Zarządzanie strefą DNS

Konfiguruj domenę i ustaw własną strefę DNSDostęp do strony internetowej jest możliwy po wpisaniu w pasku przeglądarki jej nazwy. Odpowiada ona danemu adresowi IP. Połączenie to jest możliwe dzięki zastosowaniu protokołu DNS. Strefa DNS jest bazą danych, w której są zapisane wszystkie wpisy dla danej domeny.


Przypisz domenę do strony


W OVH możesz samodzielnie przypisać domenę do strefy DNS, aby wskazywała na wybrany serwer. Opcja ta jest dostępna po zalogowaniu się do panelu klienta. W każdej chwili możesz zmienić serwer wirtualny, na który będzie wskazywać wybrana domena, a zmiany będą widoczne po przeładowaniu się strefy DNS.
Zarządzaj swoimi adresami email


Ustawiłeś już swoją domenę na serwer wirtualny, ale chcesz, aby konta email były obsługiwane przez innego operatora. Wszystko jest możliwe! Wskaż pole MX dla domeny i przekieruj wiadomości email na inny serwer.


Uwaga: korzystając z SPF możesz weryfikować domenę nadawcy wiadomości i zmniejszyć ryzyko przechwytywania adresów.

Wprowadź w strefie DNS domeny adresy IP do autoryzacji lub zablokowania podczas wysyłania poczty.
Konfiguruj strefę DNS subdomen


Dzięki własnemu ustawieniu strefy DNS możesz samodzielnie wskazywać adresy docelowe subdomen (np. imagesmojastrona.pl, forum.mojastrona.pl itp.) Za jednym kliknięciem możesz je powiązać z wybranymi katalogami, a twoi użytkownicy uzyskają łatwiejszy dostęp do różnych jej części.

Kolejny etap:

Zautomatyzuj zarządzanie subdomenami za pomocą funkcji wildcard! Wybierz jedną definicję strefy DNS domeny i zautomatyzuj zarządzanie subdomenami. Dzięki tej operacji subdomeny typu forum.twoja_strona.com, blog.twoja_strona.com, support.twoja_strona.com, itp. zostaną automatycznie przekierowane na wybrane katalogi.


Zarządzaj obciążeniem swojej strony


Dzięki opcji RoundRobin masz możliwość rozdzielenia ruchu podając różne adresy IP dla pól A lub AAAA. Internauta, który wchodzi na twoją stronę łączy się z losowo wybranym adresem IP z listy. Ruch na stronie odbywa się na bieżąco, a ty unikasz spowolnienia przy wyświetlaniu strony.