Sposób działania


Jak działa strefa DNS?


Twoja strona WWW może zostać wyświetlona po podaniu adresu IP lub indywidualnej nazwy domeny. Usługa DNS odpowiada za wyświetlenie nazwy serwisu ukrytej pod adresem IP.

Po wpisaniu nazwy domeny przez internautę zostanie ona automatycznie przetłumaczona na adres IP z wykorzystaniem serwera DNS.

Następnie przeglądarka wyświetli zawartość serwisu dostępną na serwerze WWW.


Problemy związane ze standardowym zapytaniem DNS

Standardowe zapytanie trafia za każdym razem na ten sam adres IP przypisany do serwera DNS.


Dłuższy czas dostępu:

W takiej sytuacji osoba odwiedzająca serwis WWW, znajdująca się w odległej lokalizacji od serwera, będzie czekać dłużej na wyświetlenie się jego zawartości.Niedostępność

W przypadku braku dostępu do serwera DNS również przypisana do niego domena nie zostanie wyświetlona w przeglądarce. Brak dostępu do domeny może spowodować m.in. spadek w wynikach wyszukiwania.


W jaki sposób usługa DNS Anycast rozwiązuje te problemy?

W usłudze DNS Anycast standardowa strefa DNS jest automatycznie skopiowana w 20 punktach dostępowych na całym świecie, obsługiwanych przez OVH (wyświetl listę).Każde zapytanie do strefy DNS zostanie przekierowane do najbliższego punktu w zasięgu użytkownika, który odwiedzi stronę WWW.Dostęp do strony WWW zostanie skrócony do minimum, nawet jeżeli internauta zamierza go odwiedzić podczas wizyty w Tokio.W przypadku braku dostępu do najbliższego serwera, cały ruch zostanie przekierowany do serwera sąsiedniego.

W ten sposób skracasz czas dostępu do serwisów WWW!Pomoc handlowa:

71 750 02 00

Pon-Pt: 08:00-18:00

Pomoc techniczna:

71 750 02 00

Pon-Pt: 08:00-18:00