Public Cloud

Wysoka wydajność i bezpieczeństwo dla specjalistów

Powered by Intel Cloud Technology

Czym wyróżnia się Cloud OVH?


Historia usługi Public Cloud

Historia rozwoju usługi Public Cloud OVH opowiedziana przez osoby, które projektowały i budowały infrastrukturę.

SLA 100%
SLA na poziomie 99.999%
Dzięki wysokiej dostępności software-defined, infrastrukturze w pełni zarządzanej przez OVH i sprzętowi najnowszej generacji, możemy obsługiwać najbardziej wymagające środowiska produkcyjne.
Innowacyjny cennik
Innowacyjny cennik
Wdrażaj projekty i uruchamiaj maszyny wiedząc, że płacisz zawsze właściwą cenę, wybierając abonament za godzinę za wykorzystane zasoby, lub za miesiąc oszczędzając 50%.

Wszystko w cenie
Wszystko w cenie
Korzystaj z dedykowanych i gwarantowanych zasobów CPU, RAM, dysku i sieci, z systemem operacyjnym, centrum danych i kluczem SSH, bez dodatkowych kosztów za transfer i zapytania, dla wszystkich instancji.
Odwracalność
Odwracalność
Standard rynku OpenStack, z którym OVH ściśle współpracuje, zapewnia jednocześnie mobilność środowisk cloud i działanie hybrydowe między OVH i innymi dostawcami usług cloud computing.


Panel klienta Cloud: intuicyjny i kompletny interfejs

Usługi zintegrowane z usługą OVH Cloud

Opłaty za wykorzystane zasoby

Za godzinę w przypadku instancji, za gigabajt w przypadku przestrzeni dyskowej

Płatności miesięczne

Zmniejsz swoje koszty płacąc za instancje w trybie miesięcznym

Dysk o wysokiej dostępności

Dane kopiowane 3 razy

Uproszczony panel klienta

Zarządzaj wszystkimi swoimi usługami cloud

API OVH & OpenStack

Zarządzanie i automatyzowanie wszystkich usług

Sieć OVH

Korzystaj ze światowej infrastruktury sieciowej OVH

Najczęstsze pytania

Jak działają płatności za usługę Public Cloud?

Opłata za wykorzystane zasoby jest pobierana między 1. a 5. dniem każdego miesiąca i dotyczy zasobów wykorzystanych w poprzednim miesiącu.
W przypadku abonamentu miesięcznego, abonament za kolejny miesiąc jest płatny wraz z ewentualnym przekroczeniem zasobów w poprzednim miesiącu (instancje, object storage). W przypadku przejścia na abonament miesięczny w ciągu miesiąca, pobierana jest proporcjonalna opłata za bieżący miesiąc.
Każda instancja jest płatna, jeśli nie została usunięta z panelu klienta OVH.

Jaki jest poziom SLA gwarantowany przez Public Cloud?

Public Cloud zobowiązuje się do poziomu usługi 99,999% dla wszystkich dostępnych zasobów (serwer, przestrzeń dyskowa, sieć).
W przypadku utraty połączenia stwierdzonej przez pomoc techniczną i nie związanej z zaplanowaną konserwacją, przysługuje rekompensata w wysokości 0,5% za minutę niedostępności (do 100% wykorzystania zasobów z danego miesiąca).

Dlaczego Public Cloud działa w oparciu o oprogramowanie OpenStack?

OpenStack to oprogramowanie open source pozwalające na wdrażanie infrastruktur cloud computing (IaaS). OVH, wchodzące w skład fundacji OpenStack, poza swoim API i interfejsem zarządzania, udostępnia standardowe API OpenStack oraz interfejs Horizon.
W każdej chwili możesz dokonać migracji z platformy innego dostawcy i na odwrót, zautomatyzować swoje infrastruktury i zarządzać obrazami serwera i dysku.

Czy przepustowość wchodząca i wychodząca instancji w usłudze Public Cloud jest płatna?

Przepustowość wejściowa i wyjściowa jest całkowicie darmowa w ofercie Public Cloud.

Przykłady zastosowań: cloud OVH połączony z Twoimi infrastrukturami

SYSADMIN BADASS
Giroptic
NextRadioTV
Vodkaster

Skalowalna infrastruktura, która może obsłużyć duże wzrosty ruchu.

SYSADMIN BADASS jest dostawcą infrastruktury dla strony sofoot.com. Na stronie tej znajdują się aktualności związane z piłką nożną. Początkowo strona ta był zainstalowana na serwerze dedykowanym. Od 2006 roku zainteresowanie stroną znacznie wzrosło.

Przed mistrzostwami świata w 2014 roku trzeba było uruchomić mocniejszą i skalowalną infrastrukturę, która mogłaby obsłużyć wzrost ruchu na stronie w trakcie tego wydarzenia (ponad milion stron oglądanych każdego dnia przez 500 000 unikalnych użytkowników).


Giroptic obsługuje treści swoich użytkowników w ramach usługi Public Cloud Object Storage OVH.

Posiadając ponad 1,4 miliona dolarów zebranych na Kickstarter dla swojego projektu kamery HD 360°, Giroptic, startup z Lille, osiągnął rekord we Francji w zakresie finansowania udziałowego. Do obsługi zdjęć użytkowników korzystających z kamery, firma Giroptic zbudowała skalowalną platformę opartą na serwerach VPS i Public Cloud Object Storage.

Więcej informacji: 360.tv


Kulisy infrastruktury, która obsługuje cyfrową działalność stacji BFM, RMC i 01net.

Aby rozwijać działalność online tych mediów (aplikacje www i mobilne), NextRadioTV wdrożyło w OVH infrastrukturę o wysokiej dostępności, które może obsłużyć wzrost obciążenia osiągający 9 milionów odwiedzających dziennie.

Łącząc usługi Dedicated Cloud, public cloud i serwery dedykowane, NextRadioTV korzysta z silnej i skalowalnej infrastruktury hybrydowej, której zasoby są współdzielone przez 6 stron i 15 aplikacji przygotowanych przez grupę.


Skalowalna infrastruktura obsługująca usługę zdalnego odczytu DVD

Obsługując 120 000 DVD powierzonych przez użytkowników — około 40% na sprzedaż — Vodkaster posiada w chwili obecnej największy katalog oferty legalnych utworów wideo Over-The-Top (OTT).

Biorąc pod uwagę problematykę przechowywania dużych ilości danych i masowego udostępniania filmów, Vodkaster zbudował w OVH infrastrukturę złożoną z serwerów dedykowanych, Public Cloud (instancje i przestrzeń dyskowa na żądanie) i CDN.
Sprawdź nową ofertę Cloud OVH