Przewodnik o nowych rozszerzeniachFAQ dotyczący Trademark ClearingHouse


Czy rejestracja znaku towarowego blokuje rejestracje domeny przez osobę trzecią?

Nie. Jeśli osoba trzecie spróbuje zarejestrować domenę odpowiadającą znakowi towarowemu zarejestrowanemu w TMCH, otrzyma powiadomienie z systemu (trademark claims).

Jeśli po otrzymaniu tej informacji procedura rejestracji domeny będzie kontynuowana, właściciel znaku towarowego zostanie o tym poinformowany i będzie mógł podjąć kroki, w celu ochrony swoich praw.Ile kosztuje rejestracja w TMCH?

W OVH rejestracja znaku towarowego w TMCH kosztuje 719 PLN za 1 rok, 1999 PLN za 3 lata, 3199 PLN za 5 lat. Są to ceny netto za każdy chroniony znak towarowy.Jak można się dowiedzieć o rozpoczęciu fazy sunrise?

Klienci zapisani do TMCH w OVH otrzymają e-mail informujący o przyszłych i trwających fazach sunrise.Jaki znaki towarowe można rejestrować w Trademark ClearingHouse?

Są to znaki handlowe zastrzeżone m.in. przez INPI, OHMI, OMPI, itp., znaki chronione prawem państwowym.

Chronione znaki towarowe mogą zawierać kropkę pod pewnymi warunkami:
  • W skrócie (L.A. Gear)
  • Jako znak interpunkcyjny (Just Do It.)
  • Element wizualny zarejestrowanego znaku towarowego (Deloitte.)

Nastepujące przypadku są wyłączone:
  • Na początku znaku towarowego (.ICANN)
  • Przed rozszerzeniem najwyższego poziomu (E.One)


FAQ dotyczący nowych rozszerzeń


Czym są nowe rozszerzenia domen?

Le terme "futures extensions" désigne les extensions prochainement proposées à l'enregistrement pour les noms de domaine. Elles viendront en complément des extensions génériques et géographiques déjà existantes (.com, .fr, .net ...).Na czym polega usługa wstępnej rezerwacji OVH?

Każda osoba może wyrazić chęć rejestracji z rozszerzeniem, które zostanie wkrótce udostępnione. Po wybraniu tej opcji w OVH, otrzymasz dodatkowe informacje na temat wdrożenia wybranej nazwy (jej ceny, daty dostępności itd.).

Dzięki temu możesz również skorzystać z uprzywilejowanej procedury w momencie oficjalnej premiery danej końcówki, a także zwiększyć swoje szanse na rejestrację wybranej nazwy domeny.Czy wstępna rezerwacja jest dodatkowo płatna?

Nie, usługa ta jest dostępna za darmo w OVH.Czy wstępna rezerwacja obowiązuje tylko klientów OVH?

Nie.
Przed skorzystaniem z tej usługi, konieczne jest utworzenie konta użytkownika w OVH. W ten sposób otrzymasz kompletne informacje na temat wybranych rozszerzeń domen.

Aby skorzystać z tej usługi, nie musisz korzystać z innych płatnych usług w OVH.Wybrałem nazwę domeny, która mnie interesuje. Czy będę musiał ją opłacić w sytuacji, w której zostanę wybrany?

Nie.
Wybierając opcję wstępnej rezerwacji, będziesz otrzymywać informacje o swoim rozszerzeniu domeny.Wybrałem nazwę domeny, która mnie interesuje. Czy mam gwarancję jej rejestracji?

Nie, z kilku powodow.

Po pierwszy, każdy wniosek dla nowych rozszerzeń, może być odrzucony przez ICANN. W takiej sytuacji domena nie będzie wdrożona. Natomiast każde zarejestrowane rozszerzenie będzie obsługiwane w opcji: kto pierwszy, ten lepszy.

Jednocześnie, OVH daje możliwość opłacenia zamówienia na rozszerzenia domen, które zostały zatwierdzone przez ICANN. W ten sposób zwiększają się Twoje szansze na rejestrację swoich domen.
Nie odnalazłeś swojego pytania?

Od poniedziałku do piątku 08:00-18:00
Opłata zgodnie z cennikiem operatoraOpłata zgodnie z cennikiem operatora