W pełni dedykowana chmura

Fizyczne serwery, dyski, wirtualne maszyny i oprogramowanie: wszystkie komponenty infrastruktury Dedicated Cloud są przeznaczone wyłącznie do Twojego użytku.

Prywatna sieć

Zasoby Private Cloud są dedykowane. Sieć jest całkowicie prywatna. Każda usługa Private Cloud dysponuje minimum 2 sieciami VLAN (prywatne sieci): jeden VLAN administracyjny (bez możliwości zmiany konfiguracji), uruchomiony dla sieci wewnętrznej i prawidłowego działania infrastruktury oraz jeden VLAN połączony z Internetem. Oferta Private Cloud pozwala na uruchomienie do 2000 VxLAN. W przypadku oferty SDDC można utworzyć aż do 4000 vLAN między wirtualnymi maszynami i innymi usługami OVH kompatybilnymi z usługą vRack. Twoje wirtualne maszyny mogą być całkowicie odizolowane.

Redundantna infrastruktura

Aby zapewnić dostępność bliską 100% i zapobiec przerwom w działaniu, infrastruktura Private Cloud oparta jest o redundantne rozwiązania. Serwery pracują w parach oraz są podłączone za pomocą dwóch łączy sieciowych do dwóch różnych switchy. Każdy z serwerów dysponuje dwoma zasilaczami. Dotyczy to również przestrzeni dyskowych oraz routerów.

Gwarantowana przepustowość

OVH gwarantuje wydajność przepustowości na poziomie 40 Gbps. W tym celu uruchomiliśmy rozbudowaną infrastrukturę sieciową, która pozwala na uniknięcie opóźnień w ramach usługi Private Cloud.

Bezpieczny vLan

Przestrzeń dyskowa i serwery w ramach usługi Private Cloud są przeznaczone tylko do Twojego użytku. Komunikacja między tymi komponentami odbywa się w ramach prywatnej sieci VLAN, unikalnej dla każdego klienta. Pakiety te nie widoczne z zewnątrz. Twoje dane są więc doskonale zabezpieczone!

VPN SSL

Administracja infrastrukturą odbywa się za pomocą VPN (Virtual Private Network). Jest to jeden punkt wejściowy do panelu klienta. Sieć ta jest zabezpieczona przy użyciu protokołu SSL: dostęp do vCenter jest stabilny i odpowiada na różne potrzeby w czasie realizacji projektu. To Ty wybierasz politykę bezpieczeństwa: otwarta (programowanie), zablokowana (produkcja) lub dynamiczna.

Masz pytania? Zadzwoń!

Skontaktuj się z nami pod numerem 71 750 02 00 *

Od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-18:00

* Opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora