Rozdzielenie zasobów

W nowej ofercie « Hostingu WWW » poza zmianą parametrów (takich jak przestrzeń dyskowa), OVH chciało podkreślić znaczenie infrastruktury i elementów wchodzących w skład platformy hostingu.

Możesz dokonać wyboru na podstawie rozmiaru przestrzeni dyskowej, liczby kont e-mail i baz danych lub na podstawie « mocy » wymaganej do danego projektu.Oferta dostosowana do potrzeb


Współdzielone zasoby wirtualne

Oferty PERSO i PRO opierają się na współdzielonej platformie, której zasoby (klastry serwerów) są w pełni współdzielone.

Oznacza to, że Twój hosting będzie korzystał z dostępnych zasobów, które w tym czasie nie będą wykorzystywane przez innych użytkowników znajdujących się na tym samym klastrze.

Usługi PERSO i PRO mają dostęp do tych samych zasobów i mogą korzystać z tej samej mocy maksymalnej; w przypadku przeciążenia usługa PRO korzysta z 2 razy większego priorytetu niż usługa PERSO w przypadku przetwarzania operacji związanych ze stroną (zapytania, skrypty, itp.).
Współdzielone zasoby wirtualnePrzyznanie gwarantowanych zasobów
Przyznanie gwarantowanych zasobów

Oferty PERFORMANCE są zainstalowane w sposób odizolowany i korzystają z własnych gwarantowanych zasobów tak, aby zapewnić stałą dostępność mocy.

Zasoby te opierają się na infrastrukturze Cloud. Są one określone przez dwie różne wartości:

  • Liczbę vCore: jest to liczba wirtualnych aktywnych rdzeni (CPU), w jednostkach,
  • Ilość pamięci RAM: jest to ilość pamięci w gigabajtach (GB).
Architektura Cloud pozwala na dużą elastyczność. W przypadku rozwiązań PERFORMANCE można wykonywać upgrade bez przerwy w działaniu i zwiększać zasoby w kilka minut.

Inną zaletą usług PERFORMANCE jest fakt, że są one odizolowane od innych hostingów. Nie ma więc ryzyka, że Twoja strona będzie negatywnie wpływać na działanie stron innych klientów.
Nigdy nie zostaniesz umieszczony na platformie w trybie « Best Effort ».Zasoby PHP crescendo
Zasoby PHP crescendo

Dodaliśmy nowe zasoby w ilości, która zależy od zamówionej oferty hostingu: są to workery PHP.

« Worker » (« pracownik » w języku polskim) to 1 element, który może interpretować, wykonywać jednocześnie 1 zapytanie (instrukcję) zakodowaną w PHP. PHP to jeden z języków najczęściej używanych do tworzenia stron internetowych i innych struktur www.

Im więcej jest udostępnionych workerów, tym większa jest liczba zapytań, które mogą być jednocześnie wykonywane. Każde z tych zapytań jest związane z operacją rozpoczętą przez użytkownika na Twojej stronie (kliknięcie na element strony, na przycisk, itp.).

Liczba funkcji worker zależy od wybranej oferty. Ich liczba nie jest określona, ale w ofercie PRO jest ich 2 razy więcej niż w ofercie PERSO. Podobnie jest w przypadku przejścia z formuły PERFORMANCE na wyższą wersję.Hosting dostosowany do wszystkich Twoich stron


Wybór rozwiązania odpowiadającego na Twoje potrzeby może się odbywać na podstawie kryteriów przedstawionych wcześniej. Aby pomóc Ci w wyborze, przy każdej ofercie wskazana jest « maksymalna liczba stron », które można zainstalować na danym hostingu.Hosting dostosowany do wszystkich Twoich stron
Jest to zalecenie bazujące na standardowej stronie określone po sprawdzeniu naszej infrastruktury, na podstawie szacunków dotyczących wykorzystania zasobów oraz opinii klientów na temat działania ich hostingów.

Określiliśmy więc liczbę stron dla każdej oferty:

  • PERSO: do 5 stron,
  • PRO: do 10 stron,
  • PERFORMANCE: nieograniczona liczba stron (lub prawie, biorąc pod uwagę możliwe przejście na wyższą ofertę).

Żaden z tych limitów nie jest narzucony ani zakodowany. Możesz zainstalować większą liczbę stron niż jest to zalecane, ale zgodnie z regulaminem usługi.

Poza tym liczba dozwolonych w każdej ofercie « multi-domen » pozwala na zdefiniowanie określonej liczby domen na hostingu, które będą przypisane do jednej lub kilku stron.

Moje konto klientaKontakt z Działem SprzedażyWebmail OVHcloud Blog

Witamy w OVHcloud!

Zaloguj się, aby złożyć zamówienie, śledzić jego status oraz zarządzać produktami i usługami

Zaloguj się