Unikalne rozwiązania od OVH wkomponowane w Private Cloud

Oprócz funkcjonalności i opcji dostarczanych przez VMware, OVH uzupełniło usługi Private Cloud także o swoje autorskie rozwiązania, które zostały dodane w postaci wtyczek do hypervisora lub opcji w Panelu Klienta.

Poznaj dodatkowe atuty Private Cloud

Automatyczne dostarczanie zapasowych hostów
Jeśli pomimo wszystkich środków ostrożności dojdzie do przerwy na jednym z hostów, w jaki sposób zostanie zapewniona ciągłość działania VM? Infrastruktura jest stale monitorowana. Jeśli system wykryje awarię hosta, wirtualne maszyny zostaną uruchomione na innych hostach infrastruktury klienta. Jest to możliwe dzięki funkcji High Availability. Następnie w ciągu 15 minut do wirtualnego datacenter dodawany jest host zapasowy. Będzie miał taką samą konfigurację sprzętową jak ten poprzedni. Następnie usługa DRS przeniesie wirtualne maszyny tak, aby wyrównać obciążenie na dostępnych hostach.
Symulacja awarii hosta
Sprawdź jak twoja infrastruktura zachowa się w sytuacji awarii? Czy zdefiniowane priorytety dla wirtualnych maszyn są wystarczające?
Dzięki opcji symulacji awarii hosta, możesz sprawdzić jak dokładnie zadziała High Availability oraz DRS w chwili gdy jeden z hostów będzie niedostępny.
Zasoby dostępne na godziny
Jak mieć pewność, że hosty L wystarczą do uzupełnienia pakietu początkowego i odpowiedzą na potrzeby krytycznych aplikacji? Aby przetestować nowe hosty, można je zamówić na godzinę. Dla zamówionych na godziny zasobów, można także w każdej chwili zmienić model rozliczania na miesięczny. Łączny koszt miesięczny hostów na godziny nie przekroczy ceny w rozliczeniu miesięcznym.
Dodanie zasobów w ciągu 30 minut
Nagły wzrost obciążenia może unieruchomić nawet dobrze administrowaną stronę. W jaki sposób można jak najszybciej zareagować w takiej sytuacji? Pięć minut. Jest to czas, w którym OVH przyznaje nowe zasoby klientowi, który je zamówił (pamięć RAM, CPU, przestrzeń dyskowa pozwalająca na dysponowanie większą liczbą I/O, inne komponenty z oferty PCC).
Bezpieczny dostęp przez VPN
W panelu vSphere, OVH udostępniło opcję włączenia połączenia przez VPN. Wystarczy przejść do zakładki « OVH Network » dla datacenter i kliknąć na « Activate VPN ». Następnie będzie można zainstalować program na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym, z systemem Android lub iOS, aby zabezpieczyć dostęp do usługi Private Cloud.
Bloki adresów IP RIPE z geolokalizacją
Jak zaktualizować rewers adresów IP? Zakładka "OVH Network" pozwala na aktualizowanie rewersu adresów IP.

Jeszcze więcej usług