FAQ techniczny i opcje

Pytania dotyczące serwerów dedykowanych

Jak liczony jest czas dostarczenia serwera?

Czas dostarczenia usługi to czas liczony od momentu otrzymania i zaakceptowania płatności. Jest to informacja szacunkowa.

Czym jest opłata instalacyjna?

Opłata instalacyjna odnosi się do kosztów przygotowania i podłączenia serwera w naszym centrum danych. Opłata ta jest pobierana przed uruchomieniem serwera i nie jest związana z długością umowy.

Gdzie można zamówić dodatkowe opcje do serwera?

Wszystkie opcje można zamówić w Panelu klienta OVH od momentu uruchomienia serwera dedykowanego.

Czy wszystkie produkty dedykowane są kompatybilne z moim serwerem?

Opcje są przypisane do danej linii serwerów. W zależności od gamy serwera, czy jest to serwer Enterprise, serwer Hosting czy serwer Infrastructure, przed dokończeniem zamówienia sprawdź, czy opcja, której szukasz jest dostępna w ofercie.

Dlaczego ochroną anty-DDoS są objęte wszystkie serwery?

Ochrona anty-DDOS nie jest udostępniana jako opcja w OVH z dwóch powodów:

  • Atak DDoS na Twój serwer wpływa negatywnie na Twoją działalność, może spowodować straty lub uniemożliwić prowadzenie działalności;
  • Przeciążenie Twojego serwera może mieć również wpływ na wspólną sieć i usługi innych klientów.

Bezpieczeństwo nie może być luksusem, dlatego OVH współdzieli koszty inwestycji w infrastrukturę anty-DDoS z wszystkimi klientami i wprowadza tę innowację w standardzie dla wszystkich usług hostingowych.

Dlaczego nowa opcja wsparcia klienta jest powiązana z wybranym serwerem, a nie z kontem klienta?

Jest wysoce prawdopodobne, że klient posiadający duży park serwerów będzie potrzebował więcej wsparcia niż klient, który ma tylko jeden serwer. Logiczne jest więc, że budżet związany z obsługą i wsparciem powinien być dopasowany do liczby serwerów.

Co oznacza dożywotnia gwarancja na komponenty?

Od pierwszego dnia przez cały okres dzierżawy Twoje serwery są objęte całodobową obsługą techniczną obejmującą komponenty sprzętowe, która zawiera automatyczną wymianę uszkodzonych części dożywotnio i bez żadnych kosztów. Wyłącznie w OVH.

Jaką opcję przepustowości wybrać, jeżeli moi użytkownicy są geograficznie oddaleni od centrum danych OVH?

Należy zadać sobie pytanie, czy poziom jakości usług (wysokość opóźnienia) jest krytyczny dla działalności firmy. Oferta Premium będzie odpowiednia do zastosowań takich jak masowe pobieranie, natomiast jeśli oferujesz transmisję strumieniową na żywo, wybierz przepustowość Ultimate, która oferuje klientom najniższe możliwe czasy opóźnień, tak blisko jak to możliwe.

Jak działa tymczasowe zwiększenie przepustowości (burst)?

Opcja burst umożliwia zwiększanie przepustowości. Uruchamiana jest domyślnie dla każdego kompatybilnego serwera. Więcej informacji znajdziesz w szczegółowym opisie serwera. Usługa ta zostaje automatycznie wyłączona, kiedy zużywasz ponad 50 % przepustowości zawartej w cenie usługi (patrz pytanie niżej).

W jaki sposób funkcjonuje przeliczenie w opcji burst?

Co 6 godzin przeliczamy średnie zużycie przepustowości (95% wartości), a następnie porównujemy je z 50% wartości gwarantowanej. Jeżeli wynik jest poniżej tej wartości, system pozostaje bez zmian. W przypadku przekroczenia tej wartości, opcja burst zostaje wyłączona i nie możesz jej reaktywować. Oznacza to, że przez 5% miesiąca, czyli ok. półtora dnia, możesz korzystać z dodatkowej przepustowości bez limitu transferu. Jeśli po przekroczeniu tego okresu zużyjesz więcej niż 50% gwarantowanej przepustowości, opcja burst zostanie automatycznie wyłączona i będziesz dalej korzystać z opcji przepustowości gwarantowanej.

Co się stanie, jeżeli wyłączę opcję burst?

Możesz wyłączyć opcję burst za pomocą API. Wtedy będziesz korzystać jedynie z domyślnej przepustowości serwera.

Przepustowość w opcji burst: zastosowanie usługi

Przepustowość burst to idealne rozwiązanie do obsługi krótkotrwałego wzrostu ruchu przychodzącego np. w związku z realizowanym projektem marketingowym i zwiększoną ilością odwiedzin strony. Innym zastosowaniem może być przygotowana aktualizacja systemów wymagająca pobrania większej ilości danych spoza sieci OVH. Jeżeli chciałbyś zwiększyć przepustowość na stałe, zapoznaj się z dostępnymi opcjami przepustowości.

Co się stanie z moimi adresami i blokami IP, gdy nie odnowię abonamentu na serwer?

Adresy IP Failover oraz bloki adresowe IP, które wskazują na zawieszony serwer, zostaną usunięte. Aby móc z nich dalej skorzystać, należy wcześniej przenieść je na inne aktywne serwery dedykowane w OVH.

Co się stanie z rozdzielonymi adresami IP z bloku w przypadku braku odnowienia serwera?

Adresy IP pochodzące z rozdzielonego bloku są automatycznie parkowane i koszt ich utrzymania wynosi 8,00 PLN netto / m-c / IP (9,84 PLN brutto).

Jak mogę zachować prawo do adresów, które nie wskazują na konkretny serwer w OVH?

W opcji "parkowania" zachowujesz prawo do adresów, które nie są przypisane do serwera dedykowanego w trakcie obowiązującego okresu abonamentowego. Za każdy zaparkowany adres lub adres z bloku IP zostanie naliczona opłata 8,00 PLN netto / m-c / IP (9,84 PLN brutto).

W jaki sposób są rozliczane "zaparkowane" adresy IP?

W ostatnim dniu każdego okresu abonamentowego jest wystawiona faktura za adresy IP, które przynajmniej jeden raz zostały "zaparkowane" w naszym systemie. Opłata zostanie również naliczona za wszystkie adresy IP dostępne w opcji płatnej (np. dla serwerów Kimsufi).

Co się stanie z rozliczeniem usługi po zamówieniu opcji Zastosowanie profesjonalne?

Serwery z uruchomioną opcją Zastosowania profesjonalnego pozostają bez zmian w naliczaniu tej opłaty. Jednocześnie wszystkie adresy IP obsługiwane w tej opcji stają się darmowe.

Jaka polityka cenowa obowiązuje dla serwerów z serii Kimsufi oraz So You Start?

Wszystkie adresy IP są rozliczane w tej samej cenie. Jednocześnie opłata za adresy zostanie naliczona z końcem każdego miesiąca.

Jak funkcjonuje nowy system rozliczenia dla serwerów z serii Kimsufi?

W przypadku zachowania adresów i bloków adresowych IP na serwerze, opłata za usługę pozostaję bez zmian, w opcji płatności comiesięcznej.

Dla jakich modeli serwerów obowiązują te warunki?

Warunki korzystania z serwerów dedykowanych OVH pozostają bez zmian z wyłączeniem serwerów z serii Kimsufi oraz So You Start.

Czym jest opłata instalacyjna?

Uruchomienie adresów IP odbywa się po opłaceniu opłaty instalacyjnej. Jest to kwota 8,00 PLN netto / IP (9,84 PLN brutto). Opłata za blok 4 adresów IP (/30) wyniesie 32,00 PLN netto / IP (39,36 PLN brutto).

Jak zrezygnować z adresów IP?

Z poziomu Panelu klienta. Po zalogowaniu wybierz ikonkę Dedykowane -> IP. Wybierz serwer dedykowany i ikonkę koła zębatego na poziomie adresu IP, który chcesz usunąć. Następnie kliknij na Usuń IP Failover.
Aby zrezygnować z adresu IP znajdującego się na czarnej liście, należy wykonać kroki niezbędne do uregulowania statusu adresów IP.

Jakie są atuty usługi vRack zwanej również wirtualną szafą?

Dzięki usłudze vRack można połączyć serwery, niezależnie od ich liczny oraz fizycznej lokalizacji w centrach danych, w jedną sieć prywatną. Serwery są podłączone do wirtualnego przełącznika, co umożliwia prywatną i bezpieczną komunikację pomiędzy nimi. Więcej dowiesz się tutaj

Które centrum danych wybrać?

Wybierz centrum danych OVH w zależności od geograficznej lokalizacji Twoich klientów i ich użytkowników.

Jaki wariant przechowywania danych wybrać?

Decydując się na serwery dedykowane w OVH, masz możliwość wyboru rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb oraz oferujących różny poziom bezpieczeństwa danych:

  • NAS-HA: dodatkowa przestrzeń dyskowa o wysokiej dostępności (aż do 100%). Serwery NAS korzystają z konfiguracji RAID i oferują doskonałą wydajność I/O. Wyposażony w dyski SAS, serwer NAS może dostarczać zasoby wszystkim serwerom dedykowanym. Partycjonowanie, automatyczne migawki, rekonstrukcja RAID: OVH gwarantuje jakość usługi na wszystkich poziomach.
  • Stosowane jako uzupełnienie serwerów produkcyjnych, serwery z gamy Storage zapewniają aż do 216 TB miejsca do przechowywania danych (w konfiguracji RAID). Są one kompatybilne z siecią vRack, aby zagwarwantować - wewnątrz prywatnej sieci vLAN - bezpieczny dostęp do najważniejszych danych. Wewnętrzna sieć OVH zapewnia od 1 Gbps do 40 Gbps przepustowości.
  • Backup Storage: każdy serwer dedykowany OVH dysponuje 500 GB zewnętrznej przestrzeni do przechowywania danych. Korzystając z przestrzeni 10 TB (w ramach opcji) będziesz mógł używać protokołów FTP(s), NFS i CIFS do wykonywania kopii zapasowych Twoich danych.

Jakie są warunki korzystania z oferty na tydzień?

Możesz skorzystać z tej oferty bez żadnych ograniczeń. Serwer na tydzień różni się od oferty standardowej krótkim czasem dzierżawy (1 tydzień) oraz usługami zawartymi w ofercie.

Jakie usługi są zawarte w ofercie serwera na tydzień?

Oferta serwera na tydzień zawiera:

  • wszystkie standardowe usługi OVH;
  • koszt licencji na tydzień:
Cena /m-c Oferta serwera na tydzień
Windows 2008 (R2) i 2012 (R2) Standard oraz Web 79,99 PLN netto / procesor (98,39 PLN brutto) ZA DARMO
Web Host 12 / Hosting suite - bez limitu domen (10 i więcej) 99,99 PLN netto (122,99 PLN brutto) ZA DARMO
cPanel: bez limitu domen 99,99 PLN netto (122,99 PLN brutto) ZA DARMO
Direct Admin: bez limitu domen 39,99 PLN netto (49,19 PLN brutto) ZA DARMO
Virtuozzo: 3 Kontenery 99,99 PLN netto (122,99 PLN brutto) ZA DARMO

Czy można przenieść licencję na inny serwer?

Tak, ale będzie ona odpłatna zgodnie ze standardowym cennikiem.

Czy jest ograniczenie w liczbie serwerów, które można zamówić na tydzień?

Nie, nie ma limitu liczby serwerów ani czasu, w którym można skorzystać z oferty.

Czy mogę zachować serwer i konfigurację po upłynięciu 7 dni?

Tak, jeśli nie zlecisz zamknięcia serwera przed upływem 7 dni, zostanie on automatycznie odnowiony.

Ile będzie kosztować licencja, jeśli ją zachowam po upłynięciu 7 dni?

Będzie ona płatna zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Czy można spersonalizować serwer (RAID, procesor itp.)?

Serwery na tydzień są dostępne w domyślnej konfiguracji domyślnej.

Czy dostępna przepustowość jest nieograniczona?

Ruch na serwerach bare metal jest nieograniczony. Ponieważ jednak zasoby sieciowe dostępne dla naszych klientów są współdzielone, przepustowość (dla klientów, którzy nie wykupili opcji gwarantowanej przepustowości) podlega zasadzie sprawiedliwego wykorzystania tego zasobu. Aby zagwarantować najwyższy poziom usług dla wszystkich naszych klientów, OVH zastrzega sobie prawo do ograniczenia do 50% przepustowości do sieci publicznej, jeśli zagrożona jest jakość sieci dla pozostałych klientów.