Stwórz bloga w oparciu o moduł WordPress

Zbuduj łatwo i szybko bloga lub wizytówkę internetową w oparciu o moduł WordPress.


Wykorzystaj WordPress do stworzenia bloga

WordPress jest liderem wśród darmowych systemów zarządzania treścią. Jego ogromna popularność wynika z łatwości obsługi, wysokiego poziomu personalizacji oraz skuteczności opcji SEO. Obecnie około 25% wszystkich stron internetowych jest budowanych w oparciu o WordPress.

WordPress jest kompletną aplikacją umożliwiającą łatwą publikację stron w sieci. Jest prosty w obsłudze - nie musisz mieć zaawansowanych umiejętności technicznych, aby zmieniać treści na stronie poprzez panel administracyjny.

Blog to ważne miejsce wymiany informacji między Tobą a użytkownikami Internetu zostawiającymi komentarze pod Twoimi artykułami.

Zalety CMS WordPress

Prosty w obsłudze


Dostosowany zarówno do użytkowników niedysponujących zaawansowanymi umiejętnościami technicznymi, jak i do profesjonalistów wyspecjalizowanych w budowie stron internetowych.

Personalizacja


Do pobrania tysiące szablonów i wtyczek umożliwiających stworzenie unikalnej i responsywnej strony WWW.


Społeczność 


Społeczność użytkowników CMS WordPress jest źródłem wielu ciekawych porad i informacji dotyczących możliwości optymalizacji Twojej strony, np. przy użyciu wtyczek.

SEO 


Środowisko WordPress faworyzuje treści i przyczynia się do osiągania wyższych pozycji strony w wyszukiwarkach. Pobieraj wtyczki SEO, korzystaj z ich zaawansowanych funkcji i zyskuj lepsze organiczne wyniki wyszukiwania.


Uruchom stronę z WordPress w 3 krokach

Jak stworzyć bloga w oparciu o moduł WordPress? To proste, wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1

Wybierz hosting i powiąż go z wybraną przez Ciebie domeną.

2

Zainstaluj moduł WordPress za pomocą kilku kliknięć.

3

Dopasuj WordPress'a do swoich potrzeb
Wybierz szablon i stwórz pierwsze artykuły.1 - Zamów hosting

Dzięki hostingowi będziesz mógł opublikować stronę w sieci w atrakcyjnej cenie, bez konieczności wyświetlania reklam zewnętrznych. Twoja strona będzie dostępna w Internecie, nie będzie jednak zależna od żadnej platformy internetowej.

Abyś mógł w pełni wykorzystać możliwości modułu WordPress, rekomendujemy zakup pakietu hostingowego Pro. Zarejestruj domenę, którą otrzymasz bezpłatnie w ramach hostingu!*

Personal


1 domena
100 GB przestrzeni dyskowej
10 adresów e-mail
 Nielimitowany transfer

7,99 PLN
 netto / m-c (9,83 PLN brutto)

Pro


1 domena
250 GB przestrzeni dyskowej
100 adresów e-mail
 Nielimitowany transfer

19,99 PLN
 netto / m-c (24,59 PLN brutto)

Cloud Web


1 domena
1 vCore 2.4GHz
2 GB RAM
10GB przestrzeni dyskowej SSD  

39,99 PLN
 netto / m-c (49,19 PLN brutto)

Performance


1 domena
500 GB przestrzeni dyskowej
1000 adresów e-mail
 Nielimitowany transfer

39,99 PLN
 netto / m-c (49,19 PLN brutto)

Rejestracja lub transfer domeny od innego operatora bez opłat w pierwszym roku, po tym czasie odnowienie zgodnie z aktualnym cennikiem następujących rozszerzeń: com , net , biz , info , org , name , fr , re , eu , be , es , it , de , at , co.uk , me.uk , org.uk , nl , us , ca , cz , ch , in , lt , dk , pm , so , se , yt , tf , wf , pt , pl , ovh , xyz.

W tym 15 GB przeznaczonych na konfigurację serwera.

W pakiecie Twojego hostingu

OVH zepewnia hosting Twojej strony z modułem WordPress na zoptymalizowanej platformie. Nie musisz się martwić o techniczne utrzymanie platformy, możesz się skupić na rozwoju Twojego projektu.

PHP 7 + FPM
Uzyskaj nawet siedmiokrotnie szybsze ładowanie strony WWW dzięki funkcji FPM (FastCGI Process Manager) działającej w trybie domyślnym oraz na bieżąco aktualizowanej wersji PHP.
SSL
Wybierz dla swojej usługi certyfikat SSL DV, OV lub EV, aby zapewnić bezpieczeństwo i wysoką wydajność witryny.
Ochrona przed atakami DDoS
Wykorzystując własne rozwiązanie ochrony Anty-DDoS, OVH czuwa nad utrzymaniem stałej dostępności hostingu, nawet w przypadku ataku!
Prywatny SQL lub współdzielony
Twórz dowolną liczbę baz danych, korzystając ze skalowalności, wydajności oraz swobody konfiguracji.

Opcja dostępna wyłącznie w pakiecie Performance.

Kopie zapasowe i odzyskiwanie
Zmodyfikowałeś skrypty i Twoja strona WWW nie działa poprawnie? To nie problem - w przypadku każdego hostingu istnieje opcja odzyskiwania kopii zapasowych.
Funkcja MultiSite
Funkcja MultiSite umożliwia zarządzanie wieloma stronami WWW w ramach jednego hostingu.

2 - Zainstaluj moduł WordPress

Abyś nie musiał tracić czasu na pobieranie plików WordPress i ich ręczną instalację na serwerze, OVH oferuje bezpłatną instalację modułu WordPress. W wyniku tej operacji zostanie automatycznie utworzona baza danych pozwalająca na przechowywanie wszystkich Twoich treści. Wybierz moduł WordPress na jednym z etapów składania zamówienia na hosting.
Hosting WordPress
Jeśli masz już wykupiony hosting w OVH, przejdź do Panelu klienta do sekcji "Hosting" i za pomocą kilku kliknięć zainstaluj bezpłatny moduł WordPress.

3 - Skonfiguruj moduł WordPress

Najpierw otrzymasz potwierdzenie e-mailem, w którym przesłane zostaną informacje, takie jak link do panelu administracyjnego modułu oraz dane do logowania.
Kokpit WordPress
  • Najpierw, w sekcji "Wygląd", wybierz szatę graficzną odpowiadającą wizerunkowi Twojej firmy. Możesz pobrać jeden z wielu szablonów WordPress - darmowy lub płatny. Szablony możesz filtrować według oceny, liczby pobrań lub dostępnych funkcji.
  • Teraz będziesz mógł zaprezentować Twoją działalność lub tematykę bloga, tworząc strony. Następnie możesz przystąpić do publikacji pierwszych artykułów. Korzystaj z paska narzędzi, aby poprawić czytelność Twoich tekstów.
  • W sekcji "Wtyczki" znajdziesz szeroką gamę narzędzi do optymalizacji zarządzania witryną, poprawy wydajności lub bezpieczeństwa.


Wahasz się, który CMS wybrać? Poznaj wszystkie nasze moduły służące do tworzenia stron WWW.

FAQ

Czy OVH może mi pomóc w konfiguracji mojego bloga zbudowanego w oparciu o WordPress?

OVH zapewnia sprawną instalację wybranego przez Ciebie modułu. Nie zapewnia natomiast wsparcia przy jego konfiguracji ani pomocy w zakresie jego użytkowania. W razie jakichkolwiek trudności możesz skorzystać z dokumentacji: https://docs.ovh.com/pl/hosting/

Liczna społeczność, aktywnie działająca przy każdym projekcie, oferuje pomoc i wsparcie techniczne.

Czy możliwa jest ręczna instalacja modułu?

Tak, możesz samodzielnie zainstalować system WordPress na Twoim hostingu.