Nasze rozwiązania cloud computing

OVH proponuje szeroki wybór usług w chmurze służących do przechowywania danych, instalacji aplikacji oraz do wykonywania obliczeń.

Wybierz optymalne rozwiązanie dla swoich projektów

Usługi w chmurze są udostępniane automatycznie, są elastyczne i stale dostępne z każdego miejsca. Wybierz usługę Cloud OVH, która jest dostosowana do Twoich zastosowań i wymagań.

Prywatne i publiczne infrastruktury Cloud (IaaS)

Porównaj 4 rozwiązania

Hybrid Cloud

Oprogramowanie w chmurze (SaaS)

Co to jest cloud computing?

Wszechstronne zastosowanie

Cloud computing czyli inaczej chmura obliczeniowa pozwala na dostarczanie usług w modelu na żądanie. Oznacza to, że są one udostępniane automatycznie dzięki zastosowaniu procesów przemysłowych w infrastrukturze IT. Po wybraniu usługi, zamówienie użytkownika jest przesyłane do systemu i przetwarzane bez konieczności udziału człowieka. Taki poziom automatyzacji produktów skraca czas oczekiwania na usługę oraz pozwala na wprowadzenie trybu "self-service". W języku angielskim taki model nazywamy "as a Service" (*aaS); rozróżniamy więc IaaS (czyli Infrastructure as a Service), Platformę (PaaS) oraz oprogramowanie (Software as a Service).

Zmniejszone i elastyczne koszty

W przypadku chmury obliczeniowej koszty inwestycji podczas uruchamiania projektu nie są już hamulcem rozwoju, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Faktura jest zależna od wykorzystanych zasobów a Twoje potrzeby mogą zmieniać się w czasie. Płacisz wyłącznie za zasoby niezbędne Twojej firmie.

Nie myśl o sprzęcie i licencjach

W przypadku usług cloud computing użytkownik nie zajmuje się aspektem sprzętowym usług. Dostarczeniem i konserwacją sprzętu zajmuje się OVH. Użytkownik nie musi zajmować się problemami związanymi ze stanem magazynowym, z wymianą komponentów czy z kosztem sprzętu. Nie przejmuj się zarządzaniem infrastrukturą. Skup się na rozwoju swojej firmy. OVH zajmie się resztą.

Wybierz OVH, europejskiego lidera usług w chmurze, do hostowania swoich aplikacji!