ČeskoDeutschlandEspañaFranceSuomiIrelandItaliaLietuvaNederlandPortugalUnited Kingdom
Canada [EN]Canada [FR]USA
Australia

OVH wspiera firmę FOREPAASForePaaS ułatwia dostęp do danych

Wywiad z Vincentem Michelem, współzałożycielem firmy ForePaaSBig data zmienia nasz sposób postrzegania biznesu. Dziś dane są wszędzie. Ich rozmiar stale się zwiększa. Jest coraz więcej źródeł danych. Są one różnej natury. Wszystko to dzięki sieciom społecznościowym oraz pojawianiu się nowych technologii takich jak obiekty połączone.
ForePaaS odpowiada na zapotrzebowanie związane z przetwarzaniem i eksploatacją zbieranych danych i używa do tego infrastruktur OVH.


« Szukając doradztwa w zakresie problematyki dotyczącej infrastruktur, skontaktowałem się z Paulem Sinaï, który stał się jednym z moich dostawców usług. Rozmawialiśmy o przypadku jednego z moich klientów, który nie wiedział, w jaki sposób przetwarzać wszystkie dane. Wraz z Paulem stwierdziliśmy, że nasza kultura Internetu oraz znajomość technologii, które wywodzą się z GAFA, pozwoliłyby nam na wymyślenie nowego podejścia w zakresie eksploatacji tych danych. Dziewięć miesięcy później znaleźliśmy naszego pierwszego klienta. Powstała firma ForePaaS.
Cel firmy ForePaaS jest prosty: przygotować proste narzędzie pozwalające na jak najlepsze wykorzystanie danych. ForePaaS to platforma as a Service przeznaczona do wykonywania analiz. Pozwala ona na przygotowywanie spersonalizowanych aplikacji, na uprzemysławianie ich i na ich szybkie wdrażanie w zabezpieczonym środowisku. Platforma ta pozwala na zautomatyzowanie całego łańcucha wartości, od pobrania danych do ich przywrócenia przechodząc przez wszystkie operacje Data Management. Jest ona zbudowana na bazie technologii www najnowszej generacji. Umożliwia wykorzystanie całej swojej mocy i elastyczności do eksploatacji danych w środowisku firmowym.


Gdy zastanawialiśmy się nad formą naszej infrastruktury, od razu pomyśleliśmy o OVH: Paul był klientem OVH od około dziesięciu lat i polecał niezawodność i dowolność zapewniane przez produkty OVH. Podczas targów Vivatech, na których byliśmy wystawcą, spotkaliśmy zespół Digital Launch Pad, który przedstawił nam swój program. W związku z tym, że OVH jest naszym głównym dostawcą usług chmurowych, wydawało nam się naturalnym wzmocnienie naszych więzi, określenie wspólnych możliwości, wspólne zdefiniowanie i zbudowanie usług o dużej wartości dodanej. Konkretnie, mamy kilka produktów OVH, które służą nam do przechowywania danych i na których opieramy nasze rozwiązanie: korzystamy z usług Dedicated Cloud, z serwerów dedykowanych i z usługi Public Cloud!


Cieszymy się z uczestnictwa w programie OVH Digital Launch Pad! Poza kredytami, które pozwoliły nam na większą dowolność we wzmacnianiu naszej infrastrutury, niezaprzeczalną wartość dodaną miał dla nas program DLP. Wsparcie ze strony zespołu architektów rozwiązania pozwoliło nam na korzystanie z innowacji i na zwiększenie niezawodności naszej platformy. Jesteśmy też bardziej widoczni: mieliśmy możliwość uczestniczenia w kilku wydarzeniach OVH, w tym w wydarzeniu Summit. Jest to doskonała okazja do spotkania klientów i inwestorów!»
Masz start-up?


Zarejestruj sięZarejestruj się