Ochrona przed atakami DDoS

Wykorzystując własne rozwiązanie ochrony Anty-DDoS, OVH czuwa nad utrzymaniem stałej dostępności hostingu, nawet w przypadku ataku!

Czym jest DDoS?

Atak DDoS wykorzystuje dostępną przepustowość lub zasoby serwera, co prowadzi do niedostępności strony. Spotkane przypadki dotyczą ataków poziomu 7, opartych na zapytaniach PHP wykonywanych w dużych ilościach i obciążających system.


W dzisiejszych czasach ryzyko ataku jest większe, w związku z dostępnością usług informatycznych i narzędzi. Wzrosła nie tylko liczba ataków, ale również siła, z jaką atakują nawet najcięższe infrastruktury.


Bezpieczeństwo według OVH

Gwarantowanie bezpieczeństwa i trwałości aplikacji klientów jest priorytetem OVH. OVH wykorzystuje doświadczenie zdobyte w ciągu lat do zarządzania tego typu problemami. Pozwoliło to na opracowanie inteligentnych i mocnych narzędzi wprowadzonych w ofercie serwerów dedykowanych i produktów Cloud, które mogą przetwarzać masowe ataki.


Narzędzia te zostały dostosowane do innych produktów takich jak hosting www, który wcześniej nie dysponował taką ochroną. Wcześniej trzeba było blokować stronę, na którą wykonywano zbyt dużą liczbę zapytań, aby atak nie wpływał na działanie innych stron.


Aby walczyć z atakami, OVH wprowadza rozwiązanie filtrowania oparte na technologii VAC. Jest to połączenie technik, które w czasie rzeczywistym i z dużą prędkością analizują ruch. Automatycznie wykrywają one ataki i przepuszczają prawidłowe pakiety. Rozdzielenie obciążenia jest wykonywane skuteczniej, dzięki PHP-FPM pozwalającemu na lepszą reaktywność serwerów. Nie ma więc ryzyka przeciążenia usługi.


Aby uzyskać więcej informacji, zobacz pełną prezentację ochrony Anty-DDoS.