Wyjątkowa chmura prywatna

Gdy mówimy o usługach chmury, większość użytkowników myśli o Public Cloud: nielimitowanych współdzielonych zasoby dostępnych na żądanie z każdego miejsca w Internecie.

Moc usługi Private Cloud

Chmura prywatna jest często definiowana jako chmura budowana wewnętrznie w firmie z wszystkimi gwarancjami zapewnianymi przez dedykowaną infrastrukturę sprzętową. Private Cloud OVH łączy korzyści dedykowanej infrastruktury z zaletami dotyczącymi elastyczności i zasobów na żądanie charakterystycznymi dla Public Cloud!

Jest to cloud bardziej wytrzymały, bezpieczniejszy, bardziej transparentny i przede wszystkim w pełni dedykowany na każdym poziomie infrastruktury. To Twoje wirtualne centrum danych!

Dlaczego warto wybrać dedykowany Cloud?

Zaletą korzystania z Private Cloud OVH jest możliwość korzystania z dedykowanej i administrowanej infrastruktury z pełnym dostępem do interfejsu vSphere, takiego samego jak ten, który posiadasz dla swojej infrastruktury utrzymywanej lokalnie w firmie.

Otrzymujesz dostęp do mocy obliczeniowej, ale obowiązek utrzymywania twojej infrastruktury spada na zespół OVH. Jest więc to infrastruktura <<Dedicated IaaS>>, która charakteryzuje się:

vCenter + vSphere as a service: uruchamianie VM

W ciągu około godziny od złożenia zamówienia na usługę Private Cloud otrzymasz dostęp do interfejsu vSphere. W interfejsie możesz tworzyć wirtualne maszyny, projekty, zadania, etc. zgodnie z Twoimi potrzebami.
Nie musisz korzystać z katalogu wirtualnych maszyn. Wybierasz vRAM, vCPU, rozmiar przestrzeni dyskowej jak również reguły sieciowe dla każdej VM.

Skalowalność usługi Cloud: dodatkowe zasoby na zamówienie

Nie masz wystarczających zasobów fizycznych, aby utworzyć nową maszynę wirtualną? Dodawaj / usuwaj hosty i datastores, kiedy tylko chcesz! Skonfigurowane zasoby dostarczane są w Twojej infrastrukturze w ciągu 30 minut. Możesz wybrać rozliczenie w trybie miesięcznym lub godzinowym.

Gwarantowana stabilność i wydajność

Jesteś u siebie! Żaden inny klient nie korzysta z Twojej infrastruktury. Używasz 100% swoich zasobów. Dzięki temu może zapewnić sobie i swoim klientom wszelkie niezbędne gwarancje.

Transparentny cloud

Twoje dane są zainstalowane w ramach usługi Cloud, nad którą masz kontrolę! W przypadku usługi Private Cloud wybierasz centrum danych oraz sprzęt. Licencje VMware są zawarte w ofercie, transfer jest nieograniczony, a przepustowość gwarantowana. Nie ma ukrytych kosztów!

Private Cloud czy Private Cloud OVH?

Standardowa technologia, maksymalna industrializacja

Twoja dedykowana infrastruktura, bez opóźnień

Dzięki rozwiązaniu OVH nie będziesz miał już do czynienia z długim, skomplikowanym procesem zamówień. W przypadku gdy zamówisz usługę Private Cloud, OVH dostarczy w ciągu około godziny skonfigurowaną (vCenter) i gotową do użycia w interfejsie vSphere dedykowaną infrastrukturę. Wystarczy, że utworzysz Twoje wirtualne maszyny.

Automatyczna wymiana zasobów

W przypadku awarii na Hostach nie musisz się z nami kontaktować ani otwierać zgłoszenia! Hosty zostaną automatycznie wymienione. Dzięki dostarczeniu w mniej niż 15 minut (SLA 100%) i automatycznemu uruchomieniu Twoich VM (funkcja VMware HA zawarta w ofercie), Twoja infrastruktura charakteryzuje się wysoką dostępnością 24/7/365.

Personalizacja OVH – vSphere

Nasze doświadczenie z zakresu technologii VMware pozwala nam na dodawanie funkcji bezpośrednio do interfejsu vSphere. Poza możliwością dodawania / usuwania zasobów z tego interfejsu, możesz na przykład wykonać symulację awarii, aby sprawdzić mechanizmy redundancji i uruchamiania. Służy do tego opcja Testu wytrzymałości. Możesz wykonywać testy w wybranym przez siebie momencie, bezpośrednio z vSphere.

Współpraca z VMware

Dzięki naszej współpracy z VMware oferta Private Cloud może bez ograniczeń korzystać z wszystkich innowacji VMware. Oferta Private Cloud proponuje to, co najlepsze z wirtualizacji VMware (vSphere) jak również technologie « Software-Defined Network » z NSX, « Software-Defined Storage » z VSAN (dostępne wkrótce), oraz rozwiązanie vRealize Operations do zarządzania infrastrukturą.

Jakość OVH

Infrastruktury Private Cloud posiadają certyfikaty ISO 27001, SOC I i II typ 2, CSA Star i PCI DSS. Dodaliśmy kolejny poziom usługi proponując ochronę anty-DDoS, monitoring vScope oraz darmowe szkolenia z zakresu Private Cloud (OVH Academy) realizowane we współpracy z firmą VMware.

Multi-datacenter

Usługa Private Cloud jest dostępna w naszych centrach danych w Strasburgu i w Roubaix we Francji oraz w Beauharnois w Kanadzie. Uruchom swoją infrastrukturę w jednym lub w kilku centrach danych, korzystaj z rozwiązań vRack Connect do budowania chmury hybrydowej.