Newsroom

Roubaix, 18 października 2018 r. | 18-10-2018

OVH – alternatywa, która uwalnia Cloud

W czwartek, 18 października br., odbyła się szósta edycja wydarzenia OVH Summit. Organizowana rokrocznie konferencja gromadzi w jednym miejscu wszystkich, którzy współtworzą ekosystem OVH. Klienci, partnerzy oraz eksperci sektora IT – ponad 3 tys. osób wzięło udział w inauguracji Szczytu, któremu przewodniczyli między innymi prezes i założyciel OVH – Octave Klaba oraz nowy dyrektor generalny – Michel...

Przeczytaj więcej
Warszawa, 6 września 2018 | 06-09-2018

Szybkość, elastyczność i prosta obsługa – hosting Cloud Web dostępny w OVH

Cloud Web to usługa hostingowa umożliwiająca uruchomienie dowolnych zasobów, takich jak strona WWW, platforma e-commerce lub aplikacja mobilna, w bezpiecznym i wydajnym środowisku. Rozwiązanie łączy zalety hostingu z elastycznością serwera VPS i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu administrowania.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 04 stycznia 2018

Technologia Veeam gwarantująca ciągłość działania w ofercie OVH

Veeam® Cloud Connect w zabezpieczonej infrastrukturze OVH umożliwia przechowywanie kopii danych firm. Oferta jest dostępna na stronie www.ovh.pl.

Przeczytaj więcej
Warszawa, 3 stycznia 2018

Prywatna chmura OVH w warszawskim centrum danych

Moc, elastyczność, wydzielona przestrzeń oraz wysoka dostępność i technologie Software-Defined - dostępne w jednym rozwiązaniu.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 19 października 2017

OVH udostępni pierwsze w Europie rozwiązanie w chmurze do obsługi procesu deep learning i wykorzystujące potencjał sztucznej inteligencji

Europejski lider usług cloud zaoferuje NVIDIA’s DGX-1 z Tesla V100 umożliwiający proces głębokiego uczenia w modelu infrastruktury jako usługi.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 17 października 2017

OVH Summit 2017: „OVH szybko stanie się globalnym liderem usług cloud”

We wtorek, 17 października, europejski lider w dziedzinie infrastruktury chmurowej zgromadził wszystkich interesariuszy z sektora cloud podczas kolejnej edycji OVH Summit. Ponad 2000 osób uczestniczyło w inauguracji, którą poprowadził Octave Klaba, CEO i prezes OVH.

Przeczytaj więcej
19 października 2017 r., Paryż

OVH wprowadza ofertę Przyspieszenie-jako-usługa (AaaS) wykorzystującą nowy, programowalny akcelerator Intel®, a także e-sklep z aplikacjami partnera przedsięwzięcia Accelize - dostawcy platformy, ułatwiającej korzystanie z FPGA

OVH, globalny dostawca hiperskalowalnej chmury, ogłosił wprowadzenie opartej na układach FPGA (zaawansowanych układach programowalnych ang. Field Programmable Gate Array) oferty Akceleracja-jako-usługa (Acceleration-as-a-Service, AaaS). Usługa wykorzystuje programowalne akceleratory Intel® (Intel PAC) z układem Intel® Arria® 10 GX FPGA, bazując na współpracy z Accelize®. Dostępny dla klientów e-sklep...

Przeczytaj więcej
Paryż, 15 października 2017

Open Cloud Foundation: Branża cloud computing chce zagwarantować otwarte standardy i wyeliminować konieczność wiązania się z jednym dostawcą

Grupa firm i instytucji reprezentujących rynek Cloud ogłosiła start inicjatywy Open Cloud Foundation (OCF). Jej celem jest określenie ogólnych ram standardów mających zagwarantować swobodę biznesowych wyborów oraz zapobiec przymusowi wiązania się z jednym dostawcą.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 4 lipca 2017

OVH kontynuuje rozwój i otwiera pierwsze centrum danych w Niemczech

Pod nazwą LIM1 grupa OVH uruchomiła pierwsze centrum danych w Niemczech. Lokalizacja pod Frankfurtem powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku związane z infrastrukturą cloud, ponadto centrum wesprze rozwój biznesu klientów na arenie międzynarodowej.

Przeczytaj więcej
Wrocław, 29 czerwca 2017

OVH pozyskuje 400 milionów euro, aby kontynuować swoją strategię rozwoju

OVH, europejski lider usług w chmurze, ogłasza pozyskanie finansowania w wysokości 400 milionów euro w konsorcjum bankowym składającym się z 9 instytucji. Operacja ta pozwoli grupie wzmocnić swoją strukturę finansową, w celu kontynuowania strategii globalnej ekspansji w ciągu 5 kolejnych lat.

Przeczytaj więcej
Wrocław, 02.06.2017

Wysoka wydajność graficzna dostępna w Public Cloud OVH

Usługę Public Cloud OVH, wprowadzoną w 2015 roku, rozbudowano o GPU. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy potrzebują połączyć moc dedykowanego procesora graficznego z zaletami Public Cloud.

Przeczytaj więcej
PALO ALTO, KALIFORNIA / WROCŁAW, Polska (5 kwietnia 2017 r.)

OVH zapowiada chęć przejęcia vCloud Air firmy VMware

VMware, globalny lider w dziedzinie infrastruktury chmurowej i mobilnych rozwiązań dla biznesu, oraz OVH, globalny dostawca rozwiązań cloud, poinformowali, że OVH zamierza przejąć dział VMware vCloud Air. Nie ujawniono finansowych szczegółów transakcji. Ma ona zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2017 roku.

Przeczytaj więcej
Wrocław, 27 lutego 2017

Nowe centrum danych w USA wspiera globalny rozwój OVH

OVH, europejski lider usług chmurowych, ogłosił uruchomienie nowego centrum danych w Stanach Zjednoczonych. Placówka zlokalizowana w mieście Hillsboro w stanie Oregon jest drugim po Vint Hill w Virginii centrum danych firmy w USA i trzecim w Ameryce Północnej, po mieszczącym się w Beauharnois w Kanadzie. Dzięki tym ośrodkom, OVH dotrze do ponad miliona swoich klientów na całym świecie, odpowiadając...

Przeczytaj więcej
Wrocław, 21.02.2017

Europejscy dostawcy usług chmurowych działają zgodnie z kodeksem ochrony danych CISPE

Nowe normy dotyczące ochrony danych wyznaczają standardy i ustanawiają praktyki, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa informacji klientów oraz zgodności z prawem Unii Europejskiej.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 11.10.2016 r.

Warszawa, Singapur i Sydney - OVH otwiera trzy nowe centra danych odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę w modelu Cloud.

Pod nazwą kodową WaW, SNG i SYD, OVH otwiera trzy centra danych na terenie Polski, Singapuru oraz Australii. W ten sposób firma realizuje pierwszy etap planu dotyczącego rozwoju centrów danych, ogłoszonego w 2015 roku. Nowe obiekty umożliwią wsparcie klientów OVH w ich globalnej ekspansji oraz pozwolą zaspokoić rosnący popyt na usługi outsourcingu infrastruktury cyfrowej na całym świecie.

Przeczytaj więcej
Roubaix, Francja, 7 października, 2016

OVH nawiązuje partnerstwo z KKR i TowerBrook w celu dalszej ekspansji międzynarodowej

KKR i TowerBrook zostali pierwszymi, zewnętrznymi inwestorami OVH. Inwestycja będzie wspierać OVH w wykorzystaniu potencjału wzrostu na szybko rozwijającym się rynku infrastruktury chmurowej.

Przeczytaj więcej
27 września 2016 r., Bruksela

Dostawcy infrastruktury chmurowej przedstawiają przełomowy kodeks ochrony danych

Organizacja CISPE, nowo utworzona koalicja ponad 20 dostawców infrastruktury chmurowej działających na terenie Europy, ogłosiła wprowadzenie pierwszego w historii kodeksu postępowania w dziedzinie ochrony danych, wymagającego od dostawców usług infrastruktury chmurowej oferowania swoim klientom (1) możliwości przetwarzania i magazynowania danych wyłącznie w obrębie terytorium UE/EOG. Zgodnie z Kodeksem...

Przeczytaj więcej
Wrocław, 02.08.2016

OVH rozpoczyna projekt Bug Bounty oraz wzmacnia bezpieczeństwo swoich usług

Program mający na celu wykrywanie i zgłaszanie błędów w infrastrukturze OVH jest dostępny dla wszystkich za pośrednictwem platformy bountyfactory.io. Celem projektu jest ciągłe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa usług oferowanych przez jednego z liderów na rynku usług chmurowych.

Przeczytaj więcej
Wrocław, 21 marca 2016

OVH wyróżnione w ramach VMware Partner Innovation Award

Firma OVH otrzymała kolejne prestiżowe wyróżnienie przyznane przez światowego lidera w dziedzinie wirtualizacji – VMware. Tym razem uhonorowano ją nagrodą „Partner Innovation Award” w kategorii „Global and EMEA Service Provider of the Year”, przyznaną podczas imprezy VMware Partner Leadership Summit 2016 w Scottsdale, AZ (6-9 marca 2016 r.).

Przeczytaj więcej
Wrocław, 3 lutego 2016

Usługa Public Cloud firmy OVH na czele klasyfikacji CloudScreener

Uruchomiona w październiku 2015 roku i dostępna na całym świecie usługa Public Cloud firmy OVH zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji CloudScreener na terenie Francji i drugie miejsce w Europie i Ameryce Północnej. Cechy uwzględniane przez CloudScreener podczas oceny jakości usług to m.in. wydajność, bezpieczeństwo i elastyczność.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 22 grudnia 2015

OVH Platynowym sponsorem Let’s Encrypt – projektu dostarczającego darmowe certyfikaty SSL

Firma OVH, europejski lider segmentu Digital as a Service, została właśnie Platynowym sponsorem Let’s Encrypt – urzędu certyfikacji powołanego przez organizację Internet Security Research Group (ISRG). Zostając partnerem tej inicjatywy OVH po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w rozwój bezpiecznego Internetu.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 27 marca 2015

Nowa oferta hubiC: 100 GB w cenie 10 €/rok lub 1 €/miesiąc i 10 TB w cenie 50 €/rok lub 5 €/miesiąc

OVH świętuje założenie 500 000. konta hubiC i udostępnia nowy jeszcze bardziej atrakcyjny cennik.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 09 marca 2015

Dedicated Cloud otrzymuje certyfikat SOC 1 (SSAE 16 i ISAE 3402) oraz SOC 2 typ II

Grupa OVH, specjalizująca się w usługach cloud i infrastrukturach internetowych, otrzymała niedawno międzynarodowe certyfikaty SOC 1 (SSAE 16 i ISAE 3402) i SOC 2 typ II dla usługi Dedicated Cloud. Grupa kontynuuje globalną strategię certyfikowania, w celu uznania zgodności usług firmy z dobrymi praktykami i międzynarodowymi standardami.

Przeczytaj więcej
Roubaix, 26 stycznia 2015

Laurent Allard wybrany na stanowisko CEO OVH. Octave Klaba będzie pełnił funkcję CTO i Prezesa Zarządu.

Aby stać się liderem w dziedzinie « digital as a service », francuska grupa OVH ogłosiła powołanie Laurenta Allarda na stanowisko CEO (dyrektor generalny). Wcześniej Laurent Allard był CTO grupy CGI.

Przeczytaj więcej