ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
Australia

OVH wspiera firmę INEVIO
Cały cyfrowy świat w jednym miejscu

Firma Inevio, założona przez dwóch hiszpańskich studentów, chce usunąć bariery związane z korzystaniem z kilku urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi.
Firma Inevio została założona, aby rozwiązywać problemy pojawiające się, gdy na co dzień korzystamy z urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi.
W tym celu Roberto Gomez i Javier Garmón, dwóch studentów inżynierii informatycznej, utworzyli nowy system operacyjny przygotowany specjalnie dla usług chmurowych. System ten pozwala na uzyskanie dostępu z każdego urządzenia, z każdego miejsca na świecie, do każdej aplikacji dostępnej na Twoim telefonie, tablecie, komputerze przenośnym i stacjonarnym.
Inevio zatrudnia dziś 8 osób. Ma użytkowników na całym świecie. Firma ma teraz ten sam cel, który ma każdy inny startup: zwiększyć liczbę użytkowników i uzyskać nowe transze finansowania.
W harmonogramie działań firma ma kilka ważnych punktów, między innymi prezentację swojej aplikacji mobilnej oraz rozwój działalności w Stanach Zjednoczonych przed końcem roku.


« Wszystko zaczęło się od jednego serwera, który zamówiliśmy, żeby wprowadzić w życie nasz pomysł. », mówi Roberto Gómez, współzałożyciel i CEO firmy Inevio. « Od tametgo czasu stale się rozwijaliśmy korzystając ze wsparcia OVH, które dało nam dostęp do najlepszych technologii. »
Aby promować innowacyjność i talent, OVH uruchomiło program Digital Launch Pad, który wspiera startupy takie jak Inevio i pozwala im korzystać z infrastruktur technologicznych firmy.
Inevio korzysta z różnych produktów OVH. Są wśród nich serwer dedykowany SoYouStart, dwa serwery Kimsufi, dwa serwery VPS SSD, jeden VPS Cloud, dwie instancje CPU w usłudze Public Cloud i usługa object storage oparta na OpenStack Swift.
« Dzięki korzystaniu z usług OVH nie musieliśmy martwić się o aspekt sprzętowy i mogliśmy poświęcić nasze ograniczone zasoby ludzkie na rozwój platformy », wyjaśnia Roberto. « Wszystkie startupy mają na początku niewielkie zasoby i nie mogą sobie pozwolić na poświecanie czasu na infrastrukturę TIC. OVH rozwijało się wraz z nami, gdy rozwijaliśmy naszą działalność i gdy potrzebowaliśmy coraz więcej zasobów technologicznych. »Masz start-up?


Zarejestruj sięZarejestruj się