Zarządzaj usługą dedicated Cloud za pomocą VMWare vSphere

OVH i VMware proponują licencję vSphere 6.X (lub 5.X), która jest pre-instalowana w ramach usługi Dedicated Cloud i automatycznie wdrażana na serwerach i szafach wybranego pakietu.
OVH zajmuje się zautomatyzowanym wdrażaniem, aktualizacjami, optymalną konfiguracją. Pozwoli Ci to na skoncentrowanie się na korzystaniu z rozwiązania wirtualizacji.
Korzystając z tej unikalnej oferty wchodzisz w świat wirtualizacji « as a service ».

Twoje datacenter


Twoja dedykowana infrastruktura

Usługa Dedicated Cloud vSphere as a Service daje dostęp do dedykowanej infrastruktury, do vCenter (rozwiązanie wirtualizacji firmy VMware), do vSphere (klient pozwalający na zarządzanie wirtualnymi maszynami). Nawet sieć jest dedykowana!

W interfejsie vSphere dostępne są informacje o hostach i datastore dostarczanych przez OVH oraz o utworzonych wirtualnych maszynach.

Pakiet ze wszystkimi opcjami

OVH udostępnia pakiety startowe, z których każdy zawiera poniższe elementy:

  • Licencje VMware vSphere zawarte w ofercie;
  • Dwa serwery (hosty);
  • Dwie szafy (datastores);
  • Gwarancja SLA 100%;
  • Prywatna sieć.Wszystko to jest zawarte w pakietach i w ciągu kilku minut możesz korzystać z usługi Dedicated Cloud i tworzyć wirtualne maszyny.
Szczegółowe informacje o funkcjach vSphere
Dedicated Cloud vSphere jest instalowany na platformie, która spełnia wymagania firmy VMware. Platforma Dedicated Cloud oparta na rozwiązaniach VMware posiada certyfikat vCloud Datacenter. Jest to najwyższy poziom certyfikacji dostarczany przez producenta dla Services Providers.
OVH udostępnia wszystkie funkcje VMware vSphere z licencją Enterprise +.VMWare High Availability

High Availability (wysoka dostępność) oferuje ochronę przed awariami sprzętowymi i problemami w działaniu systemu operacyjnego. Usługa ta czuwa nad działaniem wirtualnych maszyn. Jeśli jedna z nich nie będzie dostępna, High Availability uruchomi ją automatycznie na innym serwerze w ramach usługi Dedicated Cloud. W ciągu kilku minut, bez interwencji człowieka, twoja VM będzie na nowo dostępna.

VMWare Vmotion

Dzięki funkcji vMotion możesz przenosić wirtualne maszyny na inny host. Nie ma przerwy w działaniu usługi. VM zachowują swoją tożsamość sieciową i połączenia. Zaplanowana konserwacja serwera pozostanie więc nieodczuwalna dla użytkownika końcowego.
VMWare DRS

Distributed Resource Scheduler (DRS) optymalizuje infrastrukturę Dedicated Cloud bez interwencji z twojej strony. Bez względu na wzrost obciążenia rozdziela ruch wirtualnych maszyn na różne serwery.

VMware vNetwork Distributed Switch*

vNetwork Distributed Switch pozwala na scentralizowanie administracji i monitorowania wirtualnych maszyn, dzięki podziałowi sieci na klaster. Pozwala również na zastosowanie jakości usługi (QoS) do różnych funkcji sieci VMware przydzielając im maksymalną przepustowość.
VMWare Storage vMotion

Przenoś pliki wirtualnych maszyn z jednej przestrzeni dyskowej na inną bez przerwy w działaniu. Storage vMotion gwarantuje integralność tych operacji. W przypadku planowanej konserwacji przestrzeni dyskowych, usługa jest cały czas dostępna. Funkcja ta jest również bardzo użyteczna, gdy zamawiasz nowe filery i chcesz wykonać migrację.

VMWare Hot Add

Funkcja Hot Add pozwala na nagłe zwiększenie zasobów procesora i pamięci przypisanych do VM. Operacja jest realizowana bez wpływu na działanie usługi.
VMWare Update Manager

Z Update Manager aktualizowanie hostów jest bardzo proste! Zadania te są całkowicie zautomatyzowane. Możesz sprawdzać stan poprawek w ramach usługi Dedicated Cloud. Procedura ta znacznie ułatwia zarządzanie aktualizacjami, jednocześnie chroniąc infrastrukturę przed błędami w zabezpieczeniach.

VMWare API vStorage

Chroń swój Dedicated Cloud dzięki API vStorage. Interfejsy te pozwalają na wykonanie kopii zapasowej wszystkich wirtualnych maszyn w ramach infrastruktury.
VMWare Thin Provisionning

Thin Provisioning zajmuje się dynamicznym przydzielaniem przestrzeni dyskowej. Wirtualne maszyny dysponują odpowiednią ilością przestrzeni dyskowej, co nie zmniejsza ich wydajności. Nie musisz zamawiać dodatkowej przestrzeni i dzięki temu zmniejszasz wydatki.

Tworzenie VM z poziomu marketplace lub OVF

Podziel się swoimi VM dzięki marketplace VMware. Na platformie tej znajdziesz setki gotowych do wdrożenia wirtualnych maszyn. W celu ułatwienia wdrażania udostępniane są pliki .ovf.
VMware Data Protection*

Data Protection pozwala na zarządzanie kopiami zapasowymi wirtualnych maszyn. OVH dostarcza ISO dla rozwiązania Data Protection i wystarczy je wdrożyć z poziomu interfejsu.

VMware Storage I/O Control

Storage I/O Control pozwala na zdefiniowanie różnych reguł i ustawień dotyczących zarządzania jakością zapytań I/O wirtualnych maszyn. Dzięki temu możesz zdefiniować hierarchię dostępów do współdzielonej przestrzeni.
VMware network I/O Control

Network I/O Control pozwala na konfigurowanie reguł i strategii dla każdej wirtualnej maszyny oraz aplikacji, która ma być cały czas dostępna. Po wykryciu przeciążenia funkcja automatycznie przyznaje zasoby dla najważniejszych aplikacji.
* : Funkcja wkrótce dostępna w ofercie Dedicated Cloud