Ochrona przed atakami DDoS
Ochrona przed atakami DDoS
OVH, ekspert w dziedzinie dostarczania rozwiązań www, oferuje solidną i dostępną infrastrukturę dla hostingu. Jedynym Twoim zmartwieniem jest wgrywanie plików i udostępnienie strony internetowej!

Dzięki rozwiązaniu Anty-DDoS OVH czuwa nad dostępnością Twojego hostingu nawet w przypadku ataku!
Ochrona ta jest bardzo ważna, tak jak to podkreślał Octave Klaba: « Pytaniem nie jest czy, ale raczej kiedy zostaniesz ofiarą pierwszego ataku DDoS. »Czym jest DDoS?


Atak DDoS wykorzystuje dostępną przepustowość lub zasoby serwera, co prowadzi do niedostępności strony. Spotkane przypadki dotyczą ataków poziomu 7. Są to ataki opierające się na zapytaniach PHP wykonywanych w ilości, która przeciąża system.Czym jest DDoS?
Ryzyko pojawienia się takiego ataku jest bardzo częste. Jest to związane z demokratyzacją informatyki i narzędzi, które na to pozwalają. Nie tylko liczba ataków wzrosła. Wzrosło również ich obciążenie, czyli siła, z jaką uszkadzają one nawet największe infrastruktury.Bezpieczeństwo według OVH


Priorytetem OVH jest zagwarantowanie bezpieczeństwa i trwałości aplikacji klientów. W ciągu lat zyskaliśmy doświadczenie pozwalające na przewidywanie, zarządzanie i odpieranie tego typu problemów. Dzięki temu mogliśmy przygotować inteligentne narzędzia do przetwarzania masowych ataków, które zostały wprowadzone na serwerach dedykowanych i w ofercie Cloud.
Narzędzia te zostały dostosowane do innych produktów, również do hostingu, który wcześniej nie dysponował tak zaawansowaną ochroną. Wcześniej trzeba było blokować stronę otrzymującą zbyt dużą liczbę zapytań, aby uniknąć negatywnego wpływu na usługi innych klientów.

Aby przeciwdziałać tym atakom, OVH zintegrowało rozwiązanie filtrowania oparte na technologii VAC. Jest to połączenie technik, które analizują ruch w czasie rzeczywistym i z bardzo dużą prędkością. Wykrywają one i automatycznie przechwytują ataki, pozwalając na przepływanie legalnego ruchu. Poza tym rozdzielenie obciążenia działa lepiej po wprowadzeniu usługi PHP-FPM. Nie ma więc ryzyka przeciążenia usługi.
Bezpieczeństwo według OVH
Więcej informacji znajduje się na stronie z opisem usługi Anty-DDoS.