Opcja High Availability

Wysoka Dostępność (High Availability)

Hosting WWW korzysta z zaawansowanych technologii, dzięki którym możemy zapewnić najwyższą jakość usług.

OVH uruchomiło sprawdzoną i stabilną infrastrukturę.

Dane


Dane znajdujące się w twojej przestrzeni www są przechowywane na serwerach plików o wysokiej wydajności zbudowanych z wielu dysków twardych.

Wyspecjalizowane serwerySerwer WWW i Email


Ponad 1000 serwerów dedykowanych pracuje jednocześnie nad obsługą kont www klientów. Jest to możliwe dzięki rozdzieleniu ruchu na różne serwery podczas wyświetlania stron.

Rozdzielenie ruchu oraz redundancja serwerów zapewniają nieprzerwaną pracę serwerów nawet w przypadku jednoczesnej awarii kilku z nich.

Nie ma wtedy żadnych przerw w połączeniu, spowolnień w działaniu, wszystko przebiega niewidocznie dla klientów. Dzięki temu systemowi możemy zapewnić dostęność naszych stron na poziomie 99,9%. Właśnie to nazywamy najwyższą wydajnością.
Identyczna reguła obsługi dotyczy serwerów zarządzających kontami email.

Serwery baz danych SQL


Bazy MySQL są umieszczone na osobnych serwerach, przeznaczonych specjalnie na ten cel.

Każdy serwer SQL to wydajna maszyna posiadająca kilka dysków twardych uruchomionych w trybie RAID-1. W przypadku problemów z działaniem jednego z nich, inny dysk przejmuje jego działanie, wszystko bez utraty danych. Bezpieczeństwo danych jest dla nas najważniejsze.

Inne serwery


Ta sama technologia została użyta na serwerach zarządzająch przestrzenią FTP Anonymous i REAL dla streamingu audio/video.