Zarządzanie strefą DNS

Skonfiguruj domenę i jej strefę DNS

Kiedy wpisujesz w przeglądarkę adres strony internetowej, za pomocą domeny łączysz się z adresem IP serwera, na którym przechowywane są pliki strony. Połączenie domeny z adresem IP jest możliwe dzięki protokołowi DNS. Strefa DNS jest bazą danych, w której znajdują się informacje o wszystkich usługach (WWW czy FTP) dostępnych pod daną nazwą domeny.

Przypisz nazwę domeny do hostingu

W OVH możesz samodzielnie skonfigurować strefę DNS domeny, aby wskazywała na Twój serwer lub hosting. Opcja ta jest dostępna po zalogowaniu się do Panelu klienta. W każdej chwili możesz zmienić adres IP hostingu, na który wskazuje domena, a zmiany będą widoczne po odświeżeniu się ustawień strefy DNS.

Zarządzaj konfiguracją e-mail

Twoja domena wskazuje już na Twój hosting, ale chcesz, aby konta e-mail były obsługiwane przez innego operatora. Wszystko jest możliwe! Wskaż wpis MX dla domeny i przekieruj wiadomości e-mail na inny serwer.

Przy pomocy reguł SPF możesz sprawdzić wiarygodność nadawcy wiadomości pochodzących z danej domeny i zmniejszyć ilość otrzymywanych wiadomości spam.
Wprowadź w strefie DNS domeny adresy IP do autoryzacji lub zablokowania podczas wysyłania poczty.

Konfiguruj strefę DNS subdomen

Dzięki własnej konfiguracjiu strefy DNS możesz samodzielnie wskazywać adresy docelowe subdomen (np. images.mojastrona.pl, forum.mojastrona.pl itp.) Za jednym kliknięciem możesz je powiązać z wybranymi katalogami, a Twoi użytkownicy uzyskają łatwiejszy dostęp do różnych jej części.

Zautomatyzuj zarządzanie subdomenami za pomocą funkcji wildcard! Wskaż jedną wartość w strefie DNS domeny i zautomatyzuj zarządzanie subdomenami. Dzięki tej operacji subdomeny typu forum.twoja_strona.com, blog.twoja_strona.com, support.twoja_strona.com, itp. zostaną automatycznie przekierowane na wybrane katalogi.

Zarządzaj obciążeniem swojej strony

Dzięki opcji RoundRobin masz możliwość rozdzielenia ruchu podając różne adresy IP dla wpisów A lub AAAA. Internauta, który wchodzi na twoją stronę łączy się z losowo wybranym adresem IP z listy. Ruch na stronie jest płynny, a Ty unikasz spowolnienia przy wyświetlaniu strony.