Jaką ofertę hostingu wybrać?

Planujesz zamieścić w Internecie stronę WWW i chcesz poznać ceny hostingu. OVH zasugeruje Ci najodpowiedniejszą dla Ciebie ofertę.

Jak opublikować stronę WWW w sieci?

Aby Twoja strona WWW była widoczna w Internecie, najpierw musi zostać zainstalowana na serwerze podłączonym do sieci. Teoretycznie można by było nawet wykorzystać do tego celu serwer zlokalizowany w Twoim domu, jednak kto by się zajął przerwami w dostarczaniu usługi w czasie Twojego urlopu?

Istnieją 2 opcje, aby opublikować stronę WWW w sieci:

Możesz wybrać wstępnie skonfigurowany serwer hostingowy OVH

Hosting Personal, Profesional lub Performance
(dla użytkowników początkujących i zaawansowanych)

Możesz skonfigurować własny serwer

OVH oferuje serwery dedykowane, VPS lub Public Cloud , na których możesz samodzielnie skonfigurować usługi hostingowe.

Niezależnie od wybranej przez Ciebie opcji zespoły techniczne OVH obecne w każdym centrum danych gwarantują serwis Twojego serwera 24/7/365. Natomiast usuwanie awarii oprogramowania (na przykład: uszkodzone bazy danych, przepełniony dysk twardy), jak również aktualizacje należą do klienta, nawet w godzinach nocnych.

Serwery VPS (Virtual Private Server) dają Ci możliwość zarządzania Twoim własnym serwerem za niską cenę. Serwery wirtualne wydzielone są z bardzo wydajnych serwerów fizycznych, ich zasoby (np: procesor, pamięć RAM, dysk twardy) są dzielone pomiędzy kilku klientów. Oczywiście dane poszczególnych klientów pozostają ściśle odseparowane.

Jesteś doświadczonym administratorem i chcesz korzystać z gwarantowanych zasobów i ze 100% przydzielonej Ci mocy obliczeniowej oraz pamięci. W takim przypadku OVH proponuje Ci, abyś wybrał serwer w chmurze.

Wybór hostingu

Szukasz rozwiązań niewymagających od Ciebie kompetencji technicznych, jakie są niezbędne w przypadku oferty Cloud i VPS? OVH proponuje Ci zatem usługę Hosting WWW administrowaną przez nasze zespoły techniczne i niewymagającą od klientów doświadczenia w tym zakresie.

Co to jest hosting WWW?

Jak sama nazwa wskazuje, hosting WWW służy do utrzymywania stron internetowych. Usługa ta jest świadczona w oparciu o infrastrukturę techniczną monitorowaną przez zespoły OVH 24/7/365. Nie wymaga zatem od Ciebie żadnej interwencji technicznej w zakresie administrowania. Mimo że konfiguracja w przypadku wszystkich stron WWW jest taka sama, OVH daje Ci jednak możliwość spersonalizowania niektórych parametrów technicznych Twojego hostingu w Panelu klienta. Możesz na przykład wybrać wersję PHP, której chcesz użyć na Twojej stronie.

Oferta hostingu OVH dzieli się na dwie kategorie.

Hosting współdzielony

Dzięki współdzieleniu zasobów przez wszystkich klientów, którzy korzystają z rozwiązania hosting WWW (Personal, Pro), masz możliwość uzyskania niższej ceny za usługę. Jeśli jednak jakaś strona internetowa zużywa wyjątkowo dużo zasobów, wydajność innych stron hostowanych w tym samym klastrze może się zmniejszyć. Aby zapobiec takiemu ryzyku, OVH uruchomiło specjalne roboty.

Poszczególne opcje oferty hostingu WWW różnią się od siebie pod względem dostępnych zasobów (np. przestrzeń dyskowa) i funkcjonalności (dostęp SSH).

Hosting Performance

W przeciwieństwie do opcji wymienionych wcześniej Personal i Pro, gama Performance pozwala na korzystanie z zasobów gwarantowanych. Strony WWW hostowane w ramach tej oferty charakteryzują się stałą wydajnością w czasie odpowiadającą wybranemu poziomowi zasobów gwarantowanych (Performance 1 do 4).

Jakiego typu hostingu potrzebujesz?

Zanim wybierzesz, odpowiedz na kilka pytań:

Czy to jest Twoja pierwsza strona internetowa?

Jeśli chcesz zbudować Twoją pierwszą stronę internetową, zrealizować projekt rodzinny lub stworzyć fotoblog, OVH proponuje Ci ofertę Perso. Zyskasz dzięki niej 100 GB przestrzeni dyskowej i aż do 10 kont e-mail o pojemności 5 GB. Funkcja "Moduły" w Panelu klienta umożliwia Ci użycie jednego z czterech systemów zarządzania treścią (WordPress, Drupal, Joomla! i Prestashop).

Zapoznaj się z zaletami CMS w naszym przewodniku.

Czy Twoja strona WWW może mieć wpływ na prowadzony przez Ciebie biznes?

Jeśli Twoja działalność zależy całkowicie lub częściowo od sprawnego działania strony internetowej, gama Performance jest dla Ciebie. Skorzystasz dzięki niej z licznych funkcjonalności i opcji i zyskasz gwarancję, że wzmożony ruch na stronie nie spowolni jej działania.

Na jaki maksymalny ruch powinna być przygotowana Twoja strona?

Jeśli liczba odwiedzających Twoją stronę jest znaczna lub jeśli pobierasz pokaźne ilości danych (np. z Twojej bazy danych lub poprzez API), istnieje prawdopodobieństwo, że Twoja strona będzie zużywała dużo zasobów. Dlatego, aby użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę, nie odczuli konsekwencji tego stanu rzeczy w postaci przerw w działaniu strony lub jej spowolnienia, OVH proponuje wybór odpowiedniej usługi: Oferty Pro lub jednej z czterech ofert z gamy Performance.

Potrzebujesz hostingu dla kilku różnych stron WWW?

Każda oferta Personal lub Pro daje możliwość hostowania kilku stron internetowych. Możesz, na przykład, stworzyć stronę główną, następnie dodać subdomenę dla bloga lub uruchomić stronę-wizytówkę dla wydarzenia, które organizujesz.

Freelancerzy, agencje interaktywne i partnerzy mają w związku z tym możliwość hostowania stron swoich klientów oferując im niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny.

Potrzebujesz dostępu SSH ?

SSH SSH to protokół umożliwiający bezpieczną, szyfrowaną, transmisję danych między stroną WWW a klientem SSH. Dostęp SSH jest zawarty w ofertach Pro i Performance.

Jako jest cena hostingu strony internetowej?

Zapoznaj się z cennikiem hostingu OVH w tabeli prezentującej zestawienie ofert z wyszczególnieniem parametrów technicznych. Możesz wybrać hosting i nazwę domeny na pierwszym etapie składania zamówienia.

Personal Pro Performance Cloud Web
MultiSites
(zalecana liczba stron)
5 10 Nieograniczony Nieograniczony
Przestrzeń dyskowa 100                         GB 250                         GB 500                         GB 20                         GB
Zasoby - - 1 GB RAM 4 vCores
2 - 8 -
1 vCore 2.4GHz GB RAM 2 vCores 2.4GHz
2 - 8 -
Zoptymalizowany pod kątem
wordpress
wordpress
joomla
wordpress
joomla
drupal
prestashop
wordpress
joomla
drupal
prestashop
Szacowana liczba jednoczesnych odwiedzin na stronie
Dostęp SSH - multi SSH - Zawarta Zawarta Zawarta
Cena 7,99 PLN netto / m-c 19,99 PLN netto / m-c

Już od

39,99 PLN netto / m-c

Już od

39,99 PLN netto / m-c

Dowiedz się więcej o różnych wariantach oferty hostingu.

Nie jesteś pewien, który wariant wybrać?

Nic nie szkodzi, będziesz mógł w każdym momencie zmienić swój wybór w Panelu klienta.