PrestaShop w skrócie...


PrestaShop jest najszybszym, najlżejszym i najbardziej skalowalnym spośród modułów e-commerce Open-Source.

Rozwiązanie to zostało wybrane przez Open Source Award 2010 i 2011 jako « Najlepsze rozwiązanie e-commerce Open-Source ».

PrestaShop w skrócieNajczęstsze pytania dotyczące modułu PrestaShopWybrałem hosting Pro lub Performance do zainstalowania modułu PrestaShop. Jakie są etapy uruchamiania sklepu?

Po zainstalowaniu przestrzeni dyskowej otrzymasz e-mail z danymi do logowania do panelu klienta. Jeśli wybrałeś instalację pakietu Prestashop, otrzymasz również dane do logowania do interfejsu administracyjnego PrestaShop. Jeśli nie, wystarczy zalogować się do panelu klienta Manager i wybrać instalację « Prestashop » w części dotyczącej zarządzania modułami.

W obydwu przypadkach otrzymasz nowy email z danymi dostępowymi do administrowania sklepem. Możesz dostosować wygląd interfejsu, tworzyć kategorie i produkty.Wybrałem VPS PrestaShop do zainstalowania sklepu PrestaShop. W jaki sposób mogę uruchomić swój sklep?

Po zainstalowaniu serwera VPS otrzymasz e-mail z parametrami pozwalającymi na korzystanie ze sklepu.

Wystarczy zalogować się do interfejsu administracyjnego PrestaShop, aby zmienić jego wygląd i dodać produkty.Jak skorzystać z aktualizacji PrestaShop?

PrestaShop jest dostarczany w najnowszej dostępnej wersji. Aktualizacja jest możliwa w każdej chwili z poziomu modułu aktualizacji PrestaShop, który jest instalowany domyślnie.W jaki sposób można skonfigurować wysyłkę e-maili z serwera VPS PrestaShop OVH?

Nie trzeba nic konfigurować. Wysyłka e-maili jest już skonfigurowana w instalacji PrestaShop i e-maile automatyczne (potwierdzenie zamówienia, itp...) będą działać bez problemu.W jaki sposób można skonfigurować płatności online?

Nie jest to nic skomplikowanego: domyślnie aktywne są płatności przelewem. W interfejsie administracyjnym PrestaShop możesz dodać płatności przez Paypal, jeśli chcesz otrzymywać płatności kartą.

Jeśli chcesz zintegrować własny sposób płatności, zalecamy dodanie certyfikatu SSL OVH do hostingu Performance.

Na serwerze VPS możesz zainstalować własny certyfikat SSL.Czy PrestaShop jest naprawdę darmowy?

Tak! PrestaShop to całkowicie darmowe oprogramowanie. Jeśli chcesz, możesz dodać odpłatne moduły lub tematy, które służą do spersonalizowania sklepu.

PrestaShop proponuje również usługę pomocy w postaci abonamentu, który umożliwia skorzystanie z porad ekspertów.Mam już sklep gdzieś indziej lub chcę przejść z oferty « Performance » na « VPS »: muszę wykonać kopię zapasową produktów i ustawień?

Jeśli twój sklep korzysta z już z modułu PrestaShop, możesz skorzystać z funkcji importu/eksportu kategorii i produktów, aby przenieść te dane na swój sklep PrestaShop OVH.

W przeciwnym razie możesz skorzystać z odpłatnej oferty pomocy naszego partnera PrestaShop lub postępować zgodnie z dokumentacją dostępną w internecie.PrestaShop w skrócie

PrestaShop liczy ponad 500 000 członków oraz 150 000 sklepów na świecie.

Rozwiązanie to jest niezawodne, elastyczne i wydajne. Może zapewnić obsługę ponad 100 000 zamówień dziennie i posiada 310 funkcji i 3 500 modułów do optymalizowania zarządzania sklepem internetowym.