnej (np. dla serwerów Kimsufi).Co się stanie z rozliczeniem usługi po zamówieniu opcji Zastosowanie profesjonalne?

Serwery z uruchomioną opcją Zastosowania profesjonalnego pozostają bez zmian w naliczaniu tej opłaty. Jednocześnie wszystkie adresy IP obsługiwane w tej opcji stają się darmowe.Jaka polityka cenowa obowiązuje dla serwerów z serii KS oraz So You Start?

Wszystkie adresy IP są rozliczane w tej samej cenie. Jednocześnie opłata za adresy zostanie naliczona z końcem każdego miesiąca.Jak funkcjonuje nowy system rozliczenia dla serwerów z serii Kimsufi?

W przypadku zachowania adresów i bloków adresowych IP na serwerze, opłata za usługę pozostaję bez zmian, w opcji płatności comiesięcznej.Dla jakich modeli serwerów obowiązują te warunki?

Warunki korzystania z serwerów dedykowanych OVH pozostają bez zmian z wyłączeniem serwerów z serii KS oraz So You Start.Czym jest opłata instalacyjna?

Uruchomienie adresów IP odbywa się po opłaceniu opłaty instalacyjnej. Jest to kwota 8 PLN Netto / IP (10 PLN brutto). Opłata za blok 4 adresów IP (/30) wyniesie 32 PLN Netto / IP (39 PLN brutto).Jak zrezygnować z IP?

Z poziomu panelu klienta. Po zalogowaniu wybierz ikonkę Dedykowane -> IP. Wybierz serwer dedykowany i ikonkę koła zębatego na poziomie adresu IP, który chcesz usunąć. Następnie kliknij na Usuń Ip Failover.
Aby zrezygnować z adresu IP znajdującego się na czarnej liście, należy wykonać kroki niezbędne do uregulowania statusu adresów IP.Cena /m-c
Windows 2008 (R2) i 2012 (R2) Standard oraz Web 79,99 PLN Netto / procesor (98,39 PLN brutto)
Web Host 12 / Hosting suite nieograniczony (10 and later) 99,99 PLN Netto (122,99 PLN brutto)
cPanel: bez limitu domen 99,99 PLN Netto (122,99 PLN brutto)
Direct Admin: bez limitu domen 39,99 PLN Netto (49,19 PLN brutto)
Virtuozzo: 3 Kontenery 99,99 PLN Netto (122,99 PLN brutto)Jakie są atuty usługi Wirtualnej szafy lub « vRACK »?

W Wirtualnej szafie można połączyć w jednej sieci więcej serwerów znajdujących się fizycznie w różnych serwerowniach OVH. Każdy serwer korzysta z połączenia do wirtualnego switcha w ramach prywatnej sieci. tutajW jaki sposób wybrać centrum danych?

Wybierz centrum danych OVH w zależności od geograficznej lokalizacji Twoich klientów i użytkowników.Jak wybrać opcję przestrzeni dyskowej?

Decydując się na serwery dedykowane w OVH, wybierasz usługi w zależności od swoich potrzeb:


 • Oferta NAS: wysokiej dostępności (aż do 100%) maszyny korzystają z konfiguracji RAID i oferują doskonałą wydajność i/o. W wersji standard, hybrid i full SSD, serwer NAS jest połączony w sieci z wszystkimi aktywnymi serwerami dedykowanymi, w celu prostszego przesyłania danych. Partycjonowanie, automatyczny snapshot, rekonstrukcja RAID: OVH oferuje jakość usługi na wszystkich poziomach.
 • Używane jako uzupełnienie serwerów produkcyjnych, serwery storage proponują aż do 216 TB miejsca do przechowywania danych (konfiguracja RAID). Są one kompatybilne z opcją vRACK, aby można było zabezpieczyć - wewnątrz prywatnej sieci vLAN - dostęp do najważniejszych danych. Wewnętrzna sieć OVH pozwala na przepustowość od 1 Gbps do 40 Gbps.
 • Backup Storage: każdy serwer dedykowany OVH oferuje 500 GB przestrzeni na przechowywanie danych. Korzystając z przestrzeni 10 TB (opcjonalnie) będziesz mógł używać protokołów FTP(s), NFS i CIFS do wykonywania kopii zapasowych danych.


Jakie są warunki korzystania z oferty na tydzień?

Możesz skorzystać z tej oferty bez żadnych warunków. Oferta na tydzień różni się od oferty standardowej zmniejszonym czasem dzierżawy (1 tydzień) i usługami zawartymi w ofercie.Jakie usługi są zawarte w ofercie serwera na tydzień?

Oferta serwera na tydzień zawiera:

 • wszystkie standardowe usługi OVH
 • poniższe licencje przez tydzień:
  Cena /m-c Oferta na tydzień
  Windows 2008 (R2) i 2012 (R2) Standard oraz Web 79,99 PLN Netto / procesor (98,39 PLN brutto) ZA DARMO
  Web Host 12 / Hosting suite nieograniczony (10 and later) 99,99 PLN Netto (122,99 PLN brutto) ZA DARMO
  cPanel: bez limitu domen 99,99 PLN Netto (122,99 PLN brutto) ZA DARMO
  Direct Admin: bez limitu domen 39,99 PLN Netto (49,19 PLN brutto) ZA DARMO
  Virtuozzo: 3 Kontenery 99,99 PLN Netto (122,99 PLN brutto) ZA DARMO


Czy można przenieść licencję na inny serwer?

Tak, ale będzie ona odpłatna zgodnie ze standardowym cennikiem.