Bezpieczeństwo i poufność danych to priorytet.
OVH hostuje dane klientów od ponad 18 lat. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, wprowadziliśmy wszelkie niezbędne środki i wdrożyliśmy dobre praktyki na wszystkich poziomach naszej organizacji i infrastruktury. W ten sposób gwarantujemy klientom wysoką dostępność, przejrzystość i poufność.

Bezpieczne centra danychDostęp do wszystkich centrów danych OVH jest ściśle nadzorowany. Aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, każdy obiekt jest otoczony ogrodzeniem z drutem kolczastym. Funkcjonuje również nieprzerwanie system monitoringu video i czujników ruchu. Cała aktywność wewnątrz i na zewnątrz centrów danych jest monitorowana i rejestrowana na serwerach. Dodatkowo o bezpieczeństwo centrów danych dbają pracownicy ochrony dostępni na miejscu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Na terenach należących do OVH, panują rygorystyczne procedury bezpieczeństwa. Każdy członek personelu jest wyposażony w indywidualny identyfikator RFID, do którego są przypisane jego uprawnienia. Uprawnienia te są regularnie sprawdzane.

Serwerownie korzystają z jeszcze bardziej zaawansowanej ochrony, ponieważ dostęp tu ma tylko uprawniony personel. OVH jest wyłącznym użytkownikiem swoich centrów danych.

Karta RFID jest niezbędna, aby współpracownicy OVH mogli wejść na teren firmy.
Zarządzanie ryzykiem pożaruKażda sala w każdym centrum danych jest wyposażona w system wykrywania i gaszenia pożarów jak również w drzwi przeciwpożarowe. OVH respektuje zasady APSAD R4 dotyczące instalowania przenośnych gaśnic i posiada certyfikat zgodności N4 dla wszystkich centrów danych.Bezpieczeństwo sieciOVH rozwija swoją sieć światłowodową na całym świecie. Sprzęt jest wybierany, instalowany i konserwowany przez zespół inżynierów OVH.

Własna sieć OVH pozwala zapewnić klientom na całym świecie niezrównaną jakość usług. Jej przepustowość wynosi 8 Tbps w Europie i 4 Tbps w Ameryce Północnej. Połączona jest z 33 punktami obecności (PoP) na 4 kontynentach. Sieć OVH jest w pełni redundantna: stworzyliśmy kilka pętli zabezpieczających, aby wyeliminować ryzyko niedostępności naszych usług. Tak duża liczba połączeń sprawia, że Twoje dane są przesyłane najkrótszą możliwą drogą, czyli zyskujesz szybki czas odpowiedzi.

Międzynarodowa sieć OVH jest w pełni redundantna. Dotyczy to również sieci w centrach danych, które korzystają z 2 różnych łączy sieciowych.Bezpieczeństwo serwerówTechnicy w centrach danych stale monitorują serwery i mogą natychmiast reagować w przypadku awarii.

Personel OVH jest obecny w centrach danych przez cały rok 24 godziny na dobę, w celu zapewnienia stałej konserwacji. W przypadku problemu technicznego reakcja jest natychmiastowa i działanie serwera jest przywracane.

Niektóre gamy serwerów są wyposażone w podwójne zasilanie i w podwójną kartę sieciową: infrastruktura jest w pełni redundantna.ZasilanieCentra danych OVH są zasilane przez dwa niezależne podłączenia elektryczne i są również wyposażone w zasilacze. Grupy zasilające o wytrzymałości 48 godzin pozwalają na uniknięcie ewentualnej awarii sieci elektrycznej.

Każde centrum danych jest zasilane za pomocą dwóch niezależnych podłączeń elektrycznych. W przypadku awarii, zasilanie przejmują grupy zasilające.Centra danych w różnych lokalizacjachOVH ma w sumie 27 centrów danych rozmieszczonych na całym świecie: 15 we Francji, 6 w Kanadzie, 1 w Polsce, 1 w Niemczech, 1 w Australii, 1 w Singapurze, 1 w Wielkiej Brytanii i 1 w Stanach Zjednoczonych.Dzięki temu OVH może zapewnić ciągłość działania usługi, nawet w przypadku poważniejszej awarii. Na przykład kopia danych hostingu zainstalowanego w Paryżu jest każdego dnia kopiowana na maszyny w Roubaix a dane zainstalowane w ramach usługi hubiC są duplikowane w trzech lokalizacjach. OVH proponuje również swoim klientom dzierżawiącym serwery dedykowane wykonywanie kopii zapasowych w kilku oddalonych od siebie centrach danych.Ochrona Anty-DDoSFirma OVH włączyła ochronę przeciwko wszystkim rodzajom ataków DDoS do dedykowanych usług hostingowych. Uruchomiła dziewięć infrastruktur Anty-DDoS o wydajności 6x 600 Gbps + 1x 240 Gbps + 2x 120 Gbps w centrach danych Grupy.

Dzięki temu OVH ma zdolność neutralizowania ataków sięgających 4 Tbps, 24/7.

Dowiedz się więcej.Poufność informacjiOVH jest dostawcą udostępniającym infrastrukturę, na której instalowane są Twoje dane. Bez względu na ich naturę dostęp do nich jest ściśle regulowany.

Zobacz filmy OVHZabezpieczenia centrów danych OVH.


Definicja bezpieczeństwa według Germaina Masse, COO w OVH.