ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
Australia

OVH wspiera firmę LEAKWATCHLeakwatch pomaga firmom w kontrolowaniu wycieków danych.

Wyjaśnia Rémi Parent, współzałożyciel startupu.Gdy spotkaliśmy się z Benjaminem, byliśmy dwoma studentami w Supinfo Valenciennes. Bardzo szybko zrozumieliśmy, że mamy ten sam plan: wymyślić rozwiązanie, które pozwoliłoby odpowiedzieć na zapotrzebowanie dotyczące bezpieczeństwa informatycznego i, przy okazji, założyć własną firmę. Dziś podejmujemy wyzwanie prowadząc startup Leakwatch wspierany przez Serre Numérique.
Postanowiliśmy na pierwszym etapie zająć się cyberatakami, zbieraniem informacji, i założyliśmy Leakwatch. Celem firmy Leakwatch jest umożliwienie przedsiębiorstwom jako pierwszym uzyskiwania informacji o wyciekach danych. Dzięki temu mogą one szybko reagować, zanim dane zostaną wykorzystane. Nasze rozwiązanie z zakresu « Security Intelligence » działa w trzech etapach: zbieranie, analizowanie, alarmowanie. W pierwszej kolejności zbieramy duże ilości danych pochodzących z kilku źródeł, które zidentyfikowaliśmy jako będące źródłem publikacji informacji wrażliwych. Następnie narzędzia, które przygotowujemy interpretują zebrane dane, w celu odnalezienia elementów, które mogą szkodzić bezpieczeństwu firm, które chronimy. Wykrywamy związek z jedną z tych firm, oceniamy poziom ryzyka, które może stanowić wyciek danych i informujemy tę firmę. Oferujemy firmom dwa sposoby konsultowania: dashboard, czyli gotowy interfejs www pozwalający na wyświetlanie informacji o wyciekach danych, oraz nasze API, które pozwala na bezpośrednią integrację z uruchomionymi już narzędziami.


Serwery są codziennymi narzędziami pracy. Każdego dnia przetwarzamy ogromne ilości danych i dlatego potrzebujemy szybkiej i niezawodnej infrastruktury. Od początku projektu korzystaliśmy z produktu OVH do testowania naszego rozwiązania. Znamy OVH i opinie o firmie. Znamy również SoYouStart, z dobrą relacją jakości i ceny.
Spotkaliśmy zespół OVH Digital Launch Pad, gdy prezentował on swój projekt w Serre Numérique. Program OVH Digital Launch Pad był dla nas naturalnym wyborem. Dzięki różnorodności ofert proponowanych przez OVH, przede wszystkim w zakresie Public Cloud, mogliśmy uruchomić skalowalną i zabezpieczoną infrastrukturę, która mogłaby towarzyszyć nam w rozwoju naszego projektu! Nadal jesteśmy na etapie budowania rozwiązania, a posiadanie wsparcia OVH, produktów firmy oraz zespołu Digital Launch Pad jest ważnym dla nas atutem!
Masz start-up?


Zarejestruj się
Copyright 2016 OVH.com - Dokumenty - Zestaw marketingowy DLP - OVHZarejestruj się