Content Delivery Network (CDN)

Bezpieczeństwo stron wwwJak chronić stronę internetową przed atakami za pomocą usługi CDN?


Korzyści usługi CDN OVH:


  • Solidna infrastruktura, która chroni twoje strony i aplikacje;
  • Ochrona przed atakami DDOS;
  • Zmniejszenie obciążenia serwerów www dla wyższego poziomu usług


Zabezpieczona światowa sieć


Usługa CDN, oparta na własnej światowej sieci OVH, zabezpiecza twój hosting i aplikacje www.

Dzięki trzem punktom obecności we Francji i Ameryce Północnej będziesz mógł zaoferować wysoką dostępność i optymalny poziom usług.

content delivery network bezpieczeństwozmniejszenie ataków spam

Zapobiega atakom w sieci


Bez usługi CDN, twój hosting może stać się celem ataków DDOS ("odmowa usługi") które blokują dostęp do usług poprzez przeciążenie połączeń sieciowych. Ten typ ataków pochodzi z kilku miejsc jednocześnie i może spowodować ryzyko dużych spowolnień i utraty dostępu do usługi.

CDN pozwala na zabezpieczenie stron przed tymi atakami poprzez automatyczne pobranie obciążenia i na rozwiązanie problemu. Obciążenie ataku jest przetwarzane przez różne punkty POP w zależności od ich źródła, co pozwala na uniknięcie przeciążenia serwerów. Twoje serwery nie zostaną dotknięte przez problem i będą dostępne.
Uniknij utraty połączeń


W niektórych przypadkach, na skutek przeciążenia hostingu, wzrostu transferu na stronie internetowej, czas odpowiedzi strony internetowej może być dłuższy. W tym przypadku CDN odpowiada bezpośrednio, strona zaczyna się wyświetlać a hosting dysponuje dodatkowym czasem i może wyświetlić stronę.

uniknięcie przeciążenia strony www