Twój sklep internetowy na silniku PrestaShop

Stwórz własny sklep internetowy i sprzedawaj produkty w sieci, korzystając z funkcji modułu PrestaShop.


PrestaShop: rozwiązanie, dzięki któremu zbudujesz sklep internetowy w 5 minut

PrestaShop to narzędzie służące do tworzenia nowoczesnych i spersonalizowanych sklepów internetowych. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania e-sklepem.

PrestaShop oferuje prosty w obsłudze interfejs, który umożliwia łatwą konfigurację sklepu internetowego osobom nieznającym języków programowania. Wbudowany konfigurator szablonu pozwoli dostosować wygląd sklepu do indywidualnych potrzeb.

Zalety systemu PrestaShop

Personalizacja


Masz do wyboru ponad 2000 szablonów graficznych (w tym wiele responsywnych, dostosowanych do urządzeń mobilnych), aby uruchomić Twój sklep internetowy.

E-commerce


PrestaShop oferuje pełną gamę rozwiązań potrzebnych do prowadzenia sklepu internetowego: funkcje służące do zarządzania katalogiem produktów, zabezpieczania transakcji czy realizacji kampanii marketingowych mających na celu zwiększenie poziomu sprzedaży.


Społeczność


Korzystaj ze wsparcia udzielanego przez społeczność użytkowników PrestaShop (porady, dokumentacja, szablony, etc.)

Naturalne pozycjonowanie


Zoptymalizuj swój sklep internetowy pod kątem wyszukiwarek i zwiększ ruch na stronie. W tym celu zoptymalizuj każdą podstronę, korzystając z opcji dostępnych w panelu administracyjnym w sekcji "Dane URL i SEO".


Stwórz sklep internetowy w 3 prostych krokach

Jak stworzyć sklep internetowy nie znając się na tworzeniu stron WWW? Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami:

1

Wybierz hosting i powiąż go z wybraną przez Ciebie domeną.

2

Zainstaluj moduł PrestaShop za pomocą kilku kliknięć.

3

Spersonalizuj sklep internetowy: wybierz szablon, stwórz opisy produktów, określ metody płatności i przesyłki.1 - Zamów hosting

Na początek zarejestruj domenę i wybierz odpowiedni hosting. Dzięki temu, że korzystasz z usług dostawcy rozwiązań hostingowych, nie będziesz uzależniony od platformy ograniczającej liczbę stron produktowych lub pobierającej prowizję od każdego sprzedanego produktu. Za stałą miesięczną opłatę możesz prowadzić sklep internetowy i dostosowywać go do Twoich bieżących potrzeb.

Abyś mógł w pełni wykorzystać możliwości modułu PrestaShop i sprostać w przyszłości spodziewanym wzrostom ruchu, rekomendujemy zakup pakietu Performance. Zarejestruj domenę, którą zarejestrujesz bezpłatnie w ramach hostingu!*

Personal


1 domena
100 GB przestrzeni dyskowej
10 adresów e-mail
 Nielimitowany transfer

7,99 PLN
 netto / m-c (9,83 PLN brutto)

Pro


1 domena
250 GB przestrzeni dyskowej
100 adresów e-mail
 Nielimitowany transfer

19,99 PLN
 netto / m-c (24,59 PLN brutto)

Cloud Web


1 domena
1 vCore 2.4GHz
2 GB RAM
10GB przestrzeni dyskowej SSD  

39,99 PLN
 netto / m-c (49,19 PLN brutto)

Performance


1 domena
500 GB przestrzeni dyskowej
1000 adresów e-mail
 Nielimitowany transfer

39,99 PLN
 netto / m-c (49,19 PLN brutto)

Rejestracja lub przeniesienie domeny od innego operatora bez opłat w pierwszym roku, po tym czasie odnowienie zgodnie z aktualnym cennikiem następujżcych rozszerzeń: com, net, biz, info, org, name, fr, re, eu, be, es, it, de, at, co.uk, me.uk, org.uk, nl, us, ca, cz, ch, in, lt, dk, pm, so, se, yt, tf, wf, pt, pl, ovh, xyz.

W tym 15 GB przeznaczonych na konfigurację serwera.

W pakiecie Twojego hostingu

OVH zapewnia hosting Twojego sklepu internetowego z modułem Prestashop na zoptymalizowanej platformie. Nie musisz martwić się o techniczne utrzymanie platformy, możesz się skupić na rozwoju Twojego e-sklepu.

PHP 7 + FPM
Uzyskaj nawet siedmiokrotnie szybsze ładowanie strony WWW dzięki funkcji FPM (FastCGI Process Manager) działającej w trybie domyślnym oraz na bieżąco aktualizowanej wersji PHP.
SSL
Wybierz dla swojej usługi certyfikat SSL DV, OV lub EV, aby zapewnić bezpieczeństwo i wysoką wydajność witryny.
Ochrona przed atakami DDoS
Wykorzystując własne rozwiązanie ochrony Anty-DDoS, OVH czuwa nad utrzymaniem stałej dostępności hostingu, nawet w przypadku ataku!
Prywatny SQL lub współdzielony
Twórz dowolną liczbę baz danych, korzystając ze skalowalności, wydajności oraz swobody konfiguracji.

Opcja dostępna wyłącznie w pakiecie Performance.

Kopie zapasowe i odzyskiwanie
Zmodyfikowałeś skrypty i Twoja strona WWW nie działa poprawnie? To nie problem - w przypadku każdego hostingu istnieje opcja odzyskiwania kopii zapasowych.
Funkcja MultiSite
Funkcja MultiSite umożliwia zarządzanie wieloma stronami WWW w ramach jednego hostingu.

2 - Zainstaluj moduł PrestaShop

W ramach wykupionej usługi hostingu możesz zainstalować bezpłatny moduł PrestaShop. Uzyskasz dostęp do jego najnowszej, zoptymalizowanej wersji pozwalającej osiągnąć maksymalną wydajność sklepu.

Hosting PrestaShop

3 - Skonfiguruj sklep internetowy

Po pomyślnym zakończeniu instalacji modułu, otrzymasz e-mail z danymi do logowania do panelu administracyjnego i będziesz mógł rozpocząć konfigurację sklepu.
Dashboard PrestaShop 1.7
  • Najpierw wybierz szatę graficzną Twojego sklepu internetowego. PrestaShop oferuje darmowy szablon, który możesz spersonalizować, używając Twojego logo i Twoich własnych elementów graficznych. Ponadto zyskasz dostęp do opcjonalnych szablonów pozwalających zbudować unikalny sklep internetowy.
  • Klienci sklepu internetowego przywiązują bardzo dużą wagę do opisów produktów. Dostarcz im jak najwięcej informacji dotyczących każdego artykułu w katalogu (cena, opis, zdjęcia, warianty, dostępność, etc.). Wyczerpujące treści zwiększają zaufanie klientów i zachęcają ich do dokonania zakupów. Jeszcze więcej treści zamieść na blogu zbudowanym w oparciu o WordPress, który można łatwo podpiąć do strony internetowej.
  • Zaproponuj Twoim klientom najpopularniejsze i bezpieczne sposoby płatności , takie jak karta kredytowa, przelew bankowy czy Paypal.
  • Zainstaluj moduły udostępniane przez firmy kurierskie dostarczające przesyłki. Masz możliwość określenia ceny przesyłki dla każdego artykułu.
  • Wiele modułów i narzędzi marketingowych możesz pobrać z poziomu panelu administracyjnego: generator kodów promocyjnych, moduł kampanii mailingowych lub SMS, porównywarki, wtyczki społecznościowe i inne.
  • Gdy to zrobisz, Twój sklep będzie gotowy do przyjęcia pierwszych zamówień.


Wahasz się, który CMS wybrać? Poznaj wszystkie nasze moduły służące do tworzenia stron WWW.

FAQ

Czy OVH może mi pomóc w konfiguracji mojego sklepu internetowego zbudowanego w oparciu o PrestaShop ?

OVH zapewnia sprawną instalację wybranego przez Ciebie modułu. Nie zapewnia natomiast wsparcia przy jego konfiguracji ani pomocy w zakresie jego użytkowania. W razie jakichkolwiek trudności możesz skorzystać z dokumentacji: https://docs.ovh.com/pl/hosting/

Liczna społeczność, aktywnie działająca przy każdym projekcie, oferuje pomoc i wsparcie techniczne.