Shared Content Delivery Network (CDN)

Zoptymalizuj ruch na stronie WWW za pomocą opcji Shared CDN i zapewnij internautom najwyższy komfort użytkowania

Dzięki naszej sieci centrów danych zlokalizowanych na czterech kontynentach zapewnisz Twoim odbiorcom szybszy dostęp do stron internetowych. Prosty w obsłudze CDN jest zintegrowany z Twoim rozwiązaniem hostingowym. System ten, zarządzany bezpośrednio w naszej infrastrukturze, automatycznie buforuje wszystkie pliki statyczne i skraca czas odpowiedzi, co przekłada się na lepsze pozycjonowanie stron WWW.

CDN Basic


Opłata roczna

9,29 PLN netto / m-c
(11,43 PLN brutto)
Zawarty w pakiecie Performance

Wybierz pakiet hostingowy

Wystarczy kilka kliknięć, aby cieszyć się wydajnym CDN-em, dzięki któremu przyspieszysz rozwój Twojej działalności w Internecie.

CDN Security


Opłata roczna

23,29 PLN netto / m-c
(28,65 PLN brutto)
(CDN Basic w cenie)

Wybierz pakiet hostingowy

Zapewnij bezpieczeństwo Twoich stron WWW, korzystając z predefiniowanych i konfigurowalnych ustawień.

CDN Advanced


Opłata roczna

Dostępne wkrótce

Oferta dostępna od 2021

(w cenie CDN Basic i CDN Security)

Zoptymalizuj konfigurację sieci CDN i zapewnij użytkownikom komfort korzystania z Twoich stron WWW.

Potrzebujesz wsparcia przy konfiguracji CDN? Sprawdź przewodnik.
CDN Basic

Korzystaj z zalet i funkcji profesjonalnej sieci CDN, aby w prosty sposób poprawić wydajność systemu zarządzania treścią (CMS). Dzięki temu, że nasze centra danych zlokalizowane są na czterech kontynentach, możesz zapewnić optymalne doświadczenie wszystkim użytkownikom, niezależnie od miejsca ich przebywania. W przypadku nieprawidłowości w działaniu Twojego hostingu, CDN umożliwi wyświetlenie statycznej wersji strony WWW, dzięki czemu będzie ona częściowo dostępna dla użytkowników. Opcja Shared CDN dostarczana jest z domyślną konfiguracją umożliwiającą szybkie rozpoczęcie działalności. Pozwala również na dostosowanie wstępnie zdefiniowanych ustawień do Twoich potrzeb.

Globalny zasięg

Uruchom stronę WWW o zasięgu międzynarodowym i hostuj ją jak najbliżej Twoich klientów w Kanadzie i Europie.

Ochrona Anty-DDoS

CDN, podobnie jak wszystkie inne rozwiązania OVHcloud, zawiera ochronę Anty-DDoS pozwalającą zapobiec atakom rozproszonej odmowy dostępu.

Optymalizacja buforowania

CDN OVHcloud stale analizuje zawartość Twojej strony WWW i dba o to, aby pamięć podręczna była zawsze aktualna.

Routing Anycast

Ruch z Twojej strony jest przekierowywany do infrastruktury OVHcloud, która jest zlokalizowana najbliżej lub umożliwia najszybszą odpowiedź.

Certyfikat SSL

Certyfikat Let's Encrypt SSL zawarliśmy we wszystkich pakietach hostingowych, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej strony internetowej przy użyciu HTTPS.

Kompresja danych: Brotli

Zmniejsz rozmiar przesyłanych danych i przyspiesz ładowanie strony internetowej dzięki algorytmom Gzip i Brotli.

CDN Analytics

Zoptymalizuj Twoją stronę WWW dzięki szczegółowym metrykom dotyczącym ruchu.

CDN Security

Wykorzystaj wszystkie możliwości CDN Basic oraz powiązane z nim funkcje bezpieczeństwa. Twoje strony WWW będą bezpieczne od momentu aktywacji z domyślną konfiguracją (konfigurację tę możesz następnie spersonalizować). Zwiększ bezpieczeństwo użytkowników, zapewniając maksymalną ochronę wymiany danych (CORS, HSTS i HTTPS). Idealnym uzupełnieniem naszego autorskiego rozwiązania Anty-DDOS jest zapora WAF (Web Application Firewall).

Zawiera funkcje CDN Basic oraz:

Firewall aplikacji webowych (WAF)

Chroń Twoją stronę WWW przed atakami i najczęściej występującymi w sieci podatnościami przy użyciu naszej zapory (wykaz podatności prowadzony przez OVHcloud) .

Cross-origin resource sharing (CORS)

Określ domeny zewnętrzne, które będą miały dostęp do Twoich zasobów sieciowych.

HTTP Strict Transport Security (HSTS)

Upewnij się, że strona „wymusza” użycie HTTPS. Dzięki temu Twoje rozwiązanie internetowe będzie zabezpieczone przed atakami downgrade.

Mixed content

Funkcja ta gwarantuje bezpieczne ładowanie zawartości stron WWW i zapewnia optymalny komfort użytkowania.

HTTPS-Redirect

Chroń ruch na Twojej stronie WWW, przekierowując go na HTTPS tymczasowo lub na stałe.

CDN AdvancedOferta dostępna od 2021

Zawiera funkcje CDN Basic i CDN Security oraz:

Indywidualne konfiguracje

Przekierowanie do strony mobilnej

Wstępne załadowanie treści

Dostępność międzynarodowa

Content Delivery Network: nasze centra danych

Bez CDN-u

Z CDN-em

Poznaj zalety poniższych funkcji:


Przyspiesz ładowanie stron

Opcja Shared CDN od OVHcloud pozwala optymalizować wydajność stron WWW i aplikacji internetowych bez wprowadzania zmian na hostingu i w kodzie. CDN działa pomiędzy Twoim hostingiem a użytkownikami na całym świecie, buforuje statyczne treści, gdy tylko użytkownik wyśle żądanie i dystrybuuje je w rekordowo krótkim czasie, bez konieczności łączenia się z serwerami. Dzięki temu strony ładują się zdecydowanie szybciej.

Popraw User Experience

User Experience to między innymi płynna i szybka nawigacja. Zatrzymaj jak najdłużej na Twojej stronie użytkowników, zapewnij im optymalny komfort użytkowania na komputerze, tablecie i telefonie komórkowym i zyskaj wyższy współczynnik konwersji. W niektórych sytuacjach CDN może zwiększyć kilkukrotnie standardową prędkość ładowania strony WWW.

Zoptymalizuj współczynnik konwersji i pozycjonowanie Twoich stron WWW (SEO)

Zapobieganie spowolnieniu stron WWW jest jednym z głównym wyzwań firm. Wyszukiwarki, takie jak Google, Bing czy Yahoo uznają czas ładowania stron za istotne kryterium naturalnego pozycjonowania. CDN skraca czas odpowiedzi stron WWW i przyspiesza ich ładowanie, co sprzyja uzyskiwaniu wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.